İçki Sonuç

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
9,111
Tepkime puanı
81
SONUÇ
• Buraya kadar olan araştırmalardan anlaşılıyorki: Pek çokları keyifleri ve nefisleri uğruna çocuklarını, ömürleri boyunca maddî ve manevî rahatsızlığa bilerek mahkûm etmekdedirler. • Bunun için de, gerek dînî cemiyetlerin ve gerekse sağlık müesseselerinin üzerlerine düşen vazîfe gereği, dînî ve ilmî terbiyelerine memur oldukları kimselere, toplumlara gerekli telKinlerde, uyanlarda bulunmaları; ve içkinin-uyuşturucunun- sâdece doğumdan sonra değil, gebelikden önce de zararlı olduğunu ısrarla hatırlatmaları lâzımdır. Ancak böylelikle, henüz doğmamış olanlar, hakları olan sağlam beyin-sağlam vücüd- mirasına kavuşabilirler.
• Vatanını gerçekden seven şahsın, ve memleketinin kalkınmasını isteyen her kişinin tutacağı en iyi yol, islâmî değerlere sarılmak; içkinin, uyuşdurucunun her çeşidinden sakınmak olmalıdır.
EVET: Bugün insan sağlığına ve ülke ekonomisine bunca zarar veren alkol ile yeterince mücâdele yapılmadığını, aksine devlet tesîslerinin aklollü içki üreterek kazanç sağladıklarım ibretle müşahede etmekdeyiz..
Gençliği, milleti, ülkeyi içki âfetinden, içki belâsından kurtarmak-tekrar ifâde etmiş ola-lımki, ancak ve ancak her konuda olduğu gibi İslama yönelmek, Yüce Kur'ân'ın hükümlerine uymakla mümkündür; bunun dışında alınacak bütün tedbirler boşdur, yetersizdir; milletlerin ve hattâ tüm insanlığın helakine göz yummak demekdir.
Yüce Kur'ân'ımızda, içki kullanımı; ondört asır önce yasaklanmış, ve asırlardır Müslümanlar bu belâdan uzak tutulmuşdur...
Bugün tüm insanlık; içkiyle başlayan, fuhuşla dalgalanan, uyuşturucu ile sallanan ve Aidisle, cinsî sapıklıkla kirlenen bir bataklığın içinde yuvarlanmaktadır.
Bu gidiş; füze ile, teknoloji ile, atomla, hidrojenle, politik oyunlarla önlenebilecek cins-den bir gidiş-bir akım olmakdan çıkmışdır.
Tek çâre: İslama yönelmekdir, Kur'ân'a sarılmakdır. Aksini düşünenlerin, aksini savunanların, akıbetleri helâkdir-hüsrandır..
Yüce Kur'ân; bunun canlı misalleriyle doludur.
Yıkım günlerinde; pişmanlıkların, kanlı gözyaşlarının hiç de tesiri olmayacakdır...
Bunca ikazlara, İslâmîilmî bilgi ve belgelere, tavsiyelere rağmen, şahıs, nesil, ve toplum için belâlar saçan bu yolda ısrarlı olanlara ve bu gidişe çanak tutanlara ne mi yapmalı?
NASIL ÖLECEKLERİNİ HATIRLATMALI..
 
Üst Alt