kafam çok karışık

Tuğba

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm ablacığım hayırlı günler dilerim..
Ben lise öğrencisiyim; lise 3 .Seneye üniversite sınavına gireceğim ama şu anda bile ailem olsun öğretmenlerimiz olsun şimdiden sınav hazırlıklarına başlamış durumdalar..Hepsi benim için.Herşeylerini bana göre ayarlıyorlar,beni düşünerek..Bense sanki sanki oturmuş herkesi uzaktan izliyorum..Çabalarını uğraşlarını.Çoğu zaman duymuyorum görmüyorum.Hepsini de kendim yapıyorum kendi kendimi karanlığa çekiyorum sanki hiç omuzlarımı dik tutamıyorum, bi kaç motive edici konuşmalardan sonra belki 3-5 dakikalığına dik duruyor,yapıcam başarıcam deyip hırslanıyorum.Ama olmuyor bir yerden sonra yine çöküyorum.O kadar zamansız ki yaşadıklarım böyle bir süreçte.. kontrol bağımlısı biriyken daha kendimi kontrol edemiyorum aşk mı duygudallık mı ergenlik mi çözemiyorum..Bazen her şeyi boşveriyorum düşünmüyorum aşkmış melankoliymiş akışına bırakıyorum ve mutlu oluyorum..Sonra çok afedersiniz ama densizin biri yine beni aşağıya çekiyor.Kim olduğu hiç farketmiyor ve genelde beni en çok üzen de unutamadığım birisi.Burak tan daha önce bahsetmiştim ablacığım ama tabiki hatırlamazsın anlarım :tamam:. 2-3 yıl oluyor ve eskisi kadar olmasada hala onun için ağlayabiliyorum nasıl geçecek onu da bilmiyorum etrafımda ona benzeyen hiç arkadaşım yok ve hayatımda olmasını o kadar istiyorum ki sanki ondan öğreneceğim çok şey varmış gibi geliyor..arkadaşlarım beni çok sıkıyor boğuyor hiçbiriyle uyuşmuyorum sanki sevmiyorum..ama bunların hepsi burak ı yine düşünmeye başlayınca oluyor.Çok sinirli oluyorum anlayışsız..kimse dokunmasın istiyorum..ve bi çare arıyorum ablacığım böyle küçük bişey bu kadar büyütülür mü diyebilirsin haklısında ama olmuyor kendime gelemiyorum..Keşke yapınca geçeceğini bildiğim bişeyler olsaydı da yapsaydım ama zaman geçiyor söylediğin gibi...Velhasıl ablacığım en güzel şeyler gerçektende beklemediğin zaman oluyor da bide beklememeyi başarabilsem..:) sana kolaylıklar dilerim ablacığım okuduğun için çok teşekkür ederim iyi günler..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Tuba kardesim Sizi tabiki hatirliyorum Unutmak istemiyorum diye dert yanmistiniz...

Duygularım şaha kalktı yine
her daim elime yüzüme bulaştırdım sevdayı
bu sefer uzak eyle bana vedayı
en içten yakarışlarım sardı ıssız odamı

RABBİM !
” Ya yükümü hafiflet
Ya da bu aciz kuluna güç lûtfet
Bir inşirah kadar ferahlık bahşet….”

bir seyin zamani ve vakti gelmeyince boyle insanin kafasi karışır!!
vakit zaman cok kiymetlidir..kardesim aklinizi basiniza alin okullunuza konsantre olun..universiteye girmek var..ama su an sanki ufak bir deprasyon yasiyorsunuz..
bence Ailenize durumu anlatip herseyden bir sureligine ama herseyden dengesizlerden de denge-niz olmiyanlardan da biraz kendinize gelin...
kardesim simdilik Buragi bir kenara birakin vaz gecin demiyorum sadece bir cevher kutusuna kapatin..
üniversite sınavından sonra sonuclara gore ne yapacaginiza karar verirsiniz.. Siz Zaten üniversite yi kazanip üniversite gencligini gordukten sonra fikriniz kendi kendine degisecektir..
üniversite demek basari..gelecek, aydin ve yukselmenin basamaginda kendiniz gibi insanlar ile arkadaslik yapmaya basliyacaksiniz..
buragi simdilik Allah a emanet edinn...kendinizi sorguya çekin ,neden bırakamıyorsanız onu sorun ve mantıklı cevab verin kendinize.yoksa duygularınıza takılıp yanlışa gidersiniz.
kafaniz çok karışık iken en iyisi kafanizi kafanizi karıştıran seylerden bir sureligine uzak kalmaniz..
Allah Yar ve Yardimciniz olsun..

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Gönül sızım hocam gerekli aciklamalari cok guzel yapmis, ben de acizane birseyler soylemek istiyorum,

Tuba kardesim, hayatta bazi seyler vardir ki zamani gecti mi geri donusu, telafisi biraz guctur.
Universite sinavi da bunlardan biri. Su an sizi uzen ve sinava calismaya engel olan sorunlar belki ilerleyen yillarda bir tebessum ile hatirlayip "ne kadar da toymusum, gereksiz uzulmusum vs." diyeceginiz seyler olabilir.
Gonul sizim hocamin dedigi gibi simdilik "Allah'a emanet edin" ve onunuze bakin.

Bu gunleri iyi degerlendiremez ve sinavi kazanamazsaniz; yada istemediginiz, daha dusuk bir yeri kazanirsaniz, bu durum sizi daha uzecek ve hayatinizin tamamini etkileyecek...
Ileride keske dememek icin, pisman olmamak icin bu zamanlarinizi daha iyi degerlendirmenizi tavsiye ederim...

Kendimden ornek verecegim;
hani siz diyorsunuz ya ailem hazir, ben uzaktan seyrediyorum,
ben de sinava hazirlandigim donemlerde ailem cok destek oluyordu, babam; "kizim yeter ki oku, sirtimdaki ceketi satar gene seni okuturum...agla..:," diyordu...
Babamin bu sozu beni her zaman daha cok motive etmistir...yoruldugum biktigim zamanlarda beni kendime getirmistir...
Ailenizin size destek olmasi cok buyuk nimet...
sizce, onlar sizin basarinizi gormeyi haketmiyor mu?

Allah size zihin acikligi versin, Rabbim yardimciniz olsun...

Tuğba

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Her ikinize de gönülden teşekkür ederim yaptığım şeyin yanlışlığının ve içinde bulunduğum durumun ciddiyetinin farkındayım lakin durumu düzeltmek için çözüm arıyorum işte böyle dertleşerek .. yazdığınız her kelimede haklısınız bu geri dönülmez, bir daha elde edilemeyecek bir yol ve kimse için harcanmaya değmez.. söylediklerinizi uygulamaya çalışacağımdan emin olabilirsiniz ve gerçekten insan bir ışık görünce ona daha da yaklaşmak istiyor ..tekrar teşekkür ederim Allah razı olsun :)

Üst Alt