Hayatınızın dönüm veya kırılma noktasında ne vardı?

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMÜN ALEYKÜM GÜZEL AİLEM

Her insanın yaşı kaç olursa olsun,yaşadığı yer neresi olursa olsun,etrafında ki insanlar az olsun çok olsun,uçup giden zamanın bir yerlerinde birşeyler eksilir,birşeyler çok gelir,birileri üzer,birileri sevinçten uçurur,birileri en uzaktadır birileri en içimizdedir.
Her insanın fıtratı farklıdır,birine ağır gelir, biri umursamaz duymaz, kimisi herşeyi yüklenir, kimisi gamsız yaşar,bu döngünün içinde birde kendi döngümüz döner ya, işte bir yerlerde bir şey olur ,birileri gelir,birileri gider ama içimize en içimize birşeyler işler ya, nedir o dönüm noktanız yada kırılma herşeyinize etki eden yaşanmışlık?hhım Ruhlarımızın kılavuzudur bu yaşadıklarımız kendimize yolculuktur birbirimizede örnektir buyrun dönüm noktanıza yolculuğa.güüll.,

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Bazen "dünya senin için tersine döner"(gibi gelir) tabii olayın içindeyken bunu idrak edemezsin...hamsın, toysun tıpkı olgunlaşmamış bir meyve ya da tomurcuk bir gül gibi.... o evreleri atlatana kadar epey bir yorulursun, yenilirsin, kendine bile küsersin ama bir an gelir içinde bir ses "ne bu yılgınlık? bu dünyada sadece sen mi imtihandan geçiyorsun? her canlının taşıyabileceği kadar yükü var der." ondan sonra önce şükür eder, sonra da bir öncekinden daha azimli daha dik durarak Allah'ın izniyle her şeyin üstesinden gelirsin...Güzel gönüllü ablacım, burada çok güzel bir konuya değinmiş sin...Ben genelde dönüm noktalarım da bunları hissederim.... hep kendi kendime telkin verir daha çok azimlenirim bunun sonunda ardıma bakıp ta gördüklerim benim (kendimce) ne zorlukların üstesinden gelmişim dememe neden olur bu da hayatta en büyük gurur ve sevinç kaynağıdır benim için.....selametle....

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam abla, hayatım boyunca bir çok zorluktan geçtim. Çocukluğumdan beri kimi sevip değer verdiysem kaybettim. İlkokulda sami ve murat diye iki arkadaşım vardı öyle candan ciğerdendik ki kardeşten öteydik o yaşlarda bile birbirimiz için ölürdük saç ayağı diye tabir ederlerdi bizi derken 5. sınıfa geldik ilk dönem bitti Sami kalbinde ur olduğu için ameliyat üstüne ameliyat geçirdi ve 3. cü ameliyatında vefat etti. Murat'ta Akşehire gitti, günlerce ağladım kahroldum içime kapandım. Yıllarca arkadaş edinemedim çok istedim ama kimse ne arkadaşım oldu nede ben olabildim. Yıllar sonra Murat'ın ablası ile karşılaştım sordum Murat ne yapıyor Murat orta 1'i bitirdikten sonra kaza geçirdi kamyonun altında kaldı bizde seni çok aradık bulamadık Sami'den sonra sana da birşey olduğunu düşündük dedi. İşte o gün bir kere daha yıkıldım, dedemi çok severdim 2 yıl sonra dedemi kaybettim. Sonrasında da arkadaş edindin ama onlarda kimi vefat etti, kimi şehir dışına gittiler değiştiler onlarıda kaybettim. Arkadaştan yana yüzüm gülmedi dedim hoşlandığım bayanlar oldu ya evli çıktılar ya nişanlı bunların dışındakilerde yine vefat edenler oldu ve yine gidenler hep kaybettim. Sonunda anladım ki ben sevdiklerimle imtihan ediliyordum dedim ki Rabbim kendisinden başkasını sevmemi istemiyor. Yalnızlığı kabullenip alıştım dayımların yanında çalışmaya başladım askerden geldim yine yanlarında çalıştım ama benim çekip gitmem için çok uğraştılar hakir gördüler benimle alakalı saklanması gereken şeyleri hep başkalarından duydum. Sonunda işimide kaybettim tabi bu arada sol kulağımdan ameliyat oldum kulağım hiç duymazken yarı oranında duymaya başladı doğuştan dediler :) belimde osteoid osteoma diye 2 cm den daha büyük olmayan lezyonlar diye bir rahatsızlık çıktı dediler ki doğuştan :) belim yüzümden bir çok işte çalışamadım. Okumadığım için hiç birşeyde olamadım imkanımız yoktu çünkü ancak liseyi dışardan bitirebildim. Sonra evlendim zaten sonrasında yaşadıklarımıda biliyorsunuz ve ben yine kaybettim. İşte bu kez benim için herşey değişti kimseyi sevmiyorum artık neden mi kaybetmemek için benim dönüm noktam son olay oldu. Sabretmenin ne demek olduğunu meğerse hiç bilmiyormuşum lafa gelince beterin beteri var deriz ya evet yaşadıklarımdan dahada beteri var bunu anladım. Ve halime daha çok şükreder oldum namazlarıma tamamen başladım, dualarla Allaha sığındım. Tabiri caizse iman ediyorum derken yeterince iman etmediğimi anladım. Şimdi benim için tek birşey var bunu yapmaya gücüm yetmez biliyorum ama elimden geleni yaparak insanları yaptıkları yanlışlardan günahlardan çevirmeye gayret ediyorum. Biliyorum bende günahsız değilim ama tövbe ettim elimden geldiğincede dikkat etmeye çalışıyorum. Benim için dönüm noktası tamamen teslimiyetle Rabbime sığınmak oldu. Bence yeterli miyim hayır hiç bir zaman yeterli değilim olamamda ama en azından çabam bu yönde olur. Ben çok büyük günahları olan bir insanım inşallah Rabbim beni de bütün mümin kardeşlerimide affeder inşallah...

Allaha emanet olun.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Hoşumuza giden birşey bizim için şer ,şer gördüğümüz bizim için hayırdır,biz bilemeyiz bilen Allah cc dür.Her yaşadığımızda Allah cc hikmeti vardır ,o kuluna zulmetmez ,eksiğimizi tamamlamak için vesileler yaratır ve bizde yaşarız ,sende Tolunay kardeşim bak sonunda nereye varmışsın Yaradan dilemiş ki seni kendine doğru sınavlada olsa hızla yol aldırıyor ne güzel elhamdülillah ondan gelen herşey hoş,sende Allah cc emanet ol kardeşim dualarınada yürekten amin.Selametle kal.

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm, hayatımın aslında birçok dönüm noktası oldu. ilki ünüversiteyi kazanmamdı bana gerçekten çok şey kattığı gibi çok şey de aldı. Benim için zor bir süreçti kazanamasam ben ne yaparım, ne ederim, mahfolurum der dururdum ama kazandıktan sonra da hiçbir şeyin uzaktan göründüğü gibi olmadığını yaşayarak anladım. Şu da var ki pişman değilim, iyiki okudum o okulu bana hayat okulu oldu daha çok sabretmeyi ayaklarımın üzerinde tek başıma birçok zorluğu atlatmamı öğretti. Diğer önemli dönüm noktam ise burayla karşılaşıp ilk yazmama sebep olan, hayatımda ilk defa birini çok sevmem oldu. O sevgiyi ben tek taraflı ve tek başıma karşı tarafın haberi olmadan yaşıyor olsam da beni Yaradana daha çok yaklaştırdı, daha çok onunla dertleşmeme, daha çok okuyup dua etmeme vesile oldu. En garibi de arkadaşlarım bana hep takılırdı sen sevmek nedir bilmeden gidecen bu dünyadan, nasıl bir kalp var sende der dururlardı. Açıkçası bende kendimi öyle görür olmuştum, ben de kalp sıkıntılı diye ama bu kişiyle karşılaşana kadardı bu. Ben de sevebiliyorum diyebildim ve çok da sıkıntı çektim. Sevmenin de yükü ağırmış, benim kısmetime de en ağırı düştü çok şükür ki Allahıma o yüke rağmen ayakta durabiliyorum Rabbimin verdiği sabır ile. Allahım kimseye taşıyamıyacağı yükü vermesin bana ağır gibi gelen bu yük başkası için hafif gelebilir, herkesin imtihanı sıkıntısı farklı zorlukta ve yükte. Beterin beteri vardır. Allahım bizi daha beter sıkıntılardan korusun. Hayırlı geceler...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm çok güzel konu Açandan Allah razı olsun. Ben henüz forum da yeniyim çok sevdim siteyi. Hayatımın büyük dönüm noktası :) 4 sene Once Erkek arkadaşım ile evlenmek üzere iken dolandirildim bir sürü borç ile tek başıma kaldım. Çok kırılmistim erkek arkadaşım alkolik biriydi bu olaydan sonra seccadeye oturup Allahım ben sadece seni sevmek istiyorum dedim. Allah dualarimi kabul etti son 4 senemi acı ve gözyaşı içinde geçirdim, mutlu olamadım, dilim bağlandı kimseyi incitemedim. Bırakın sevgilim olmasını erkeklerin kokusundan midem bulanirdi. Sirtimda ağır bir yük vardı hissediyorum. Her isim ters gidiyordu, ağlayıp seccadenin uzerine uzaniyordum. Çok karışıkti anlamiyodum, olanlar hep karışık geliyordu ama ibadete o kadar yaklasmistimki geceleri uyumak haram 2 saatlik uykuya işe gidiyodum, tabiki 3 harflilere de bulaştım o haldeyken kurani Hatim ettim, kalbim küfür ediyordu dilim ayet. Bir sürü mucize yaşadım ben, Allah biliyor şükür.. İyice acıdan üzüntüden bitip tükendiğim an biri çıktı karşıma Allah dostu derviş, hiç unutmuyorum yüzüme baktı, Allahi çokmu sevmek istedin sen dedi, evet dedim. Allah seni istiyor tamamen teslimiyet dedi. Kurtulacaksınız yeni bir hayatın olacak dedi, inanmadim. Ertesi gun mesaj attı iyi olacak dedi başladım ağlamaya. Al beni Allahım yanına bıktım dedim biran sirtim hafifledi, kalbim hafifledi, derviş abdest al dedi, dua verdi okudum yattım. İçimden bir sürü sesli şeyler çıktı.S abah uyandım, uyandığımda da ben 21 yasindaydim, hissettim tam 4 sene öncesi ruhuma, kalbime. Kavuştum o kadar mutluyum ki şu an, hayatımda olan herkes çıktı, hayatım yenilendi. Gece ibadetlerine daha çok ağırlık verdim ve Allaha dedimki, benim gönlümün muradini ver. Hayırla 2 hafta sonra biri çıktı karşıma gönlümün muradi, 8 aydır beraberiz o benim duam, o üzülunce kalbimin iman yeri yanıyor. Allaha diyorum ondan o kadar razıyım ki çok şükür alsa canımı kafi çok. Şükür bin şükür. Bir dua insanın hayatını degistiriyor. Bir musibet hayatını güzelleştiriyor, sabırlı olmak lazım, susmak yutmak lazım sonunda yine güneş gibi doğmak var. Allah hepimizi affetsin, hepimize ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin,selam ve dua ile. :)

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam abla, hayatım boyunca bir çok zorluktan geçtim. Çocukluğumdan beri kimi sevip değer verdiysem kaybettim. İlkokulda sami ve murat diye iki arkadaşım vardı öyle candan ciğerdendik ki kardeşten öteydik o yaşlarda bile birbirimiz için ölürdük saç ayağı diye tabir ederlerdi bizi derken 5. sınıfa geldik ilk dönem bitti Sami kalbinde ur olduğu için ameliyat üstüne ameliyat geçirdi ve 3. cü ameliyatında vefat etti. Murat'ta Akşehire gitti, günlerce ağladım kahroldum içime kapandım. Yıllarca arkadaş edinemedim çok istedim ama kimse ne arkadaşım oldu nede ben olabildim. Yıllar sonra Murat'ın ablası ile karşılaştım sordum Murat ne yapıyor Murat orta 1'i bitirdikten sonra kaza geçirdi kamyonun altında kaldı bizde seni çok aradık bulamadık Sami'den sonra sana da birşey olduğunu düşündük dedi. İşte o gün bir kere daha yıkıldım, dedemi çok severdim 2 yıl sonra dedemi kaybettim. Sonrasında da arkadaş edindin ama onlarda kimi vefat etti, kimi şehir dışına gittiler değiştiler onlarıda kaybettim. Arkadaştan yana yüzüm gülmedi dedim hoşlandığım bayanlar oldu ya evli çıktılar ya nişanlı bunların dışındakilerde yine vefat edenler oldu ve yine gidenler hep kaybettim. Sonunda anladım ki ben sevdiklerimle imtihan ediliyordum dedim ki Rabbim kendisinden başkasını sevmemi istemiyor. Yalnızlığı kabullenip alıştım dayımların yanında çalışmaya başladım askerden geldim yine yanlarında çalıştım ama benim çekip gitmem için çok uğraştılar hakir gördüler benimle alakalı saklanması gereken şeyleri hep başkalarından duydum. Sonunda işimide kaybettim tabi bu arada sol kulağımdan ameliyat oldum kulağım hiç duymazken yarı oranında duymaya başladı doğuştan dediler :) belimde osteoid osteoma diye 2 cm den daha büyük olmayan lezyonlar diye bir rahatsızlık çıktı dediler ki doğuştan :) belim yüzümden bir çok işte çalışamadım. Okumadığım için hiç birşeyde olamadım imkanımız yoktu çünkü ancak liseyi dışardan bitirebildim. Sonra evlendim zaten sonrasında yaşadıklarımıda biliyorsunuz ve ben yine kaybettim. İşte bu kez benim için herşey değişti kimseyi sevmiyorum artık neden mi kaybetmemek için benim dönüm noktam son olay oldu. Sabretmenin ne demek olduğunu meğerse hiç bilmiyormuşum lafa gelince beterin beteri var deriz ya evet yaşadıklarımdan dahada beteri var bunu anladım. Ve halime daha çok şükreder oldum namazlarıma tamamen başladım, dualarla Allaha sığındım. Tabiri caizse iman ediyorum derken yeterince iman etmediğimi anladım. Şimdi benim için tek birşey var bunu yapmaya gücüm yetmez biliyorum ama elimden geleni yaparak insanları yaptıkları yanlışlardan günahlardan çevirmeye gayret ediyorum. Biliyorum bende günahsız değilim ama tövbe ettim elimden geldiğincede dikkat etmeye çalışıyorum. Benim için dönüm noktası tamamen teslimiyetle Rabbime sığınmak oldu. Bence yeterli miyim hayır hiç bir zaman yeterli değilim olamamda ama en azından çabam bu yönde olur. Ben çok büyük günahları olan bir insanım inşallah Rabbim beni de bütün mümin kardeşlerimide affeder inşallah...

Allaha emanet olun.
Gece namazlarinda ve vakit namazlarinda Allahtan gönlünün muradini iste . Kabul eder inşallah ama sadece gönlünün muradini Nefs kötüye sürükler kardeşim .Selam ve dua ile

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hayatımın dönüm noktalarından birine daha gelmiş bulunmaktayım ama bu diğerlerine benzemiyor...
Artık ayaklarım yere çok daha sağlam basıyor.. kararlıyım, umutluyum, sevinçliyim, en önemlisi daha da inançlıyım hamdolsun.. Allah umduklarımıza nail kılsın, inşallah niyet hayr, akıbet te hayr olsun Amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selâmün Aleyküm çok güzel konu Açandan Allah razı olsun. Ben henüz forum da yeniyim çok sevdim siteyi. Hayatımın büyük dönüm noktası :) 4 sene Once Erkek arkadaşım ile evlenmek üzere iken dolandirildim bir sürü borç ile tek başıma kaldım. Çok kırılmistim erkek arkadaşım alkolik biriydi bu olaydan sonra seccadeye oturup Allahım ben sadece seni sevmek istiyorum dedim. Allah dualarimi kabul etti son 4 senemi acı ve gözyaşı içinde geçirdim, mutlu olamadım, dilim bağlandı kimseyi incitemedim. Bırakın sevgilim olmasını erkeklerin kokusundan midem bulanirdi. Sirtimda ağır bir yük vardı hissediyorum. Her isim ters gidiyordu, ağlayıp seccadenin uzerine uzaniyordum. Çok karışıkti anlamiyodum, olanlar hep karışık geliyordu ama ibadete o kadar yaklasmistimki geceleri uyumak haram 2 saatlik uykuya işe gidiyodum, tabiki 3 harflilere de bulaştım o haldeyken kurani Hatim ettim, kalbim küfür ediyordu dilim ayet. Bir sürü mucize yaşadım ben, Allah biliyor şükür.. İyice acıdan üzüntüden bitip tükendiğim an biri çıktı karşıma Allah dostu derviş, hiç unutmuyorum yüzüme baktı, Allahi çokmu sevmek istedin sen dedi, evet dedim. Allah seni istiyor tamamen teslimiyet dedi. Kurtulacaksınız yeni bir hayatın olacak dedi, inanmadim. Ertesi gun mesaj attı iyi olacak dedi başladım ağlamaya. Al beni Allahım yanına bıktım dedim biran sirtim hafifledi, kalbim hafifledi, derviş abdest al dedi, dua verdi okudum yattım. İçimden bir sürü sesli şeyler çıktı.S abah uyandım, uyandığımda da ben 21 yasindaydim, hissettim tam 4 sene öncesi ruhuma, kalbime. Kavuştum o kadar mutluyum ki şu an, hayatımda olan herkes çıktı, hayatım yenilendi. Gece ibadetlerine daha çok ağırlık verdim ve Allaha dedimki, benim gönlümün muradini ver. Hayırla 2 hafta sonra biri çıktı karşıma gönlümün muradi, 8 aydır beraberiz o benim duam, o üzülunce kalbimin iman yeri yanıyor. Allaha diyorum ondan o kadar razıyım ki çok şükür alsa canımı kafi çok. Şükür bin şükür. Bir dua insanın hayatını degistiriyor. Bir musibet hayatını güzelleştiriyor, sabırlı olmak lazım, susmak yutmak lazım sonunda yine güneş gibi doğmak var. Allah hepimizi affetsin, hepimize ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin,selam ve dua ile. :)

Kalb düzgün olunca manada kayma olmaz!!
acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim, senin yaşadıklarından çok etkilendim.. çok şükür atlatmışsın inşallah şimdi hayatındaki insanla çok daha mutlu, huzurlu olursun Allah hakkınızda hayırlısını versin her şeyin...
acılar insanı olgunlaştırıyor vesselam ne varsa harap olmuş bir kalpte var.. O üzücü tecrübeyi yaşamamış olsa idin belki rabbine bu kadar yakın olamayabilirdin ne mutlu sana kardeşim ne mutlu... inşallah Allah bizleri de senin gibi çok sever, geceleri bile secde de görmek ister.. selam ve dua ile...duaa..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim, senin yaşadıklarından çok etkilendim.. çok şükür atlatmışsın inşallah şimdi hayatındaki insanla çok daha mutlu, huzurlu olursun Allah hakkınızda hayırlısını versin her şeyin...
acılar insanı olgunlaştırıyor vesselam ne varsa harap olmuş bir kalpte var.. O üzücü tecrübeyi yaşamamış olsa idin belki rabbine bu kadar yakın olamayabilirdin ne mutlu sana kardeşim ne mutlu... inşallah Allah bizleri de senin gibi çok sever, geceleri bile secde de görmek ister.. selam ve dua ile...duaa..

Aleyküm selam kardeşim . Amin ecmain Allah sizi de çok seviyor belki benden daha çok seviyor öyle olmasa değer verip dünyaya gonderirmiydi.Ben Kum tanesi bile değilim Garibim Allahin Kulu olmak bile cok zor çok teşekkür ederim Allah herkesin gönlünün muradini versin ve sana ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin.. Gece namazı çok iyi gelir ruhuna fecr suresi benim dilime geldi kurtulmaya 1 ay kala 1 senedir hergece okurum . Sende oku kardeşim Allah hepimize geceleri Allah diyerek yanarak uyanmayi nasip etsin..

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz

öncelikle selamün aleyküm hoşgeldin yazdıklarını birkaç defa okudum bazı mısralarında kendimi gördüm.yazdıklarında o kadar çok samimiyet ve içtenlik var ki etkilenmemek elde değil dua konusuna kesinlikle katılıyorum herkes sıkıştığı anlarında en olmaz dediği anlarda keşke sihirli bir değneğim olsa da şunu değiştirsem hayatımda şu gerçekleşse der ya dua da benim için öyle bir şey inanarak ve kalben edilen dua en ummadığınız anda ne kapılar açıyor hayatımızda bence Yaradanın insanlara en büyük nimeti hediyesidir dua.
Allah karşınıza çıkan kalbinize dokunan bu kişiyle bir ömür boyu mutlu etsin sizi. Rabbim herkesin hakkında hayırlı olan duasını tez zamanda kabul makbul etsin inşallah hayırlı geceler...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm sevgili toz duman bu konuyu bir süre önce ben açmıştım Allah cc senden de sonsuz razı olsun .Ben Allah cc kula mucize onun içinse ''Kün fe yekün ''emri olan hallere çok inanırım sende onlardan birini yaşamışsın.''kul sıkışmayınca Hızır yetişmez''der büyüklerimiz Rabbül alemin hidayetin için önce sıkıntıyı vermiş sen Allah cc istemişsin bu senin sınavın idi,sınavda sen eğer doğruyu değil küfüre yönelseydin kaybedenlerden olacaktın.İnsana irade verilmiş işte burada devreye girecek olan irade!Karşına o veli kulunu çıkarmış...Benim karşımada Mevlana Rumi ile çıkmış tı:)
Benim ile kesişen noktaların olmuş 4 yıl bende maddi manevi yuvam kurulsun mutlu olalım diye uğraşırken nankörlük ve üstüne üstlük hakaretlerle terk edildim ,aldatılmam da cabası ...
Ben de çok mucize yaşadım tevafuklar özellikle kapılardan geçmem için vesile oldu.Her işimi Allah'a havale ediyorum mutlaka sonunda hakikat acı, kötü,üzücü de olsa bana bulaşmadan uzağım dan geçip gidiyor elhamdülillah.
Ben gönlümün muradı diye bir şeyde tutmuyorum gönlümde artık onuda Allah cc emanet ettim ben irademle dua edip gönlüm dekini istediğimde benimde duam kabul oldu ama anladım ki benim gönlümdeki eksik irademin kulluğumun eseri idi ve dolayısıyla duamda eksik ve yanlıştı oysa eksiklerden münezzeh olan Allah cc benim için eksiksiz ve en doğruyu verecek olan o yüzden o neyi nasip ederse en doğru olandır.Birincisi Allah cc kuluna zulüm etmez ,ikincisi de bizim için en doğru olanı o en iyi bilen ve verecek olandır.
Siz belli ki güzeli, hayırı,eksiksiz anlamış istemişsiniz Rabbül alemin öyle güzel sizi mutlu edeni vermiş elhamdülillah darısı bizlerin başına:)selametle kalın Allah cc emanet olun kardeşim.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamün aleyküm sevgili toz duman bu konuyu bir süre önce ben açmıştım Allah cc senden de sonsuz razı olsun .Ben Allah cc kula mucize onun içinse ''Kün fe yekün ''emri olan hallere çok inanırım sende onlardan birini yaşamışsın.''kul sıkışmayınca Hızır yetişmez''der büyüklerimiz Rabbül alemin hidayetin için önce sıkıntıyı vermiş sen Allah cc istemişsin bu senin sınavın idi,sınavda sen eğer doğruyu değil küfüre yönelseydin kaybedenlerden olacaktın.İnsana irade verilmiş işte burada devreye girecek olan irade!Karşına o veli kulunu çıkarmış...Benim karşımada Mevlana Rumi ile çıkmış tı:)
Benim ile kesişen noktaların olmuş 4 yıl bende maddi manevi yuvam kurulsun mutlu olalım diye uğraşırken nankörlük ve üstüne üstlük hakaretlerle terk edildim ,aldatılmam da cabası ...
Ben de çok mucize yaşadım tevafuklar özellikle kapılardan geçmem için vesile oldu.Her işimi Allah'a havale ediyorum mutlaka sonunda hakikat acı, kötü,üzücü de olsa bana bulaşmadan uzağım dan geçip gidiyor elhamdülillah.
Ben gönlümün muradı diye bir şeyde tutmuyorum gönlümde artık onuda Allah cc emanet ettim ben irademle dua edip gönlüm dekini istediğimde benimde duam kabul oldu ama anladım ki benim gönlümdeki eksik irademin kulluğumun eseri idi ve dolayısıyla duamda eksik ve yanlıştı oysa eksiklerden münezzeh olan Allah cc benim için eksiksiz ve en doğruyu verecek olan o yüzden o neyi nasip ederse en doğru olandır.Birincisi Allah cc kuluna zulüm etmez ,ikincisi de bizim için en doğru olanı o en iyi bilen ve verecek olandır.
Siz belli ki güzeli, hayırı,eksiksiz anlamış istemişsiniz Rabbül alemin öyle güzel sizi mutlu edeni vermiş elhamdülillah darısı bizlerin başına:)selametle kalın Allah cc emanet olun kardeşim.

Aleyküm selam . Hümeyra kardeşim evet musibetler insanı doğruya götürüyor doğru kapıda durursan elbette . Söylediğin herseye katılıyorum gönül muradi ile ilgili ben dua yi etmeye yakın kalbimde içimi acıtan kemiklerimi sizlatan yanlizlik hissediyordum annem var babam var kardeşim var seccadem var ama kalbimde içimde bi yanlizlik vardı ve cok kalbim aciyodu ben yahya efendi dergahina sürekli Gidip mezar taslarina dokunuyordum içim kalbim rahatliyordu beni bu dua ya Allah itti yani o hissiyati Allah verdi. hayatımda olan kişi bugün var yarın yok Allah dilerse alır benim hükmüm yok Allah olsun yeterki . Sevgilim iki gözüm et parçası mevlananin sems de bulduğu gibi mecnunun leyla da bulduğu gibi . Teşekür ederim değer verip yazdığın için Allah razı olsun Allah hepimize sana ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aslında çok şey var humeyra kardeşim söylemek istedigim hayatımıza insanlar giriyor çıkıyor bizi Bi yerlere taşıyor ya da biz onları bir yerlere taşıyoruz . Bir sürü yasanmislik ve tecrübe var hayat çok kısa kurani kerim var sıkı sıkı sarilalim selam ve dua ile

tozduman

Moderatör
Moderatör
öncelikle selamün aleyküm hoşgeldin yazdıklarını birkaç defa okudum bazı mısralarında kendimi gördüm.yazdıklarında o kadar çok samimiyet ve içtenlik var ki etkilenmemek elde değil dua konusuna kesinlikle katılıyorum herkes sıkıştığı anlarında en olmaz dediği anlarda keşke sihirli bir değneğim olsa da şunu değiştirsem hayatımda şu gerçekleşse der ya dua da benim için öyle bir şey inanarak ve kalben edilen dua en ummadığınız anda ne kapılar açıyor hayatımızda bence Yaradanın insanlara en büyük nimeti hediyesidir dua.
Allah karşınıza çıkan kalbinize dokunan bu kişiyle bir ömür boyu mutlu etsin sizi. Rabbim herkesin hakkında hayırlı olan duasını tez zamanda kabul makbul etsin inşallah hayırlı geceler...
Aleyküm selam kardeşim hosbuldum:) Amin ecmain Allah hepimize sana ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin. Son an da değişiyor hersey dönüm noktaları bitti dediğimiz an yeterki seccade de duralım . Allahi kaybetmeyelim varsın sevgilinı kaybetmissin evini aileni kaybetmissin hiç önemli. Değil gerçekten insan.Allahi kaybederse imanini kaybeder iman giderse insan da yok olur Boşlukta kaybolur gider. Allah hepimize geceleri ismini yanarak uyanmayi nasip etsin. Selam ve dua ile

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Son an da değişiyor hersey dönüm noktaları bitti dediğimiz an yeter ki seccade de duralım.....

bitti dediğin, ÜMİDİNİ YİTİRMEYE BAŞLADIĞIN AN değişir bir anda her şey..

Aynı benim hayatımda böyle değişmişti işte..
Seccade de durarak, Allah'ıma devamlı dua ederek.. sonunda gönderdi Hızır'ını ve şimdi onunla evliyim.. Allah'ıma hamdolsun bir de küçük yavrum var.. Allah herkese hayırlı eş nasip etsin bugünüme şükür, rabbim bu günümüzü aratmasın kardeşim...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Son an da değişiyor hersey dönüm noktaları bitti dediğimiz an yeter ki seccade de duralım.....

bitti dediğin, ÜMİDİNİ YİTİRMEYE BAŞLADIĞIN AN değişir bir anda her şey..

Aynı benim hayatımda böyle değişmişti işte..
Seccade de durarak, Allah'ıma devamlı dua ederek.. sonunda gönderdi Hızır'ını ve şimdi onunla evliyim.. Allah'ıma hamdolsun bir de küçük yavrum var.. Allah herkese hayırlı eş nasip etsin bugünüme şükür, rabbim bu günümüzü aratmasın kardeşim...

Amin ecmain kardeşim çok sevindim senin adına Allah iyi hal nasip etsin inşallah huzurun mutlulugun daim olsun inşallah çok şükür :)

simge1989

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
aslında sadece annem ben ve allah ın bildiği bir şey bu . ama bu ortamdaki din kardeşlerimi gerçekten hepinizi tüm kalbimle seviyorum hatta dua ediyorum görmek şart değil biz görmeden sevmedik mi zaten :) buradaki samimi ortama anlatayım bende dönüm noktamı :)
bundan 2 sene önce uyurken bir rüya gördüm ben .
normalde rüyalara pek takmam ama o rüyanın bana ALLAH tan geldiğine inandım ve hala da unutmuş değilim .
Rüyamda yeşil bir camideyim . o kadar güzel bir cami ki ama yani nasıl anlatsam turkuaz gümüş renke işlemeler var cami tıka basa dopdolu .. namaz vakti geliyor namaz kılınıyor bende kılıyorum . sonra namaz vakti bitince herkes o camiden gitmeye başlıyor . o camide bir tek ben kalıyorum . sonra halıya yatıyorum sırt üstü vaziyette . . kuranı kerim okunuyor ben kalmıyorum o vaziyette kuranı kerimi dinliyorum dinliyorum ama öyle anlatamam bir huşu mu dersiniz o kadar huzurluyum ki.
sonra kuranı kerim bitiyor . ben artık camiden ayrılıyım diyorum kendi kendime . birden bir hoca geliyor bembeyaz saçlı bembeyaz upuzun sakallı bembeyaz giyinmiş yaşlı bir hoca . gel kızım diyor yanıma . yanına gidiyorum namaza doğrul diyor namazlığın önünde ayaktayım bana sorular sormaya başlıyor dini sorular .. hz muhammedle ilgili. ben cevaplar veriyorum doğru veriyorum cevapları biliyorum ama aman eksik olmasın diye uzun uzun vermeye devam ediyorum hoca da bana gülümsüyor ..
sonra uyandım .. uyandığımda çok afedersiniz abartmıyorum amenna ve saddakna . o kadar terlemiş bir vaziyetteyim yastığım ıpıslak olmuş terden kalbim küt küt atarak uyandım ..
anneme anlatım sadece . şuan bir de sizlerle paylaştım .
o rüyadan sonra ben daha fazla namaz daha fazla kuran daha fazla daha fazla daha fazla ibadete doyamayan bir kız oldum .
rabbim benden bu sevgiyi eksik etmesin en büyük duam bu .

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Uzun soluklu muhabbetin birden bitivermesi!

Üst Alt