Hiç bir değişime başlayamıyorum yerimde sayıyorum

dogukan_62

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm.bana yardımcı olun lütfen.

Hiç birşey yapamıyorum.Sürekli yerimde duruyorum.Ne oluyor bilmiyorum.Şöyle başlayayim.Kendime söz verdim.En kısa sürede Kuran'ı anlayıp biterecem diye.Kalkıp banyo yaptım.Kuran okumak istiyorum fakat okumuyorum.Kendime söz veriyorum bugün öğrenecem diye sonra diyorum haftaya başlarım.İşimi bir türlü yapamıyorum.Birden uzanırken aklıma takılıyor.Sonra sanki aklıma birşeyler geliyor.Kalk burda oturma.Zaman kaybı yaşıyorsun acı çekmek istemiyorsan kalk ve ibadet et.Daha neyi bekliyorsun zamanın az diyor.Diğer taraftan boşver diyor.Neyine diyor.bende zahmet edip kalkmıyorum ve yatıyorum.uyandımı acı ve pişmanlık hissediyorum.Tekrar başlayayım diyorum içimde haftaya diyorum sonraki hafta geliyor sonra hafta diyorum veya unutuyorum.Beynimin içinde tuhaf bir şekilde kendi kendine küfürler sıralanıyor müzikler çalıyor ve hiç birşeye odaklanamıyorum.Bunu araştırdım.Nefes taktiği ve meditasyon yapın dediler.İslami farklı bir sitede de günah olduğu yazıyor.Bir şey yapamadım.Kendime söz vereli 2 ay oldu.Fakat dua bile öğrenmedim.Yerimde sekiyorum.Ne yapmam lazım? aklıma geldikçe içim sızlıyor fakat yapmıyorum.Birde çevre korkusu var.Okul var.ne yapmam lazım hiç bilmiyorum.Dışlanma korkusuda var.ne yapmalıyım nasıl kendimi toparlayabilirim.iş bende bitiyor fakat bende bir işe yaramıyorum hep yatmak tembellik yapmak istiyorum...

iyi günler....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Aleykum Selam kardesim Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Sen Kendini Değiştirmedikçe hic bir sey Değişmez kendi yerinde sayar durur ve bir gun ansizin hic beklemedin bir an da
EY Abdullah bu dunyadaki vaktin doldu.. bitirilmemis, hesap, kitap ve amellerini de Al Ahirette Yolla cik denir..
ama nasil cikacaksin ki Amel torban da hic bir sey yok ki?
iste O zaman bugun beyhude harcadigin bu gunlerine yanip duracaksin...

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

Aleykum Selam kardesim Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Sen Kendini Değiştirmedikçe hic bir sey Değişmez kendi yerinde sayar durur ve bir gun ansizin hic beklemedin bir an da
EY Abdullah bu dunyadaki vaktin doldu.. bitirilmemis, hesap, kitap ve amellerini de Al Ahirette Yolla cik denir..
ama nasil cikacaksin ki Amel torban da hic bir sey yok ki?
iste O zaman bugun beyhude harcadigin bu gunlerine yanip duracaksin...

Aslında tüm sorulara ve cevaplara verilebielcek en güzel cevap bu değilmidir.

Gözüm gördü,kulağım işitti,zekam idrak etti,peki bedenimi tutan kim..

Üst Alt