İçim o kadar dolu ki

bilge

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İçim o kadar dolu ki ne kadar döksemde rahatlayamıyorum. Birini seviyorum aileme diyemiyorum. Çünkü korkuyorum anneme açmaya çalıştım. Ama sinirlenince ağzına geleni söylüyor şimdi karşı taraf hayırlı is beklemeye gelmez diyor. Lutfen dualarınıza ihtiyacım var. Annemin babamın kalbi yumşasın, sevdiğim insanla sonumuz hayır olsun, sağlıklı, sıhhatli, abdestli namazlı bir evliliğim olsun. Lütfen duanıza ihtiyacım var.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerdir. Ve (bütün bunları) Allah bilir, siz bilmezsiniz.(Bakara-216)

Selamun aleyküm kardeşim, her şeyin hayırlısını iste Allah'tan...Yukarıdaki ayet-i Kerime'yi aklından çıkarma...

Allah her şeyin HAYIRLISI NE İSE ONU NASİP ETSİN....
ALLAH'a emanet olasın...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm.
Annen istemiyorsa vardır BIRSEY!
Bana bunu çok söylediler onemsemezdim Ama doğruymuş.
Eğer annemin istemediği biriyle evlenseydim şu anda alkolik bir kocam ve her gece İçmesi için dua ediyor olacaktım çünkü sadece aramız alkol alınca iyi olacaktı.
Güzel kardeşim hayırlısı istemek ne güzel Şeydir.
Özellikle bu işlerde.
Kapı belli ,Rahman belli ,seccade yerin belli.
Allahtan başka sana ne dost var ne yardimci .
hakkında hayırlısı
Selametle kardeşimç-.

nesrin

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bazen büyüklerimiz, bizim goremedigimiz şeyleri tecrübeleri ve tabi anne hisleriyle daha iyi gorebilirler.
Onlar dışarıdan daha objektif bakabilirler. Ne de olsa sevdiginiz birinden bahsediyosunuz, yani hislerinizle haraket ediyosunuz. Allah hakkinizda hayirlisini nasip etsin.

bilge

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allaha razı olsun sürekli hayırlı olması için dua ediyoruz. Allah büyük bir kapı açacak bize de tek isteğim kimse kırılmadan üzülmeden kimsenin gönlünü yıkmadan sonumuz hayırlı olsun. İnşAllah biliyorum ki bir Müslüman diğer Müslüman kardeşine gönülden dua ederse kabul olur. Sizin güzel dualarınız la herşey hepimiz için güzel olsun. Teşekkür ederim yorumlar için.

Aleyküm selam. Allah razı olsun annem tanımadan yok dedi sadece adını duydu yok dedi beni üzen Kısım da o oldu. Allah sonumuzu hayır eylesin hayırlı kullarından eylesin. İnşAllah kimseyi kırmadan üzmeden hayırlı iş hayırla hallolur. Yorumunuz için dualarınız güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Selamun aleyküm Nesrin. Umarım annem yanılıyordur. Çünkü görmeden sadece adını söyledim işini söyledim diye karşı çıktı. Beni üzen nokta da bu keşke bir kere görse konuşsa ama inşAllah herşey hayırlı olur hayırlı eş hayırlı evlat olmak nasip olur. Ben hep bunun için dua ediyorum sizin de güzel dilekleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum Allah razı olsun.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bilge kardeşim, seni anlamaya çalışıyorum lakin bu durum sende çok iz bırakmışa benziyor...Anneni al karşına güzel, tatlı bir dille sor bakalım neden hiç tanımadan sevdiğin kişiye HAYIR dediğini...Belki haklı bir sebebi vardır...

Sakın annen hakkında yanlış düşünme, peşin hüküm verme, bazı anlar olur ki hayatımızda; nefsimiz sevdiğinin peşinden koşarken, farkında olmadan asıl sevdiklerimizi kırarız....

Sen de anneni kırmadan, kırılmadan, güzellikle bir konuş kardeşim.. Bu arada TOZDUMAN kardeşimin söylediklerine katılıyorum, annelerin hisleri kuvvetli olur, Allah vergisi bir şey bu onlara...
Annen çok mühim kardeşim onu sakın aklından çıkarma!!

Yine diyorum ki, Allah'a her ne durumda olursan ol, istediklerin gerçekleşse de, gerçekleşmese de tevekkül et ve hayırlısını istemeyi unutma..

Selametle, sağlıcakla kal...

birsen

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
merhaba bilge kardeşim :) Sizin için dua ettim umarım Rabbim annenizin kalbini yumuşatır.Hakkınızda hayırlısı olsun

bilge

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İnşAllah Birsen abla kardeş hiç fark etmez. Duan yeter herkesten Allah bin kere razı olsun.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Annenizin gerekçesi önemlidir. Anneniz bunu makul görmüyorsa demek karşı tarafı da tanıyordur. Tanımıyorsa, size karşı çıkması da anlamsız olur.
Evlenmek Allah'ın emridir. "Namaz kılacağım" deseniz babanız ve anneniz size kızabilir mi..? Kızamaz değil mi..?
Evlilik de öyledir, bir erkek de bir kadın da baba ve annesine "Ben evleneceğim" de diyebilir, neticede Allah'ın bir emridir bu istek.
Anne ve babalar da çocuklarını İslam eksenli, İslam eksenli ailelerin çocuklarıyla evlendirirler.

NOT

Sizin göremediğiniz bazı şeylere anne ve babalarınız vakıf olabilir bunu da unutmayınız.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Bence Abi hayat kardeşim en mantiklisini söylemiş.
Annen neden istemiyor ?
Bunu biliyorsundur mutlaka.
Allah hayirlisini nasip etsin..
Annenin kalbinden mühim değil hiçbirşey:(

bilge

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ailem işi devlet garantisi olsun istiyor. Ama kendi işini yapıyor. Hiçbirşeyini bilmiyor başka sorup soruşturmadan böyle tepki vermesi beni üzdü zaten.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bilge kardeşim, bence üstüne gitme ailenin dua et Allah'a ve zamana bırak her şeyi, zaten sevdiğin kişi nasibinde varsa, eninde sonunda, buna kimse engel olamaz ve evlenirsin onunla...Sen sadece sabret ve bekle...

bilge

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Ab-i hayat dua ediyorum. Kabul olacağına inanarak ediyorum. Allah büyük

Singapur

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
İçim o kadar dolu ki ne kadar döksemde rahatlayamıyorum. Birini seviyorum aileme diyemiyorum. Çünkü korkuyorum anneme açmaya çalıştım. Ama sinirlenince ağzına geleni söylüyor şimdi karşı taraf hayırlı is beklemeye gelmez diyor. Lutfen dualarınıza ihtiyacım var. Annemin babamın kalbi yumşasın, sevdiğim insanla sonumuz hayır olsun, sağlıklı, sıhhatli, abdestli namazlı bir evliliğim olsun. Lütfen duanıza ihtiyacım var.
Kardeşim çok dua et.Allah cc "Ol der olur."Rabb'im sizi birbirinize hayırlı kılmışsa önünüzde dag olsa da genede kavusursunuz.Anne'de kulak ver.Annelerin hisleri kuvvetli oluyo.Anamız Babamız yanlızca bizim mutlulugumuzu düşünür.

Üst Alt