Harika Bir Yöntem:)

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Harika Bir Yöntem:)
<center></center>

Yaşlı bir adam emekliye ayrılır ve kendine bir lisenin yanında küçük bir ev alır. Emekliliğinin ilk bir kaç haftasını huzur icinde geçirir ama sonra ders yılı başlar. Okulların açıldığı ilk gün, dersten çıkan öğrenciler yollarının üzerindeki her çöp bidonunu bagırıp, cağırarak tekmelerler. Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir.

Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine dogru yaklaşırken, kapısının önüne çıkar onları durdurur ve:
“Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken ayni sekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençligimi hatırlatıyorsunuz. Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsanız size her gün 5 lira verecegim” der.
Bu teklif cocuklarin çok hoşuna gider ve gurultuyu surdururler. Birkac gun sonra yaşli adam yine cocuklarin onune çikar ve onlara şoyle der:
“Cocuklar enflasyon beni de etkilemeye basladi bundan boyle size sadece 2,5 lira verebilirim.” Cocuklar pek hoslanmazlar ama yine devam ederler gurultuye.
Aradan birkac gun daha gecer ve yasli adam yine karsilar onlari: “Bakin” der, “Henuz maaşımı alamadim, bu yüzden size günde ancak 1 lira verebilirim, tamam mi?” “Olanaksiz” der iclerinden biri, “Gunde 1 lira için bu işi yapacagimizi sanıyorsaniz, yanılıyorsunuz. Biz işi bırakıyoruz.

896985.gif
896985.gif

Üst Alt