hastaligi dua ile yok etme

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
28 Mart 2011
Mesajlar
2,125
Tepkime puanı
26
Ebu Said el-Hudri-r.anh- buyurur ki:
Cebrail Aleyhisselam, Resulullah –s.a.v- Efendimizin yanına geldi ve ‘’Ya Muhammed! Hasta mısın?’’ diye sordu. ‘’Evet’’ cevabını alınca Cebrail Aleyhisselam şu duayı okudu:
* Bismillahi erkike min külli dain yü’zike ve min şerri külli nefsin ev ayni hasidin Allahü yeşfike bismillahi erkike
‘’Allah’ın adıyla. Sana eza veren bütün hastalıklara karşı, bütün kötü nefis ve hasetçi gözlere karşı sana okuyorum. Allah sana şifa versin. Ben Allah’ın adı ile sana dua ediyorum.’’

***********
AGRISI OLAN BU DUAYI KENDI KENDINE OKUMALIDIR OKUNUSU:
" Eûzü bi'izzetillâhi ve kudretihi min serrimâ ecidü ve ühâziru ."
MA'NASI: "Allâh'in ismiyle. Hissettigim (duydugum) ve korktugum bu hastaligin (agri ve sancilarin) serrinden (zarar ve tehlikesinden) Allâh'in izzet ve kudretine siginirim."

*************
Sabır kahramanı HZ.EYYUB (AS) PEYGAMBERİMİZ : Vücu dunda çıbanlar çıkmış yaraya dönüşmüş,bu yaralar tedavi edikmeyince kurtlanmışyaralar o kadar artmışki ağzı ve dili de yara olmuş.o halde iken şöyle dua etmiş:
"RABBİ İNNİ, MESSENİYEDDURRU VE ENTE ERHAMURRAHİMİN" yani
YA RABBİ HASTALIK İBADETLERİME MANİ OLMAYA BAŞLADI. YARALARIMDAN DOLAYI SENİ ZİKREDEMİYOR .SANA İBADET EDEMİYORUM SEN İSE MERHAMETLİLERİN EN MERHAMETLİSİSİN."
***********

İzhebi'l-bâs Rabbe'n-nâs eşfi ente'ş-Şâfi, Lâ şifâe illâ şifâuke, şifâen lâ yuğâdiru sakamen.(Ey insanların Rabbi, acıyı gider, şifa ver, sen Şafisin. Senin şifandan başka bir şifa yoktur, hiçbir hastalığı terketmeyen bir şifa istiyorum."
selam ve dua ile...
 
Üst Alt