Hz.Muhammed (s.a.v) hayatınızın neresinde?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum bildiginiz gibi bugun Rabiulevvel ayina girmis bulunmaktayiz..
Ve bizler burada bu Ay boyunca Peygamber efendimiz sav. tanitmak icin cook guzel programlar yapar..
universitelerde okullarda hastahanelerde alis veris merkezlerinde Peygamber efendimizi tanitan kitap brosurler bir kirmizi gul ile dagitilir...
HZ. MUHAMMED (s.a.v.) en son peygamber olduğu göre onun irşadı kendisinden sonraki bütün çağlara sağlam bir şekilde ulaşacak demektir...
Allahu ekber..
Allahumma salli ala Seyyidina Muhamed...

Hz. Muhammed (s.a.v) size neyi hatırlatıyor;COK SEYI SELAVAAT GETIRMEYI, MERHAMETTI, YETIMLERI,
FEDAKARLIGI ,INSANLIGIMI ,MUHACIRLIGIMI,ALLAH CC IICIN SEVMEYI...

Hz. Muhammed (s.a.v) karşılaşsanız ne sorardınız..? :SELAM VERIR ,UTANCIMDAN HIC BIR SEY SORAMAZDIM...

Hz. Muhammed (s.a.v) tanımayan birine nasıl anlatırsınız..? :ALEMLERE RAHMET OLARAK SON PEYGAMBER SAV OLDUGUNU,O`NU örnek ALMAMIZ GEREKTIGINI SOYLERDIM.

Hz. Muhammed (s.a.v) dendiğinde aklınıza ilk ne geliyor..? :BENCIL BIR INSAN OLDUGUM ICIN ILK SEFAATI AKLIMA GELIYOR..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
YA SIZE BUNLAR NEYI HATIRLATIYOR...?

Hz. Muhammed (s.a.v) size neyi hatırlatıyor;

Hz. Muhammed (s.a.v) karşılaşsanız ne sorardınız.?

Hz. Muhammed (s.a.v) tanımayan birine nasıl anlatırsınız..?

Hz. Muhammed (s.a.v) dendiğinde aklınıza ilk ne geliyor..?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bugünün şaşkın insanı; O’nu bilememenin, sünnetine sarılamamanın ve layıkınca sevememenin ızdırabı içinde kıvranıyor..
İnsanlık âlemi ve dünya;
O’nu tanımadıkça,
O’nun izinden gitmedikçe,
O’nun hadis ve sünnetlerine sarılmadıkça selâmete eremez, kurtulamaz..
O’nun lütufla baktığı gönüllerde açan irfan çiçekleri, nuruna pervane olanlar, ruhuyla arşa uçanlar, Risaleti ile gönülleri aydınlananlar müstesna..

Hoş geldin ! Ey, kutlular kutlusu !
Hoş geldin ! Ey, Nebiler Nebisi ! Hoş geldin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Özledik seni Allah'ın Resulü, Özledik seni Ya Hz. Muhammed (a.s.m) ve seni hep özlüyoruz Canım Peygamberim..
ama ne mutlu ki, özlemler en sonunda seni hissettiriyor bize.. zor zamanların aşılmazlarını aşabiliyoruz senden aldığımız güçle ve Rabbimizin ilham ettiği düşüncelerle..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Zulmün arşa değeceği zamanlarda senin merhametini özledik, zalimlerin başlarımıza kara bulutlar gönderdiği zamanlarda senin sabrını özledik.. Zenginin fakiri gözetmediği zamanlarda senin cömertliğini özledik..

Özledim seni, özledik seni ya Resul Allah!..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Özledik Ya Rasulallah! içten gülümsemeni...
Özledik Ya Rasulallah! selam vermeni...
Özledik Ya Rasulallah! merhametle kol kanat germeni..
Özledik Ya Rasulallah! her zaman hoşgörüyle yaklaşıp,
ÖĞÜTLER VERMENİ...

Hiç göremeden, gül kokunu duyamadan yaşıyoruz ya, Uzgunnn

Hani sen bir keresinde demiştin ya kardeşlerimi görmeyi çok isterdim diye...Arkadaşların da sormuş;
-Ya Rasulallah, biz senin kardeşlerin değil miyiz?
-Siz benim Ashabımsınız!
-Benim kardeşlerim henüz dünyaya gelmediler, onlar daha sonra gelecek ve beni görmeden bana inanacaklar,
Beni göremeden sevecekler.... agla..:,

Ya Rasulallah! bizler seni çok seviyoruz, seninle inşallah ahrette beraber olup, gül yüzünü görmeyi, sana kavuşmayı nasip etsin rabbim...Amin.. duaa.. mrhbba..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör

Salat ve Selam sana ey Nebi!..

ALLAHÜMME SALLİ VE SELLİM ALA SEYYİDİNA MUHAMMED...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Hz. Muhammed (s.a.w) size neyi hatırlatıyor;Rabbimin yarattığı en mükemmel insanın nasıl olduğunu ve bize en güzel örneğin kendisi olduğunu hatırlatıyor.

Hz. Muhammed (s.a.w) karşılaşsanız ne sorardınız.?Rabbül alemini onun dilinden dinlemeyi çok isterdim.

Hz. Muhammed (s.a.w) tanımayan birine nasıl anlatırsınız..?Dünya ve ahireti kurtulmuş en kusursuz insan, her yaptığı doğru, hayırlı ve Allah cc rızasına eren yolun en mükemmel yolcusu:)

Hz. Muhammed (s.a.w) dendiğinde aklınıza ilk ne geliyor..? her türlü mükemmellik kendinde toplanmış tek ve yeğane insan....

Üst Alt