Haydi Çocuklar Camiye

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
haydi_cocuklar_camiye_cami_cocuk_cuma_25704396173.jpg

Selamun Aleykum Bugun Pazar ve ben halen foruma yeni girebilmekteyim.. Merak etmeyin uyumuyorum..Evde kucuk cocuk olan yerde uyumak sadece Hayalini kurabilirsiniz..cddvb..
Bu gun Pazar Ve Bulundugumuz Gurbet diyarinin ilk Pazar okulu Sunday School Yani Camimizin baslama gunu Bugun...
Cocuklar 10 Ay boyunca her pazar Sabah 10 dan 3.00 kadar Islami Okulla yani camiye gidiyorlar..
Evet Biraz hem anne, babalar icin de Cocuk icinde zor..
Pazar Gunu eglenme,Dinlenme, Dost, ahpap konu komsu ziyaret Gunumuz.. ama Ne yapacaksiniz.
Cocuklar Dinini kucuk yastan ogrenmek zorundalar.. yoksa Buyuyunce Camiye degil kiliseye gidebilirler Allah Korusun...
Benim Ufakligim 6 yasinda 4 yasindan beri hem islami Okulla her gun gidiyor imamhatip Lisesinin Ana okullundan basladi.. hem de her pazar Camiye
Kur`an ve arapcasini gelistirmek icin camiye gidiyor..

Ilk basladiginda Hayatta 4 yasinda bir cocuk Namaz surelerini ogrenemez saniyordum ama Masallah yanildigimi anladim..
Kur`an insan beynine ve dilline yatkin cok mubarek Ayeti kerimeler.. herkes kolayca ogrenebiliyormus...
eveeeet Etrafimda bir cok Bosnak ailesi var malesef cocuklarini Camiye gondermiyorlar..
Ben de Bu kardeslerimi ve Cocuklarini cok sevdigim icin kendi capimizda.. Haydi Çocuklar Camiye KAMPANYASI baslattik...

Sabahtan beri KAPI Kapi gidip Cocuklarinizi Lutfen Camiye Gonderin!!AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR” diye ebeveyin ler ile konusuyorduk..
imkaniniz mi yok..arabaniz mi yok.. vaktiniz mi yok.. Siz yeterki cocuklarinizi gonderin biz her imkain saglariz.. gonullu soforlerimiz..
vakfin butcesinden maddi yardimlarimiz var..cunku malesef camimiz her ay 50 dolar odenmesi lazim.. niye mi cunku
Diplomali egitim, ogrettim uzmanlari ,ogretmenler tutuluyor..
Burada her kiliseye gitmek isteyen cocuklar gonullu sofor ve okul servisleri vardir..yani cocuklar kiliseye cekilebilmek icin hediye ve para veriliyor..
Onlar Batil bir Din icin bu kadar ugrasir iken bizlerin HAk Din icin birazcik caba sarfetmemis sizce yerinde degil mi?

Pazar okulumuzda 250 cocuk var.. bugun de tek tek KAPI KAPI 35 cocuk toplayip camiye teslim ettik O yuzden anca simdi evime gelebildim..
Bazi Babalar Sizin bundan ne menfaatiniz var diye sorduklarinda Tebessum ederek.. ALLAH RIZASI ve cocugunuz her namaz kilisinda
ve camide ogrendigi dualari okudugunda bizde vesile oldugumuz icin insaalah Rabbim kattinda mukafattini gorecegiz.. ki bu mukafaati hic bir Maddi imkana degismem...
Bugun Camide o guzelim cocuklari bakiyorum..Ne masum, ne günahsız varlıklardır çocuklar.
Hiç para vermeyiz onlara sahip olmak için, hiç sıkıntıya girmeyiz (genel olarak). Lütfundan verir Rabbim herbirimize. Bazen bir, bazen iki, üç, dört bazen…
Çoğu kez farkında değilizdir elimizdeki nimetin. Onların bize ait olmadığını, aslında bir emanet olduğunu,
çocuklarımızla sınandığımızı, sınavlarımızın en büyük sorusunun çocuklar olduğunu hiç düşünmeyiz.
Özenle yaratmıştır Allah onları, ruhundan üflemiştir. En doğru, en temiz şekilde yetişsinler, cennet ehlinden olsunlar istemiştir…
neden onlari oyle tertemiz kalmalari icin hic caba sarfetmeyiz...

Farkettiğiniz gibi çocuğa tam olarak namaz alışkanlığını kazandırmak, yıllar sürüyor.
Eğer “Benim o kadar sabrım yok, çocuklarıma namaz öğretmekten daha önemli işlerim var” diyorsanız; Buyrun o önemli işlerinizin peşinden gidin…
Yok eğer “Evlatlarım beni cennete götürecek vesilelerdir” derseniz, yüklenin sabrı, semalar dolusu duaları kuşanın,
gözyaşıyla söndürün cehennem ateşini.Alnı secdeli güller yetiştirin, ki sermayeniz olsun asıl yurdunuza…
ALLAH RIZASI ICIN COCUKLARINIZI CAMIYE GONDERIN
.....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cami avlusunda çocuk sesleri

haydi-cocuklar-camiye-kampanyasi-ile-babalar-da-3769342_320_o.jpg

Selamun Aleykum Bugun yine Pazar..Haydi Çocuklar Camiye ...

Farkettiğiniz gibi çocuğa tam olarak namaz alışkanlığını kazandırmak yıllar sürüyor.
Eğer “Benim o kadar sabrım yok çocuklarıma namaz öğretmekten daha önemli işlerim var” diyorsanız; Buyrun o önemli işlerinizin peşinden gidin…
Yok eğer “Evlatlarım beni cennete götürecek vesilelerdir” derseniz yüklenin sabrı semalar dolusu duaları kuşanın
gözyaşıyla söndürün cehennem ateşini.Alnı secdeli güller yetiştirin ki sermayeniz olsun asıl yurdunuza…
ALLAH RIZASI ICIN COCUKLARINIZI CAMIYE GONDERIN.....

kgüll..,

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
haydi_cocuklar_camiye_haydi_cocuklar_nam_25706113572.jpg

Diyanet İşleri başkanlığının kontrolündeki bütün camilerde çocuklarımız için düzenlenen YAZ KURAN KURSLARI \
24 Haziran 2013 Pazartesi günü başlıyor.Çocuklarımızın dinlerini öğrenmesi, kuran öğrenmesi, namaz surelerinin vs. öğrenmesi için güzel bir fırsat..

sadece öğreticiye iş düşmüyorhepimizin teşvik ve yardımı gerek
haftada bir kez kurs kapısında durup bir şeker verelim inşaallah
kendimizde kursa kaydolup(kurs görmeye ihtiyacı olmayanlar için söylüyorum) öğreticiye yardım edebiliriz (devam zorunluğu yok haftada bir gün de
olsa bunu yapabiliriz)zamaninda ben de cok yardimci olmus ve o gunler bir baska guzeldi benim icin.. sevmek, Sevilmek ...ve cocuklasmak...sırıtık.:,
cocukken Annem beni caminin kapisindan birakirdi ben camdan kacardim.. geri getirirdi ben de bu sefer minareden kacardim..dfgtn
ama o gunler bir baska guzeldi...:tamam:.musalla tasindan atlar ,abdesthanede gizlenirdik...dfgtn
sene sonundaki hatim toreninde ne cok da mutlu olur hediyeler. sekerler kazanirdik...
çocuklar , çocuk ruhlu Büyükler ,Gönül Erleri Haydi camiye...

acilangul1

https://www.youtube.com/watch?v=tpVCA6Ga6E8

Üst Alt