İşkenceler içindeyim, mahvoldum...

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamun aleykum dostlar. Ben 5 vakit namazında bir ilahiyat ogrencisiyim. Elhamdülillah boyle yanlışlara dusmedim fakat ne olduysa nefsime yenik düştüm. Sadece evliligi kağıt uzerinde olan bir bayan vardı, cocuga hamileyken esiyle talakla dinen bosanmis resmi olarak da cocuk buyuyunce bosanacaklardi. Benim bu bayanla bir gonul iliskim oldu. Bakışıyorduk yanyana çalışıyorduk ve geldi içini açtı. Ben bastan yapamam dedim fakat sonra bana bir evlilik hayatlarının olmadığını, sadece aynı evi iki arkadas gibi paylastiklarini ve cocuga adamin baktığını söyledi. Adam çalışmıyordu kız ve ben memuruz. Talakla bosandiklari icin ben görüştüm ve bir süre sonra esi öğrendi fakat esiyle 2 yildir hicbir sekilde kari koca hayatlari yokmuş.

Hersey ayrı, cocuk icin ayni evi paylasiyorlardi. Sonra beni ogrenmesine ragmen adam ilk evden gitti ve 1 hafta sonra geri geldi ben bu arada acaba ben kabul edebilirmiyim diye düşünüyordum ve bunu bayana da soyledim, celiskideyim dedim umut veremem diye. Sonunda bu gorustugum bayan adami evden kovdu ve resmi bosanma davasi acti ve sen olmasaydin da biz bosanacaktik ama cocuk buyuyunce diyordu.

Suan adam hala evine donmek istiyor bayan kabul etmiyor. Bizim bu aralarda aramiz kotuydu biraz hor davrandim fakat sonra tamam dedim seninle evlencem resmi nikah bitsin, simdi o istemiyor. Sen bana kotu davrandın sana güvenmiyorum degismeyceksin diyor. Ben yalvariyorum donmuyor cocugum babasiz kaldi en azindan buyuyecekti sonra bitecekti senle evlencem diye yaptim deyip duruyor. Ben istiyorum yalvarmama ragmen donmuyor. Durum bu seni seviyorum tamam devam edelim asla sana kotu soz soylemicem diyorum, asla donmeycem kesinlikle istemiyorum diyor. Simdi ben yuva mi yiktim? Adama don dese hemen gelecek istemiyor ve ben yaptigimi toparlarim hersekilde sahip cikarim diyorum. Beni de istemiyor. Cocugumu babasiz biraktin deyip duruyor sadece nasil bir vebalim var benim ? İşkence çekiyorum ve ne olur yardim edin.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim, gayr-i meşru bir işe girmişsin. Yani Allah'ın rızası dışında bir iş bu. Böyle bir işin sonucunda da huzur ve mutluluk bulamayacağın açık. Çeşitli sıkıntıların içine girmen kendi ellerinle yaptığın işin sonucu oluyor yani.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Hocam; Oncelikle Allah razı olsun.Herseyin farkındayım, bayan eşini kabul etmiyor asla ve senin etkinle yaptım bunu ama bundan sonrada barışmam asla diyor. Ben hatamı toplamak istiyorum seni de asla istemiyorum diyor, hicbir sekilde oluru bulunmuyor ve sadece cocugum babasiz kaldi diyor. Benim icin vebali nedir hocam,ne yapmam lazım?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Cümlemizden, vebali nedir Allah c.c bilir. Hiç oluru yoksa peşini bırakıp, tevbe istiğfar edersin. Birdaha benzer hataya düşmezsin.

Üst Alt