imanılı yaşayıp imanli ölmek istiyorum

zülfiye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamlar arkadaşlar ben kapandım cok isteyerek, fakat bir cilt probleminden dolayı doktorum açtı. Vicdan azabı duyuyorum hep ruyalarimda görüyorum. Ne yapsamda içimi ferahlatsam ki ?

aysun_hanım

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun Aleyküm Kardeşim ;
Bence içini ferah tutmalısın tıbbi bir müdahale gereği bu olmuş ama bu kadar rahatsızlık duyuyorsan bence bir daha ki gidişinde bir bayan doktora git bence.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah şifa versin kardeşim.
Hastalığın adı ne ?

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Anladığım kadarıyla ben de de var egzama hastalığı...Başka bir şey de olabilir,benim saçımın içinde de var, ben de tesettürlüydüm kaşıntısından duramadım saçımı ben de açmak zorunda kaldım...

N'apalım derdi veren de Allah, üzülme öncelikle şifa ara hastalığına...Eğer egzamaysa, kükürtlü zeytinyağlı sabun, kullanıyorum ben onu dene derim. Bana iyi geldi şükür, hemen hemen bitme noktasına geldi benimki...
Allah şifa versin kardeşim...

zülfiye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sagolasin bende egzama vardi yuzlerimde de vardi. Kapandım hava almadigi icin saçımada gecti sürekli dökülüyordu doktorum acti fakat cok azap duyuyorum.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Güzel kardeşim başlarda ben de saçımı açınca senin gibi vicdanen rahatsız oldum ama sonuçta bu bir sağlık sorunu kaşıntıdan duramıyor insan.. o eşarbın altında hava almadıkça; hem daha çok artıyor yaralar, hem çok kaşınıp dayanılmaz hale geliyor, inanır mısın ben saçımı açalı beş sene oldu daha anca toparlanıyor...Kolay değil cilt problemiyle başa çıkmak..

Dediğim sabunu al kardeşim, ben devamlı kullanıyorum saçını yıkarken, yüzünde de varsa yüzüne de sür geçirir..
Yalnız ben vücuduma da kullandım çok kuruttu, zaten kuru cildim o zaman daha da tahriş etti, vücuduma kullanmıyorum!

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kadın doktor olsa da, yapacağınız bir şey yoksa, erkek doktora da muayene olmanız helaldir. "Helal"den yola çıkarak mutluluğunuzu arttırınız. Allahü Teala onu günah olarak değerlendirmiyor.
Ama şu da olmamalı diye düşünüyorum ki, devlet bunları dengeli hale getirmelidir.
Kodın Doğum Polikliniği'ne gidiyorsunuz, odaların tamamında erkek doktorlar mevcut, anlayamıyorum doğrusu. Bendeniz, bu dalda uzmanlığı seçen erkekleri de anlayamıyorum ve onları "akl"en sağlıklı da bulamıyorum, bana katılır mısınız bilemiyorum..?
Elbet istisnalar vardır bu ayrıdır.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
@ihvann_hilmi

Hocam paranın gözü kör olsun :)

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bilemiyorum ondan mı ama ben bunu normal görmüyorum. :) Para acaip bir aracı, sevmeyen yok illeti..!

zülfiye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Guzel yorumlarınız ve desteğiniz için çok teşekkürler. Tavsiyelerinizi dikkate alacagimdan şüpheniz olmasın.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Zülfiye kardeşim, hastalık durumun nasıl? kullanabildin mi? zeytinyağlı-kükürtlü sabunu? var mı bir gelişme?
merak ettim....xxzzl..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"Ey iman edenler! Allah'tan hakkıyla korkun! Asla ölmeyiniz! Ancak (sadece) müslüman olarak ölünüz..." (Kur'an-ı Kerim)

zülfiye

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hiçbir gelişme yok kardeşim hala aynı malesef.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Zülfiye kardeşim, devamlı kullan sabunu, her zaman yani! arada şampuan kullanma!! ama egzamanın çok çeşidi var tabii...Sabır lazım, cildini tahriş ediyorsa kullanma o zaman sabunu, başka bir doktora daha görün derim ben...

Allah hepimize şifa versin cilt hastalığı çok sabır, tahammül isteyen bir hastalık maalesef..

Üst Alt