Hasta anneye bakmak

Singapur

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hasta anneye bakmak, Ana-babaya bakmak.
Annem altı yıldır annesine bakıyor, sekiz kardeşler ve kardeşleri ona hiç yardımcı olmuyor. Annem sessizdir, kimsenin kötülüğünü istemez. Kardeşleri ona kötülük, iftira atmasına rağmen onlardan yüz çevirmez. Ama benim zoruma gidiyor Hz.Muhammed (svs)"haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"demiş. Ben annemden farklıyım haksızlığa tahammülüm yoktur. Altı yıl atmadıkları iftira yalan kalmadı. Para için bakıyomuşuz, onlar bakmayı istiyormuş biz bırakmıyomuşuz. Aslında benim canımı onların bunları söylemesi değil annemin hep sessiz kalması kendini savunmaması...

İnsanın yüreğinde Allah korkusu olmaması, çok kolay kötülük yapması ne kötü. Önceden "Allah'tan korkmayan insandan korkacaksın diye." düşünürdüm artık öyle düşünmüyor öylelerine üzülüyorum, neler kaybettiklerin farkında değil. Ama canım yanıyor annemin çaresizliğine, yapılan haksızlıklara dayanamıyorum. Üç ay önce annemin rahmindeki kistin alınmasına karar verdi doktorlar ilerde kansere dönme tehlikesi ihtimali yüzünden, annem aradı ablasını yalvara yalvara neneme bakmasını söyledi. Götürdük sonradan araştırma hastanesindeki doktor şükürler olsun Rabb'ime şuanda amelyatlık bi durumun olmadını takip edeceklerini söyledi. Üç ay baktı neneme teyzem soğolsun gerçi niye teşekür ediyosam kızı sonuçta. Bir haftadır evimiz tadilatta damda yatıyoruz. Teyzem iki gün önce aradı, nenemin kolunun çıktığını kendisinin hasta olduğunu diğer kardeşlerinin de bakamak istemediklerini söyledi. Bu arada nenem alzheimer hastası çok zor hiç kolay değil bakmak. Dün kuzenim getirdi nenemi eve, kızı getirmemiş oğluna emanet etmiş hasta anasını. İnsan derdini dökünce rahatlar bu insanların yaptıklarını anlatmak rahatlatmıyor beni daha çok canımı acıtıyo. Nolur mübarek Ramazan'ın hürmetine anneme dua edin. Adı Fatma.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah razı olsun annenden, hem bu dünyada, hem öbür dünyada ferahlık kapısı açsın rabbim inşallah.. sıkıntılarını tez vakitte atlatsın, sabrı cemil versin kardeşim..

Haksızlığa katlanmak çok zor biliyorum ama annenin aldığı ecrin yanında hiç bir şey inan bana.. Benim de anneanneme (yatalaktı) bakmamıştı teyzem, annem hasta haliyle baktı ona, sonuçta kim kazandı? annem! sen de annene destek ol kardeşim...Allah yardımcınız olsun..

https://www.islamiforumlar.net/oyku-hikaye-kissadan-hisse/12680-annenin-ihtiyaci-var.html

Üst Alt