İslamla Nasıl Tanıştım

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet kardeşler bu başlık altında islamiforumlar.net ailesinin İslamla tanışma serüvenini anlatmalarını istiyoruz.
Herkesin hidayet vesilesini merak ediyorum ve herkesin anlatmasını rica ediyorum. Bilahare ben de anlatacağım inş.

Bu vesile ile hem birbirimizi daha iyi tanımış olacağız hem de bu konunun hayırlara vesile olacağına inanıyorum.

Evet buyurun söz sizin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
image.axd

Allah RAZI olsun Musliman kardesim..ilk once ben kisaca yazmak isterim..
Ben Yugoslavyadan sirp katliamindan kacmis Bosnak (Muhacir)bir ailenin 8. cocuguyum...Hamd olsun Turkiye de istanbulda 1970 yillinda dogdum..
Astrolojiye göre insan karakteri, çocuk doğduğu anda ilk nefesini aldığı anda oluşur..derler..ne kadar dogru bilemiyorum ama diger 7 kardesim Yugoslavyanin sirpistan eyaletinde dogmus..O yuzden onlar benden cok daha farklidirlar...

rah. Annem cok saliha..bir insan..arapca, turkce ,sirpca okuyan bilen, yazan,bilgili bir insan di...elinden Kur`ani dusmez diyemem cunku onun dogup buyudugu yerde islami yasamak siddet ile YASAKMIS...
her kes Kominist partisine inanmak..hizmet etmek zorunda birakilirmis..
Tito Yugoslavyanin kurucusu Tanri yerine ona kulluga zorlanarak sindirilmis bir toplumdan gelmekte..oldugunu unutmiyalim...
ama Rah.annem Kominism altinda bile namazini, orucunu, kur`anini hep gizli ibadetlerini yapan..inegini otlatmaya goturur iken baskalarinin tarlasindan otlamasin diye agzini bagliyacak kadar helal harama dikkat eden Kul Hakkindan sakinan..
bir hak Dostu idi...
Babam ise ekmek parasini kazanabilmek icin komist partisinin gorevlilerinden olarak hayattinin ilk 50 senesini gecirmis biri...
Ben dogdugumda Babam 50 uzerinde annem 44 yasinda imis...
Yani hamd olsun bir tek ben ezan sesleri altinda dogmusum..
Babam gecmisinin etkisinden ne hikmetse hic kurtulamamis...
anliyacaginiz iki farkli fikir dusunce ,inanc icinde hayattimin ilk yillarinda hep bocalayip celiskide kaldim..
annem namaz kilmami kapanmami isterken babam saclarimi birakip guzeligimi gosterip hayattimi yasamam icin baski yapardi..
bu guzelikte ne zenginliklere kapi acar derken annem Rabbin Seni guzeligin ve Nefsin ile imtihan edebilir derdi...
o yuzden cocuk terbiyesinde Anne babanin ayni safta olmalari cook onemli...
yani anliyacaginiz cook inancsiz bir Babanin KIZIYIM..Allah gani gani babami affetsin.. namaza kapanmaya siddet ile karsi idi...
Kur`an da boyle bir ayet yok!bu pis araplarin bir adeti dir der illa benim o guzel uzun saclarimi birakip guzeligim ile iste babasinin KIZI dedirtmemi isteyen..hayattini YASA!!diye bir hayat felsefesi vardi...
kendisi YAZIN Almanyada kacak calisir di..agbimler almanlarla evli ve beni de illa Almanlara benzetmeye cook ugrasirlardi...
Ben ise cook daraliyor..hayat anlamsizdi.. hele kabire girmekten toprak altinda akrepler ile yanliz kalmak dusuncesi.. beni sarsiyordu..
iste yine boyle bir gece yine bunalmis iken Allahim!Lutfen kurtar beni oyle icten dua etmistim ki..
ve ruyamda ben gercekten denizi cok seven biriyim.. yazin denizden cikmaz..cikincada bikini ve mini etek ile hep gezen biriydim..
ehh cok da guzel alimli bir genc kizdim..ama yine de mutlu degil idim..
evimiz sahil boyunda idi..ruyamda arkadaslarim ile yine denizdeyiz ama kadin erkek her kes ciplak.. mahrem yerleri goruluyor ben de dahil..
bir anda denizi yilan akrep deniz canavarlari ile dolmus bizi parcalamaya baslamislardi...ben korkumdan sesim cikamiyor
sadece KISIK bir ses ile Kurtar beni Allahim..
diye ayni seyleri tekrarliyordum. yook kurtulamiyorum.. sahile cikamiyorum..bir vahsetti sanki.. bir anda Fatiha suresini okumaya baslamistim..
ve ayni Yusuf İslam gibi öyle bir noktaya gelmiştim ki "Yâ Rabbi! Eğer beni bu yaratiklardan kurtarırsan bundan sonra ben sana güzel ibadet hizmet kulluk edeceğim..diye soz veriyordum..
ve ruyamda birden ezan okunmaya baslamis ve beni bir El ordan cikarmisti..Hamd olsun..
insan hayatındaki en önemli dönüşüm olan kendini keşfetme sürecini O An yaşamıştım....
Uyandigimda gercekten Sabah ezani okunuyordu...
Ben ise hickiriklar ile tövbe ediyor ve ruhen sarsildigimi, degismem gerektigini artik Hakka Kul olma zamanimin geldigini O An hissediyordum.. Yaradilis sebebimi ilk kez anlamistim sanki...
neyse daha sonra evimize yakin kur`an kursuna gidip yardim istemis ve kursa Babam dan gizlice baslamistim.
Annem cook mutlu idi.. Rabbine her an Hamd ve sukurler ediyordu...
ama Babam kahvede KIZIN Iranli olmus kapanmis diye duydugunda cildirmisti..
(iranli olmamistim sadece Allah-in emri olan tesseture girmistim)
ama Hamd olsun o zor gunlerde gecip Hidayette erdik...
ilk gunlerde yasadigim zorluklari bir Allah bilir birde Ben ve annem..
Evimden kovuldum.. o yuzden TUBA Yatili KIZ kur`an kursunda 2 sene kaldim..Aziz Mahmut hudai vakfi tarafindan sahiplenip okuttular beni...Belki de O yuzden kendim de o hic tanimadigim beni okutan o guzel insana sukran borcumu odemek icin kendim de Cocuk vakfi actim Hamd olsun..
iste.. boyle Bunlar da Gecti Ya Hu...

"Kuşkusuz Allah cc.dilediğini saptırır kendisine yöneleni de hidayete erdirir."
Rad Suresi/27
Selamet ile Hayra Kalin..

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ilginç bir hayat hikayesi : ))

Allah yolunuzu açık etsin Gönül sızım

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Yıl; 1971
Gelenekçi bir ailenin sıradan bir erkek çocuğu Müslüman dünyaya gelir. 5 yaşından sonra ailesi ile birlikte Almanya’ya yerleşir.

Yıl;1985
Aile Türkiye’ye kesin dönüş yapmaya karar verir. İlkokul, ortaokul derken Müslüman genç olur. Lise yıllarında kendi memleketinden ayrılıp Trabzon’da okumaya başlar. Nurcular’ın pansiyonuna kaydını yaptırır ve ciddi anlamda İslam’la ilk kez burada tanışır. Said Nursi’nin kitapları artık başucu eseridir. Bir zamanlar uğruna ölmeyi göze aldığı ve onun uğruna tekrar Almanya’ya dönmekten vazgeçtiği kız arkadışını dahi artık görmek istemez. Haramdır. Dönem tatillerinde artık yüzüne bile bakmaz. Günahtır.

Bir süre böyle devam eder, okul bitmiştir. Askerlik ve ardından ilk göz ağrısı ve yüzüne bakmadığı kız arkadaşı ile evlenir.

Turizm ile başlayan iş hayatı yaklaşık 10 sene kadar sürer. Bu süre içerisinde İslami hassasiyetim hala kendini korumuş olacak ki Turistlere hep İslamı anlatırdım. "Şayet içki haram ise neden Müslümanlar içki içiyor?", "Tesettür farz ise neden böyle açık seçik giyiniyorsunuz?" şeklinde sorulara da muhatap oluyor kendimce bir takım cevaplar vermeye çalışıyordum.

Bir gün İnternette dolaşırken merhum Seyyid Kutup'un "Yoldaki İşaretler" adlı kitabının tanıtımını okudum. Oldukça övgüler vardı bende almaya karar verdim. Kitabı zar zor buldum ve işte ne olduysa ondan sonra oldu. "Düşündüğün gibi yaşamaz isen yaşadığın gibi düşünürsün" gerçeğini kavradık. Evet bizler yaşadığımız gibi düşünmeye başlamışız. Bir süre sonra malum Turizm ortamı öyle Müslümanların rahatça hareket edebileceği yerler değildir. Birikmiş paramız vardı, arabamızda vardı. Bunları değerlendirip pekala memlekette bir iş yeri açabilirdik. Aslında kazancımız çok iyiydi lakin diğer taraf daha ağır basıyordu. Eşim ve ben çıkışımızı verdik ve ne olursa olsun memlekete dönmeliydik ve döndük de.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ilginç bir hayat hikayesi : ))

Allah yolunuzu açık etsin Gönül sızım
hikaye degil kardesim.. Yugoslav asilli bir muhacirin ezan sesleri altinda dogup tekrar Kilise Can sesleri altinda kufur Diyarinda yasamasi...
Her seyin bir sebebi ve hikmetti var.. simdi gecmisime donup bakip KIZDIGIM.isyan ettigim
her bir olayin Allah-in bir Lutfu ve nimetti oldugunu anlamaktayim...
yani butun olanlar gelecek icin bir temel atma..hazirlik ve pisme olgunlasma donemi imis..
Ana Vatandan cikmam..Annemden, ailemden ayrilmam.. ACI Huzunlu gurbetti tek basima kalisim..her seyin ama her seyin bir SIRRI hikmeti ve Rabbimin takdiri ilahisi varmis...
her insan Allah-in RIZASINA farkli sekilde erermis..
Hizmette yer, mekan yokmus.. Yeter ki insan samimi olsun Rabbim hizmet etmek isteyene sebepleride ayagina getirirmis...

her şeyin ve herkesin bir yaratılış gayesi hikmeti vardır. Dolayısıyla dünyada yaratılan her şeyin, her maddenin ve her canlının mutlaka bir nedeni, bir görevi ve ilahi bir ölçüye göre hikmeti bulunmaktadır.
Yunus Süresi–5

Allah insan olarak en büyük hikmet olarak yarattığı biz kullarına rızasına ve insanlığının amaçlarına uygun bir hayat geçirmeyi nasip etsin..insallah..

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
hikaye degil kardesim..

masalımsı anlamındaki hikayeden bahsetmedim. "Hayat Hikayeniz" dedim, ne var bunda yanlış anlayacak anlamadım. Uyduruyorsunuz da demedim.

Hayat hikayesi işte, daha başka nasıl denir bilmiyorum ki

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
masalımsı anlamındaki hikayeden bahsetmedim. "Hayat Hikayeniz" dedim, ne var bunda yanlış anlayacak anlamadım. Uyduruyorsunuz da demedim.

Hayat hikayesi işte, daha başka nasıl denir bilmiyorum ki

est kardesim..hikayeyi yasiyan bilir demek istemistim..
kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Yıl; 1971
Gelenekçi bir ailenin sıradan bir erkek çocuğu Müslüman dünyaya gelir. 5 yaşından sonra ailesi ile birlikte Almanya’ya yerleşir.

Yıl;1985
Aile Türkiye’ye kesin dönüş yapmaya karar verir. İlkokul, ortaokul derken Müslüman genç olur. Lise yıllarında kendi memleketinden ayrılıp Trabzon’da okumaya başlar. Nurcular’ın pansiyonuna kaydını yaptırır ve ciddi anlamda İslam’la ilk kez burada tanışır. Said Nursi’nin kitapları artık başucu eseridir. Bir zamanlar uğruna ölmeyi göze aldığı ve onun uğruna tekrar Almanya’ya dönmekten vazgeçtiği kız arkadışını dahi artık görmek istemez. Haramdır. Dönem tatillerinde artık yüzüne bile bakmaz. Günahtır.

Bir süre böyle devam eder, okul bitmiştir. Askerlik ve ardından ilk göz ağrısı ve yüzüne bakmadığı kız arkadaşı ile evlenir.

:maasallah:
Ne guzel Sizin hidayette ermenize Vesile olmalari ne guzel ama benim ilk defa hayalerimi yıkan ..ve buraya sürgünde
yaşamama sebep olan Nur cemaatindan bir Nur Talebesidir...dfrt..
Zamaninda ona cook KIRILMIS..kalbimden ahh etmistim.. ama anladim ki bu da Rabbimin bir lutfu imis..
Allah beni onun gibi birisinden korumus..kurtarmis..
insan ne yaparsa kendine yaptigini da ondan ogrendim...

Burada uzun yillar kalmamtan ve esimin statusunden dolayi universitte ile ic ice yasamam dan dolayi universitte hemen evimin sokaginda..ve universitedeki yurtlarda bize yakin oldugundan bir cok Nur Cemaatinden ogrenciye ve Fethullah gulen Hocamizin okullarinda Gonullu hizmet vermekteyim hamd olsun..
Yani yillar once Bana o haksizligi yapan..beni vatanimdan cikmama sepep olan nurcu dedikleri o gence olan KIZGINLIGIM diger Nurcu kardeslerime karsi Haksizlik ve Adaletsiz olmami saglamadi cook sukur..
ama Nur Cemaatina hic bir zaman dahil olmam..
Evim, KAPIM aciktir..her turlu yardimi ,destegi Allah RIZASI icin yapmaya hazirim.. ama Ben den uzak Allah `a YAKIN olsunlar...
onlarin cemaatine katilmaya hazir degilim...hy..

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
:maasallah:
Ne guzel Sizin hidayette ermenize Vesile olmalari ne guzel ama benim ilk defa hayalerimi yıkan ..ve buraya sürgünde
yaşamama sebep olan Nur cemaatindan bir Nur Talebesidir...

yahu durun acele etmeyin daha henüz hidayete ermedik, ayrıca hidayete vesile oldukları da yok : )) daha devamı var. O zamanki algımız böyleydi ama devamında bunun böyle olmadığını göreceksiniz.

Yazıyorum iş yerine müşteri geldiğinde yazdıklarımı gönderiyorum, ondan böyle kesik kesik oluyor.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
anladim.. Sizin ile Sohbet,Muhabbet etmek guzel..devamini da duymak isterim ins.. lakin hafta Sonu Cocuk vakfindayim.. bugun Hava cook guzel ..Piknige gitmek icin hazirlaniyoruz...
O yuzden yazamazsam anlayin ki 25 cocugun istilasina ugradim...cddvb..::komik..
ama ben onlardan daha da cocuk ruhluyum...:tamam:.
Selamet ile...Hayra Kalin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
yahu durun acele etmeyin daha henüz hidayete ermedik, ayrıca hidayete vesile oldukları da yok : )) daha devamı var. O zamanki algımız böyleydi ama devamında bunun böyle olmadığını göreceksiniz.

Yazıyorum iş yerine müşteri geldiğinde yazdıklarımı gönderiyorum, ondan böyle kesik kesik oluyor.
Devamini merak ile bekliyoruz....:bilmemm:.ilginç::.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Evet kardeşler bu başlık altında islamiforumlar.net ailesinin İslamla tanışma serüvenini anlatmalarını istiyoruz.

Bu vesile ile hem birbirimizi daha iyi tanımış olacağız hem de bu konunun hayırlara vesile olacağına inanıyorum.
brrvo iyi fikir uzun uzun bende anlatayım.

Ben islamla, zonguldak alaplı,nın bir köyünde ahşap bir evde 1957 senesinde azrail (a.s) ile nişanlanıp ölümle evlenerek tanıştım, bazı nedenlerden dolayı arasıra yollarımız ayrılsada birbirimizden hiç ayrılmadık çok şükür ve allah'ın izniyle ebediyen ayrılmayacaz inşallah
images
çook kommiik

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ALLAH razi OLSUN ADMINIM BENI GULDURURKEN DE BIR an DUSUNDURDUNUZ...
desenize...Hamd olsun daha dogar dogmaz tanistiniz...
Bazen Yollarınız ayrılsada aslinda birbirinizden hic ayrilmadiginiz icin de hic tanismadiniz...
Yollarınız Ayrılsada Bu Dünyada Bir gün Mutlaka Bir Yerde Kader cizgisinde cakistiniz...islam ile doğdum islam ile ölürüm diyorsunuz insallah.. ALLAH celle celaluh razı olsun
çook kommiik

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Elhamdullilah hepimiz Musliman olarak dogduk...
Resûlullâh salla`llâhu aleyhi ve sellem`in şöyle buyurdu, rivâyet edilmiştir: Her doğan çocuk muhakkak İslâm fıtratı üzerine doğar. Sonra anasiyle babası onu yehûdî yâhud nâsrâni, yâhud mecûsî yaparlar..."
evet Musliman olarak Dogmus ama malesef imani hissedemiyor hep bir bosluk..bir arayis.. icimde bir eksiklik..yasiyordum...
ve ilk olarak evimizin yakinindaki Kur`an kursuna kendimi yazdirip basladigimda icimdeki bu bosluktan da Zulfiye hocamiza bahsedigimde soyle demisti:

"İman İsbat edilmesi gereken çok önemli bir iddiadır,davadir!Yasam tarzi insanin asli ve ozudur!!!
Her kul imanını Rabbine isbat etmekle mükelleftir....
emir ve yasaklara uyarak,ibadet ve taatle,sabır ve sadaketle Rabbinin emrettiği gibi kul oldugunda anca muttaki olup Allah`a cc. teslim olarak gercek huzuru bulur!!!
İşte Rabbimiz bize imanımızı ispat edebilmek için belirli bir süre tanımıştırki bunada ömür diyoruz...
zaman zaman sıkıntı rızık darlığı ve etrafımızda sevdiklerimize ölüm vererek bizim imanımızı sınamaktadır,bu konuda da yüce kitabımızda ayetler vardır.İşte bu gibi hallerde sabır gösterenler kazançlı olanlardır...
Selam ve selametle HAYRA kalınız...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ALLAH razi OLSUN ADMINIM BENI GULDURURKEN DE BIR an DUSUNDURDUNUZ...
desenize...Hamd olsun daha dogar dogmaz tanistiniz...
Bazen Yollarınız ayrılsada aslinda birbirinizden hic ayrilmadiginiz icin de hic tanismadiniz...
Yollarınız Ayrılsada Bu Dünyada Bir gün Mutlaka Bir Yerde Kader cizgisinde cakistiniz...islam ile doğdum islam ile ölürüm diyorsunuz insallah.. ALLAH celle celaluh razı olsun
çook kommiik
Ecmain olsun kardeşim, huyunuz kurusun siz zaten espiriye espiriyle cevap verenlerdensinizharikaa
Gülerken düşünmek gerekir zaten çünkü ben hormurdanmı geldimki islamla tanışayım,
maksat muhabbet olsun, müslüman kardeşimizin gönlü hoş olsunçook kommiik

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Gülerken düşünmek gerekir zaten çünkü ben hormurdanmı geldimki islamla tanışayım,
maksat muhabbet olsun, müslüman kardeşimizin gönlü hoş olsunçook kommiik

Bu başlığı maksat muhabbet olsun veya birileri gönlümü hoş tutsun diye açmadım. Müslümanlığımızı sorgulayalım diye açtım.

İslam, anadan, babadan geçen miras dini olmadığı gibi bir ön kabul dini de değildir. Öyle dindarlık iç güdüsüyle atalarından aldığı bir mirası sorgulamadan ihya etmek ise hiç değildir. Din gibi önemli ve öncelikli bir konuyu bir kişinin araştırmadan, incelemeden, düşünmeden ve sağlamasını yapmadan kabullenilmesinin adı İslam değil olsa olsa "atalar dini" olur. Rabbimiz katında ise bunun hiç bir kıymeti yoktur. Neden yok? Çünkü, Atalar Dini: Doğruyu aramak için çaba sarf etmeyen, aklını kullanmayıp geçmişte nasıl geldiyse öyle gitmesi için çabalayan cahili dünya görüşüdür.

Emr-i bil maruf yapanlar iyi bilirler, karşı taraf hep şöyle çıkışta bulunur "Bu kadar insan bilmiyor da sen mi biliyorsun? Bunca insan yanlış yolda da, sen mi doğru yoldasın? Yani bu kadar insan aldatıldığının farkında değil de, bunu bir sen mi fark ettin? Daha senin yaşın kaç? Biz bu yaşa kadar atalarımızdan buna benzer bir şey duymadık, böyle bir şey görmedik!" : ))
Rabbimiz bu gibilerin durumlarını bakın aynen nasıl haber veriyor;

"Onlara: ‘Allah'ın indirdiğine uyun!' denildiği zaman onlar: ‘Hayır! Biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz yola uyarız!' dediler. Ya ataları bir şey anlamamış, doğruyu da bulamamış idiyseler?"

Evet biz zaten Müslüman doğduk diyen kardeşlerim; Ya atalarımız bir şey anlamamış ve doğruyu bulamamış iseler?

Zülfiyare dokundu ise affola, olacak o kadar.

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Elhamdullilah hepimiz Musliman olarak dogduk...
Resûlullâh salla`llâhu aleyhi ve sellem`in şöyle buyurdu, rivâyet edilmiştir: Her doğan çocuk muhakkak İslâm fıtratı üzerine doğar.

Gönül sızım ukalalık olarak algılamaz isen izninle bir hususu düzelteyim. Hepimiz Müslüman olarak doğmadık hadis'de de belirtildiği gibi "İslam fıtratı üzere doğduk". Arada siyahla beyaz arasındaki fark kadar fark var.

İslam bir bilinci ifade eder yani öyle birilerinden mirasla veya kan bağıyla geçen birşey değildir.

Anasının ve babasının onu yahudi, hristiyan ve mecusi yapması meselesine gelince. Hadisin bu kısmı ana ve baba'nın çocuklar üzerindeki etkisini belirtmek için söylemiştir. Yoksa haşa Allah Müslüman bir aileden doğan çocuğa torpil geçmiş, yahudi bir aileden doğan çocuğa zulmetmiş olur.
Bir yahudinin çocuğu da İslam fıtratı üzeri doğar daha sonra anası ve babası onu yahuduliştirmeye başladığında işte o zaman bu fıtrat devreye girer.

Tam olarak anlatamadıysam izah ederim inş.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum Musliman kardesim gercekten Sevdigim, saydigim ve Bilgilerinden istifade ettigim bir kardesimizsiniz...
est buyrun "İslam fıtratı nda dogana ne denir acaba merak ettim simdi?
“Her doğan İslâm fıtratı üstüne doğar, sonra anne/babası onu Hristiyan, Yahudi ve Mecûsi yapar.” Bu hadîs-i ... serifi hatirliyarak.. bildiginiz gibi Hiristiyan asilli veya hiristiyan anne babadan dunyaya gelen bir bebegi alip musliman olarak yetistirip musliman olacagini bilen kiliseler ayaga kalktiginda...
Sen Onun aslini degistiremezsin..islam her kisinin aslini, neslini, sulbunu, kimliginin korunmasini emr etmiyor mu diye KAPIMA geldiklerinde aynen onlari HAKLI bulmustum.. ve onlara evet haklisiniz Ben bu bebegin aslini korumaya calisiyorum diye cevap vermistim...
dediginizi anladim Allah RAZI olsun aynen katiliyorum..
Tabiki Torpil meselesi olamaz Allah cc. Sadece biz muslimanlara degil Alemlerin RABBI ve Ilahi Adalet Sahibidir...
bunu kendi gozlerim ile sahit oldum..

Bir gun hiristiyan Yasli komsum benden cok zor durumda oldugunu ve ona yardim etmemi istediginde Hiristiyan dedim ve kapimdan guzelik ile kovup Cuma namazina gittigimde Trafik kazasi gecirmistim.. belki bu bir tevvafuk.. ama calistigim cocuk kurumunda da her zaman musliman cocuklari ayirip hiristiyanlara adaletsiz davrandigimda ardindan zorlu bir imtihani yasamisim dir!! ve Gun O gun artik din, irk, renk ayirimi yapmadan her kese karsi adil ve merhamet ile cocuklara yaklasmaktayim..
Kul HAKKI ister kafir olsun ister musliman HAKK HAKK tir!!

"Bu başlığı maksat muhabbet olsun veya birileri gönlümü hoş tutsun diye açmadım. Müslümanlığımızı sorgulayalım diye açtım. "
Biliyorum kardesim muhabbet ve geyik mizah bolumunde degil...sırıtık.:,
ama insanlarin seviye ve hitabina gore cevap verip muhabbet etmeliyiz..
simdi dusunun isi ciddiye almiyan mizahi seven bir insan ile ciddi konusursaniz ona ne kadar ulasip mesajinizi iletebilirsiniz..
siz ne anlatırsanız anlatın, anlattığınız karşınızdakinin
anlayabildiği kadardır...
Selamet ile Hayra KALIN...

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleykum

est buyrun "İslam fıtratı nda dogana ne denir acaba merak ettim simdi?

Ve aleykum selam

Bir İnsanın İslam fıtratı üzerine doğması o varlığın doğasını ifade eder. Yani daha genel anlamda sevmek, bilmek, korkmak v.b.fıtri temayüllerdir. Mesela korku fıtridir, bunun müslümanı gavuru olmaz. Müslüman Allah'tan korkar inanmayan ise başka şeylerden, mesela; polisten, kınanmaktan, ölmekten vs.

İşte tam bu noktada "ana ve babanın onu yahudileştirmesi.." vs devreye girer. Kişi fıtraten bir yaratıcının varlığını kabul ederken ana ve baba onu başka şeylerle doldurmaya başlar fakat bundan sonra akıl devreye girer ve işte fıtrat ve aklın birleştiği yerde hakikat zuhur eder.

İslam fıtratı üzerine doğmak masumiyeti ifade eder onun için her doğan çocuk masumdur, müslüman değil. Zira az önce de belirttiğim gibi Müslümanlık bir bilinci ifade etmelidir. Yani kişinin Müslüman olabilmesi için neyi niçin kabul ettiğini bilmesi gerekir.

Üst Alt