İman kaybı mı? İnsanlık ayıbı mı???

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşlerim;

Son zamanlarda okuduğum haberlerden sonra artık kendi kendime bu toplumda eksik olanlar ne? diye araştırıp tabir-i caizse sinirlerimi hırpalıyorum!!!
Ne vicdan, ne merhamet, ne duygu, ne sevgi, ne de İNSANLIK!
Hiç ama hiç bir değerimiz kalmadı!!!

Kopyala, yapıştır bir millet olduk sanki!

Artık okunan haberler kulaklara alışılmış bir melodi gibi geliyor!

ama en çok vicdanıma, insanlığıma ve anneliğime dokunan dün okuduğum haber oldu!
Şu son zamanlarda yaşanan, adını bile anarken midemin bulandığı tecavüz haberlerine dün bir yenisi eklendi ama nasıl bir olay?
Aklıma, hayalime sığdıramıyorum!
14 yaşındaki kendi çocuk olan bir erkek çocuğu, akrabası olan 6 yaşındaki bir kız çocuğuna önce tecavüz ediyor, ardından da bıçaklayıp kaçıyor! bu haber benim KANIMI DONDURDU!!! Uzgunnn

Her gün gazetelerde boy boy resimlerini verdikleri cinayetleri çocuk beyinlere öyle bir yerleştirmişler ki, o 14 yaşındaki çocuk bile bu işi yapmaya cesaretlenmiş!
Artık geldiğimiz noktaya inanamıyorum!
Sanırım bir kaç yıla kadar kadınlar korkudan dışarıya çıkamıyacak!

O kadar çok istiyorum ki ihtiyar ninelerimin yerinde olmayı kimin ne zaman öleceğini Allah bilir ama gerçekten güzel günler geçirip, ömürlerinin son demlerini yaşıyorlar!

Allahım bu milleti uyandır, evlatlarımız için bu kadar kötü günlerin beklemesi çok ürkütücü! Uzgunnn
Bizlere yardım et, sen yardım edenlerin en hayırlısısın...duaa..

Şimdi sizlere soruyorum..

Bu yaşanan olaylar,
İman kaybı mı?
İnsanlık ayıbı mı?

Bana sorarsanız ikisi de! hy..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Utanır oldum duyduklarımdan....
Utanır oldum yaşananlardan.......
Utanır oldum İNSANLIĞIMDAN!!!!

O insanlarla birlikte adımın aynı onlar gibi
İNSAN olmasından UTANIR OLDUM!!! :mad:

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ne güzel yazmışın güzel kardeşim. Son zamanlarda benim de çok üzüldüğüm, artık duymaya bile tahammül edemediğim bir konuyu dile getirmişin. Bu zamanda anne olmak çok zor, bu zamanda kadın olmak çok zor, bu zamanda hem anne hem de kadın olmak çok çok zor. Açıkçası insanlığın sonunu hiç iyi görmüyorum. Duyduklarım karşısında artık kıyamet kopsa da imanımızı kurtararak göçüp gitsek der oldum. Bunca sapkınlığın, yaşanan bu çirkefliğin asıl nedeni bence iman eksikliği, ailelerin çocuklarını yetiştirirken dinin gerekliliklerinden bi haber yetiştirmeleridir. Allah sonumuzu hayır etsin. Rabbim gelecekte Allahını Peygamberini Kur'anını bilip seven, onlara layık olabilecek hayırlı nesiller nasip etsin...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam.
O haberi bende üzerimden atamadım. Kötülük fitne fesat , bizlerden baskın .
İnsanlar dünyaya neden geliyor, birbirine zulüm ve kötülük için mi ?
İçim kaldırmiyor artık insanları.
Sabır ya sabır !
Ya Selamet !

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Ahir zamanin karanlik kuyularindan cikar Allahim, bir damla iyiligi varsa bu insanligin...??

Üst Alt