İçindeki Cümleyi Söyle içinde kalmasın (2)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bazen ne söylersen söyle karşındaki bildiğini okuyor!

İşte o zaman bana söz düşmüyor! SUSTUM yine! kendimi, rabbimi dinliyorum....O nasıl uygun görürse, nasıl hayırlıysa öyle yapsın...Uğraşmıyacağım artık yeter! yoruldum...

Ben uğraşmıyacağım, Rabbim'e havale ettim hayırlısı olsun...

Olduğu yere kadar, olmadığı KADER!!

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Icimden gecen sey bedir hocam bana niye cevap vermiyor nereye gitti acaba eminim var sebebi ama ben tam kendimi anlamaya baslamistim gitti...

Beşer zulmeder kader ise adalet.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bir iki sitede daha yazıyordum, onlardan kopmuştum, biraz evvel de izinli olarak bir siteden ayrıldım, niyetim yok uğramaya, beraberce tek bir sofrada yemek yemek daha hafif ve de yorucu değil...
Hayırlısı bakalım...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aassd..
Bir iki sitede daha yazıyordum, onlardan kopmuştum, biraz evvel de izinli olarak bir siteden ayrıldım, niyetim yok uğramaya, beraberce tek bir sofrada yemek yemek daha hafif ve de yorucu değil...
Hayırlısı bakalım...

İki Karpuz Bir Koltuğa Sığmaz ..ay pardon bir ihvan iki siteye yetişemez !!yetişse de iki arada bir derede kalır...bbnn..bhoffcddvb..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Hocam aynen... :) :) :)

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Evelki gün bir kova, bugün(dün)de bir kovaya yakın topladım.Topla topla bitmiyor, bu sülükler neden hep benim bahçemde dolaşıyor anlamadım gittixxzzl..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Ne kadar da öğrensen, Nefsim! yine de eksiksin işte!
Yine de KUL, acizsin işte!
Senden büyük olan, rahmeti olmasa bir adım dahi atamıyacağın RAHMAN var!

Rabbim, tevazumu, hoşgörümü artır, beni bir an nefsimle baş başa bırakma.....

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Yıllarca kendimi aradım durdum....Nefsim ah nefsim ah..

Senin yüzünden yanı başımdaki güzelliği bildiğim halde uygulayamadım! Bu güzellikler Kuran ve Efendimiz 'in sünneti...
Ah benim gül kokulu efendim! senin yolunda bir damla olmak için gayret ediyorum...

Tevazu sahibi olmak için uğraşıyorum, Rabbim yardım et....

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
İçimden hiç bir şey söylemek gelmiyor artık; her şey boş ve anlamsız, herkes anlamak istediği gibi anlıyor, söylesem canım yanıyor içimde fırtınalar kopuyor, oysa sessizlik ne kadar huzur veriyor...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Mevsimler dönüyor yaz geliyor, ömür de sanırım bitiyor...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
İçinde bulunduğun hal içerisinde yapabileceklerin imkansız geliyor, lakin ardına bakıp, tekrar önüne dönünce kendi kendine diyorsun ki;
Ben ne badireler atlatmışım ey nefsim!
Bunu da aşarım! Allah'ın izniyle
diyorsun...

Belki de yaşamımızın en güzel yanı bu olsa gerek, başarabildiklerimiz!.......

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
HAMİLELİĞİNİN SON AYINA GİRMİŞ GELİNİ'Nİ KONTROL İÇİN KÖYDEN MİNİBÜSE BİNDİRİP TEK BAŞINA 2 SAAT UZAKLIKTAKİ HASTANEYE GÖNDEREN KAYNANA ve KAYNATAYA HİÇ BİR GELİN BAKMAK, HİZMET ETMEK ZORUNDA DEĞİLDİR..!hmmnn

HAMİLELİĞİN SON AYINA GİRMİŞ GELİNİNE GECENİN ONBİRİNDE ''KALK BİZİM KARNIMIZ ACIKTI BİZE BİRŞEYLER HAZIRLA'' DİYEN KAYNANA ve KAYNATAYI KAYNAR KAZANA ATMALI dfrt..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
HAMİLELİĞİNİN SON AYINA GİRMİŞ GELİNİ'Nİ KONTROL İÇİN KÖYDEN MİNİBÜSE BİNDİRİP TEK BAŞINA 2 SAAT UZAKLIKTAKİ HASTANEYE GÖNDEREN KAYNANA ve KAYNATAYA HİÇ BİR GELİN BAKMAK, HİZMET ETMEK ZORUNDA DEĞİLDİR..!hmmnn

HAMİLELİĞİN SON AYINA GİRMİŞ GELİNİNE GECENİN ONBİRİNDE ''KALK BİZİM KARNIMIZ ACIKTI BİZE BİRŞEYLER HAZIRLA'' DİYEN KAYNANA ve KAYNATAYI KAYNAR KAZANA ATMALI dfrt..

Evladının huzurunu bozma dikkat et derim..bunu ben demiyorum tecrübe diyor...
cddvb..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Evladının huzurunu bozma dikkat et derim..bunu ben demiyorum tecrübe diyor...
cddvb..
Teşekür ederim adminim.
Evladım o malum kişilerin yanındayken strese girmiş, hastaneye geldiğinde kontrolde çocukta bir anormallik görmüşler ve bundan sonra üç günde bir kontrole gelceksin demişler, o kişilerin köyü hastaneye 2 saat uzak üstelik 2+2 dolmuş değişerek gidip geliniyor ve üstelik acil bir durum olsa hemen araç bulunmuyor, ama benim evin önünde her an taksi hazır

10153033_419212128283266_2486478919520068387_n.jpg

neyse,bu anormal durmu kızım bize bildirdi bende madem bir anormallik var 3 günde bir çağırdılar ozaman burada kal, deyip durumu o şahislara da anlattık ama nerde karşımızda öyle anlayışlı insan, neticede itiraz, harıltı gürültü vs derken benim için sizin zevkiniz değil benim kızım ve torunumun hayatı daha önemli dedim.
Ve kızım burada kaldığı için bir kaç kontrol sonrası stresten kurtulduğu torunumun haraketlerinin normale dönüştüğünü öğrendik ve torunum şu anda mışıl mışıl uyumakta :)

Ya, anlatacak daha çok şey var ama ben aydın havası eşliğinde kesiyorum, Neticede; Kızım ve eşi benim kanatlarım altında, torunum biraz kendine gelene kadar kızım yanımda kalacak sonra o malum köye değil ,ist.la eşinin yanına gidecek.

Nasihatınız için tekrar teşekür ederim adminim. acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hayatta isteyip te olmayan şeyler için sorma;
Niçin'leri, neden'leri??

Sen önüne bakmaya, yol almaya devam et!
Gün gelir, hiç beklemediğin bir anda gelir o "birileri"...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Temiz olduğuna inandığım bir arkadaşla yatsı namazını beklerken buyurduğu sohbetten,
Kadınların da erkeklerinde ahlaken çöküntü içinde olduklarını bir daha anlamış oldum ki, caddesi ve sokağı İslam olmayan bir yerden ancak bu bunlar yeşerecekti diye de söylenmeden geçemiyorum.
Bilemiyorum ama hesabımızın çetin olacağı aşikar..!

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İçimden geçti:

"There is no GOD, only ALLAH."

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bu aralar dönüp dönüp ardıma bakasım geliyor, bakıyorum...
Ne görüyorum biliyor musun can cazım?

Yok yere, boş hayallere kapılan, bir hedefi olmayan, rüzgarın akışında kaybolan, umutsuz ama sevgi dolu, hiç bir şeyde gözü olmayan, lakin kendi hayatını bile kontrol edemeyecek kadar cahil birini görüyorum ve şu anki halime ŞÜKREDİYORUM....

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hiç bir şey için geç değil can cazım!
Sen yeter ki gayret et, azimle yürü istediğine...
Sen yeter ki inanmaya devam et!.....

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İnsanları rüyaları esir mi almış ne..! :) :) :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt