Hristiyanlar noel bayramı diyorlar çağdaş insanimiz yılbaşı gecesi...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
noelkutlamiyoruz.jpg

Hiristiyanlar noel bayramı diyorlar bizim çağdaş insanimiz yılbaşı gecesi diyorlar...
Bu onların dini bayramları, ama bizim çağdaş aydınlar.. noel gecesi demek istemeyip..
yılbaşı gecesi tabiriyle geçiştirmek ve uyuşturmak istiyorla

"Yılbaşı gecesi bir buhran gibi geçti...
Halkın bir kısmı çıldırmış gibi, şehavetli gece için yapılan şeytani hazırlıklar dehşet vericiydi...
Rakı, şarap ve diğer alkollü içki satan dükanların önünde uzun kuyruklar oluşmuştu...
Piyango bileti almak için soğukta titreyen vatandaşlar gördüm...
Gözlerinde acayip parıltılar yanıp sönüyordu. ..
Bilmemkaçmilyon ikramiye dile kolay, kazananın delirip, kudurmak ihtimali vardı....
Kuruyemişçilerin önü o gün ana baba günüydü...
Mezeci, şarküteri, pasta ve çörek dükkanları da müşteriyle kaynıyordu. ..
Televizyon ekranlarından aile harimlerine çalgı ve çengi sesleri, göbek atan rakkaselerin hareketleri doluyordu...
Bütün insi ve cinni şeytanlar sanki o gece seferber olmuşlardı...
Küçük çocukları ekranda gördüklerini taklid ederek göbek atıyor, hopluyor, zıplıyorlardı...
İçi kestane dolu kızarmış hindi falanca fiyata satılıyordu...
Ocaklar da envayi çeşit yemekler pişiyor, masalar düzülüyor, şişeler açılıyordu...
Ağızlar kulaklara kadar varmış gülücükler dağıtılıyor, kahkahalar atılıyordu...
Hafif meşrep kadınlar fingir fingir kişniyor sanki yerlerinde duramıyorlardı...
Televizyonlardan şarkılar, türküler, hırlamalar, zırlamalar, böğürtüler, homurtular, belemeler, melemeler, mart kedisi gibi miyavlamalar, havlamalar, ulumalar geliyor şakalar, sululuklar, fıkralar, çimdikler gırla gidiyordu. Renkler, kokular, bacaklar, gerdanlar, lıkırtılar, şıkırtılar, ahlar, oflar, kıvırtmalar, kırıtmalar, yılışıklıklar, sarmaşıklıklar, arada faiz ilanları. ...
İçki, fışkı, şehvet, deterjan, faiz, mayonez, otomobil, bulaşıkmakinası, sucuk, makarna, ciklet, gazoz reklamlarına karışan def, dümbelek, klarnet sesleri, rakslar, çığlıklar, kafirler, küfürler, dalaletler, sapıklıklar, çarpıklıklar...
Bir gecede cehenneme akıp giden insanların sayısını Allah biliyor."

Timurtaş Uçar Hoca..
Allah O ndan RAZI olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Kimisi Yılbaşı İçin 12'yi Bekler..
Kimisi Namaz İçin Ezanı..
Kimisi kurban keser
kimiside hindi...

İlginç Olan;"Ikiside Müslümandır..
Aklimi Koru Yarrabi!!Kafam karisti...<!-- google_ad_section_end --> <!-- haber bitiş -->

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum..
Bu Yazimi..Evet Yilbasini senelerce kutlamis bir insan olarak mahçup bir sekilde yazmaktayim..
Yillarca kutladim da elime ne gecti.. buhran ve hep arayislar icinde...
iste Son 10 senedir sadece kutlamiyorum...
Madem Ölüm Ölmüyor... ecel her an yanibasimizda geziyor...
ve madem ki kabir kapisi kapanmiyor..ve insanlar gafil gafil..arkadan gelip orada kayboluyor...
neden bu cilginca kutlamalar?

Bizler her birimiz sanki birer askeriz bu fani dunyada...tezkeremizi ve mertebemizi alip...
asil vatanimiza bir gun gocup gideriz...
ama bu sadece asil iman ehli olanlar icindir...
Nefs-ine zevkine esir olmus olanlar icin ölüm nedir ki?
onlar icin ebedi idamlik.. butun sevdiklerinden ayrilmak gibidir...
Lutfen Allah RIZASI icin bu yazdiklarimi gonul Gozu ile okuyun...
Eyy zevk.. ve nefsine muptelaa olan insanoglu....
hakiki Zevk ve ebedi saadet ancak iman ile dir...

Yoksa Dunyevi saadet ve mutluluklarda cook ca da elem ve SIKINTILAR da vardir...
bir inciri zevkle yedirir bin zehri kursagindan getirir...
Nefsimizin sevdiğini değil de Allah Rasulü’nün emrettiğini yaparsak hakkın rızasına ereriz mütlu oluruz..
nefsimiz bu gece cilginca eglenmeyi isterse sonucuna da katlanmayi bilmeli...
Selam ve dua ile selametle Kalin Gonul Dostlarim..

Gönül Sızım

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bugun bir baska hüzünluyum..
Birazdan Ogle namazini kilip Yolla cikacagiz..New Yorka..dogru..
Yilbasini veya yarin olacak Dogum gunumu kutlamak iicin degil..

1 ocak.. dogum gunumu kutlamadıgım halde Cocuklarim bana hedıye alma telası ve mutlugu ıcınde kosustururken..
ben her sene bu gun de cok uzgun olurum..
kızlarım her sene aynı soruyu sorarlar ne oldu anne?

AHH KIZIM BUGUN BIR YIL DAHA OMRUMDEN EKSILDI..HAKKA KAVUSMAYA BIR ADIM DAHA YAKLASTIM..
IMTIHAN YERI OLAN BU DUNYADAN INS. BIR YIL DAHA BEYHUDE GECIRMEMISIMDIR..

31 ARALIK AKSAMI HIC UYUYAMAM.BUTUN GECE GECMIS OLAN SENENIN VE KENDI NEFIS MUHASEBEMI YAPARIM..
ömrümüzden 365 gün 6 saat daha gitmis olacak... bunun KUTLAMASI MI OLUR YAHU???<!-- google_ad_section_end -->
Bizim için yeni bir yılın heyecanı yok...hüzün var sinelerde bu günün adına bizde...

Allah icin Ne yaptık ? nasıl değerlendirdik?hesaba çekme günüdür her yüreğin kendini...kulluğu adına..
Hüzün var şimdi kulluk bilincine eren yüreklerde.....
ardımda nasıl bir iz bıraktım Rabbim bu geçen yılda..iste bunun telasina duserim her sene 31 Aralikta...
<!-- google_ad_section_end -->

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
noel-yilbasi-kutlamiyoruz3.jpg

Dinimizde kafirlere,yahudilere veya hristiyanlara herhangi bir sekilde benzemek kesin bir dille men edilmesine ragmen,o topluuklara karisma,katilma ve özenme arzusu
neden ileri gelmekte bilinmez.:(
Peygamber Efendimiz "Kim bir kavme benzerse,o da onlardandir" (Ebu Davud) buyurmakta´dir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
YILBAŞI KUTLAMAK?
ŞÖYLE DÜŞÜNELİM...

Sizin Bir Hristiyan Komşunuz Olsa; Kurban Bayramının Arife Gününde Bu Hristiyan Komşunuzun..
Kurbanlık Koçu Alıp Evine Doğru Götürdüğünü Görseniz...

NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ...

Hepimiz Acaba Bu Komşumuz Müslüman mı Oldu Diye Düşünürüz.?
Ya Yılbaşı Gecesinde Bir Müslüman; Hindi Alsa, Hediye Alsa, İçki İçip Kutlasa
Acaba Onlar Bizim Hakkımızda ne Düşünür...???
Bu gunlerde cocuguma en ufak bir hediye bile almam.. cunku alirsam hemen paket yapip ardindan da ..
Merry Chrissmas diyecekler.. yani bu aldigim ne olursa olsun onlarin bayramini kutladigii dusunerek sinsi sinsi sevinecekler
O yuzden bu gunlerde hic bir sey almam!!
Ama Bayram olunca burda da alisvers merkezlerini Hamd Olsun Muslimanlar.. doldurur...
burasi BATI okyonuslar otesi.. Firawn ulkesi...
Dun Caminin parkinda.. camiye dogru ufakliklarim ile giderken..
onumdeki bir Hanim peceli olan kardesim dikkatimi cekti...
yanindaki 5,6 yaslarindaki cocuk kendini yirtarcasina agliyordu...
Annesi de caminin kapisinda durup.. Oglum.. Allah icin agliyorsan buyur agla ama oyuncak icin agliyorsan
aglamani kesmeni istiyorum diyerek onu uyardi..
Camideki cemaati senin dunyalik sevdan ile rahatsiz edemezsin diyerek sertce cikisti,.. ve cocuk da okey Mom dedi..
ve sustu...
Allahim Ya bizler bu gece Kimler icin aglayip kimin Rizasi pesinde kosacagiz...
Yorum-suz...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
‎1 YIL DAHA BİTTİ:
BİR YIL BOYUNCA YAKLAŞIK 6205 REK'AT FARZ NAMAZ
52 CUMA NAMAZI
30 GÜN ORUÇ ve daha nicesi...

Bunların ne kadarını yerine getirdin? Acaba kaç gece Rabbin için uykunu bozup DUA'ya kalktı ellerin?
Bir yılda kaç defa camiye uğradı ayakların? Kaç yoksulu sevindirdi yüreğin?
Şöyle diyelim ya da : "TAM ŞİMDİ ÖLÜM Gelse Arkanda bırakacağın ne kadar sevabın.. ne kadar günahın olurdu?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
noel-yilbasi-kurlamiyoruz2.jpg

Bir Müslüman yılbaşını kutlar mı ?
yılbaşı kutlamak caiz midir? yılbaşı kutlamak günah mıdır?
her yıl sorulur bu sorular. sanki cevabı bilinmiyormuş gibi hemde...
belki de: "bu yıl yılbaşı kutlamanın haram ve günah olduğu fetvası değişir bir ihtimal de yılbaşında rahat rahat eğleniriz"diye mi düşünür müslüman kardeşlerim, bilmiyorum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
insanlar illa gunahlarina nefislerine bir kilif uydurma.. nefsini Hakli cikarma..pesindeler..
Oysa sorduklari soruyu kendi Vicdan aynasinda biliyorlar...

Yilbasinda New York ta bir Gokdelen hotelinde idim...Gurultu ..patirdi cigliklar sanki Gokyuzunu aglatiyordu...
Balkona ciktim asagiya bakiyorum aman Yarrabbi sanki Kiyamet kopmus insanlar ve insanlik bir dehset icinde...
kac milyon insan...ickili.. uyusmus.. kendinden gecmis..sanki..

Gokyuzunu kapkara bir bulut sarmisti sanki...
Bu insanlar dunyevi zevk ve mutlulugu yasiyorlardi O An..
oysa dunyevi zevklerin insana bir mutluluk verirse binde kahri cileyi getirirdi.. vefasiz Dunya degilmi idi...
Hotelin etrafindaki kamerayi tv. uzerinde actim insanlari seyretmeye basladim...
Aman Allahim bu insanlar cildirmis.. kusanlar.. icki siselerini birbirine firlatanlar.. her taraf kan revan olmustu...

ahh bu da Ne?etrafda yuzlerce polis ..itfaiye.. ambulans.. koruma..gorevlileri Savas alani mi? yoksa bir Kutlama mi idi?
Sayi basladi..10..9..8..3..2..1.. ve kiyamet koptu neyin kutlamasi ise....
beyhude gecen bir YIL in kutlamasi mi idi...
Allah akil.. fikir hidayet versin onlara o genclige.. acidim O an...
ertesi gunu butun Sehir uyuyordu.. sanki her kes bir buhrana girmis kendini dun geceden kaybetmisti...
Sabah erkenden uyandim genc.. dinc uykumu almis.. huzurlu..Yagmur yagiyordu.. Gurbet sokaklarinda geziyordum Sanki hic kimse yoktu.. herkes gaflet uykusundaydi...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
tabi onlar gaflet uykusunda biz uyanık olacağız inşAllah, fakat herkes uyanık olsa imtihan perdesi kalkardı değilmi...Kimisi gaflette olacak ki uyanık olanların değeri belli olsun...herkes uyanık olsa yine olmaz ozamanda imtihan olmaz....Şimdi düşünmeden edemiyorum müslüman olarak doğmak ne büyük bir avantaj, bir Amerikalıya göre hayata 1-0 önde başlıyoruz..
Adam hristiyan doğmuş öyle görmüş öyle yaşamış, noel kutluyor, yeni yılda olmayacak şeyler yapıyor ipin ucunu kaçırıyor ama, normal hayatındada bilmeden farketmeden müslümanım diyen birçoklarından daha müslümanca bir hayat sürüyor...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun bir de bu nimetin farkina varabilsek derim...
aslinda Musliman olmak insanin aklini.. neslini.. sagligini mallini.. zuriyetini.. ruh sagligini da koruyor.. da farkinda degiliz...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah RAZI olsun bir de bu nimetin farkina varabilsek derim...
aslinda Musliman olmak insanin aklini.. neslini.. sagligini mallini.. zuriyetini.. ruh sagligini da koruyor.. da farkinda degiliz...
zaten islamın getirdiği müslümanlık, insanın dünya ve ahiret hayatını en iyi şekilde değerlendirmesini sağlayacak yolu gösteren yaşam biçimi, müslümanca yaşamak diyoruz ya, müslümanlık, Allah'ın bizim için koyduğu kurallara uyarak yaşamak değil mi, işte müslümanız diyen bizler bunun farkında değiliz, fakat hristiyan, farkına varmadan müslümanca hayatı yaşıyor, çalışıyor, üretiyor, araştırıyor, aldatmıyor, v.s birde müslüman oluverse

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aynen katiliyorum senelerce BATI batakliginda yasiyan bu muhacir Islami cook seviyor ve degerini anliyorum Elhamdullilah...

hazra

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ben müslümanım ve yılbaşı kutlamam. benim hicri takvimim var ben onu kutlarım." diyebilmek DUASI ILE...

Üst Alt