Hanımlarımız. Nesiller yetiştirecek...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,015
Tepkime puanı
423
Ahlâkı: Üstün İslâm ahlâkıdır.

Nişânesi:
Hicap ve tesettürdür.

Edebi:
Haya, iffet ve tesettürdür.

Örnek bildiği:
Mü’minlerin anneleri, sahabe hanımları ve tüm salih hanımlardır.

Sevgisi:
Yalnız Allah ve Rasûlü ve İslâmi ölçülere bağlı herkes içindir.

Halveti:
Ahiret hayatını hatırlamak, kendisini kabrin karanlık ve darlığından rahata eriştirecek, onu selamete götürecek iyi amellerı işlemektir.

Dostları:
Allah’ın dinine bağlı Muvahhid, Mü’min ve tüm Müslüman hanımlardır..

Buğzu:
Düşman yahudilere, hrıstiyanlara, münafıklara, ateistlere; “kadın özgürlüğü” ve “feminizm” diye yaygara koparan sinsi çağırtkanlaradır.

Düşmanları:
Müstehcen şarkılar; haram davetçişi müzik türleri, açık ve sapık fikirleri empoze etmeye çalışan tüm dergi ve gazeteler, flörtün, hertürlü sapıklığın normalmiş gibi gösterildiği aşkın konu edildiği bütün sapık dizi ler, filimler ve programlar, ayrıca ahlaksız, iffetsiz kadınlar; kısaca Allah Te-âla’nın gazabını üzerine toplayan herşeydir.

Rağbeti:
Çok bağışlayan “Ğafûr” ve acıyan “Rahim” Allah Azze ve Celle’ye karşı; şartlarına bağlı kalarak samimi bir şekilde ibadet yapmaktir.

Evliliği:
İslâmîdir. Düğününde şarkı, içki vb. Yoktur. Davetli kadın ve erkek karışıklığına yer verilmez. İslâm’a aykırı kıyafetlere de rağbet olmaz.

Gayesi:
Müslüman aileyi bina etmek, böylece tüm insanlığın susadığı gerçek İslâm toplumunun sağlam yapı taşını oluşturmak; Ümmete hayırlı nesiller yetiştirmektir.

Tatili:
Faydalı ilim öğrenmek, Kur’an-ı Kerim ezberlemek, meşru çerçevede dinlenip istirahat etmekle geçer.

Gezintisi:
İnce düşünme ve tefekkür yapar; aynı zamanda dinlenerek kendini rahatlatacak şeyler yapmaktan geri kalmaz. Böylelikle bitkinlik ve yorgunluktan uzak kalır, dinamikliğini muhafaza eder.

Haydi bakalım hanımlar işbaşına siz rehber olun ışık olun, erkeklerede yol gösterin. Haydi tutun bir ucundan, başlamak başarmanın yarısıdır. Bu devir-i alemde birkaçını başarmak bile zafer sayılır. Haydi Bismillah. Kolay gelsin....
54446294vp3.gif

 

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
983
Tepkime puanı
16
Allah Razı Olsun
 
Üst Alt