harflerden ve kelimelerden arınarak gel...Kalıplardan kurtul, kâlbinle gel..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
harflerden ve kelimelerden arınarak gel...Kalıplardan kurtul, kâlbinle gel..

Dua+(Yaln%C4%B1z).jpg

Rabbim!gurbette bir gece Yildizlarin altinda yine Sana Rahmet kapina geldim...
ilk olmadigi gibi sonda olmiyacak gibi Sen ile dertleşip hemhal olmaya geldim..
Gidecek başka kapim,derdimi acacak Senden başka kimim var ki?
Hani Rabbim!bir büyük sıkıntı anında kırılır ya, yüreğimizdeki bütün aynalar...ya kimi zaman:Çırpınıriz... Hani çırpınırken uzanacak bir dost eli arariz, fakat bulamayiz bir türlü; ve kala kalırsınız ya hani dertlerimizle baş başa, kimsesiz, dostsuz,yarsiz,yarensiz....gurbet diyarinda..
O zaman bilin ki Allah kimsesizlerin kimsesidir... Bilin ki Allah dosttur...Ve Dost dostuna dostu ile gitmek ister...

Hani yıllarımızı verdiğimiz yerde soluksuz kalıp yıllara kurban oluruz da bir türlü anlaşılamamanın hicranına düşeriz ya...

Hani kuşlar şen çığlıklarla uçup geçerken üstümüzden bir Zümrüd-ü Anka olup onlarla birlikte uçmak isteriz ya: Uçmak değil, kendimizden kaçmak...

Hani kendi garipliğimizden, yalnızlığımızdan kaçmak istedikçe yalnızlığımiza, garipliğimize saplanıriz ya boylu boyunca... YALNIZ DEĞİLSİNİZ...

Herkesin ve her şeyin bittiği anlarda da Allah var! Öyle bir an gelir ki, koca kainatın içinde ufalıp zerreleştiğimizi idrak edersiniz.
Bir yanımızda aczimiz, bir yanımızda za'fımız, bir yanımızda fakrınız ve dolu dolu çaresizliğimizle baş başa kalıriz ya...iste ŞİMDİ VAKİT DUA VAKTİDİR.
"Duanız olmasaydı ne ehemmiyetiniz olurdu" buyuran Yaratıcı'ya iltica vakti... [/SIZE]

Öyleyse bırakalım her şeye hükmeden versin hakkımızda en hayırlı hükmü. Atın sırtınızdan dünya elemini, durun Allah'ın huzuruna; sonra diz çökün önüne, boyun bükün. Hükme tabi olup elemlerden kurtulmak varken, kendimizi hüküm mevkiinde sayıp rezil olmak niye..?
Üstelik takatımız yükümüzü taşımaya yetmiyor iken...
Bin hamal gibi vehimlerimi ömür boyu taşımaktan bıktım; Artık Yaradan'a tümden teslim olup "kullukta varlık" aramak istiyorum artık..
"Ya rab! Çaresi bulunan şeyde acze, bulunmayan şeyde ye'se düşürme bizi..."amin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sözlerin her zaman gerçeği yansıtmadığını… Mükemmel gibi görünen herşeyin içinde hep bir eksiklik barındırdığını…Ve şiir gibi konuşan herkesin, hayatının şiir tadında olmadığını fark etmeye başlayın...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hiç kimsenin,benimde hayatım şiir tadında değil..!! qqww..k
Sadece Duyguların ,sevginin, insanlığın Hakkın rengi şiir tadında
...
acilangul1

tozduman

Moderatör
Moderatör
Evet neden aciyorum ki agzimi :( birak şiir okuyalim sana masal anlatsin sen de anlat,pamuk prenses bazen de nazım hikmet cilik oynasak:(
Sonrada üzülüyorum gerçekten üzülüyorum.. Ben kendi adıma şunu itiraf edeyim "bir insanı düşüncem aklım ve fikrim ile bastırmak onun fikir ve düşüncelerini Çürütmek " benim midemi bulandiriyor. Ben kendimden utanıyorum. Üzülüyorum bilmiyorum içim acıyor Karşımdaki kişi ya ben konuşunca kendisini ezilmiş hissediyorsa:(
Mükemmel sadece Allahın yarattığı herşeyde mevcut ,evet
Nektari den cevize tirnagindan, saçına Maşallah Subhanallah. .

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Benlik çok başka bir şey!
Benliğinin farkında olmadan benlik denizinde yüzmek, o daha başka! o zaman gözün o kadar köreliyor ki; en yakınındaki değer verdiklerini bile benliğinin büyüklüğünden göremiyorsun!

Allah bir insanı secdeye kabul ediyorsa onu karşısında görmek istiyordur!

Unutma;
Namaz seni çağırır, Allah seni katında görmek istemiyorsa sen namaza gidemezsin!

Namaz seni bırakır, neden bırakır? bil ki Allaha karşı halen seni alıkoyan bir şeyler var, koca bir "BEN"LİK gibi.......

Üst Alt