• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Hamilelikte Kötü Rüya Görmek

cankus

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba ben uc aylik hamileyim kardeslerim, cok kotu ruyalar goruyorum, gozumu ne zaman kapatsam uc harfliler geliyor ve surekli basiyorlar beni. kafayi yeme durumundaydim namaza basladim artik cok kotu ruyalar gormuyorum ama halen yalniz uyuyamiyorum. esim evdeyken rahat uyuyorum ama o yokken zorla uyutuyolar sanki beni ama uyumamak icin elimden geleni yapiyorum cok korkuyorum ne yapabilirim bir fikri olan varsa lutfen paylassin.simdiden sağolun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba huu Komşu
Hamilelikte Kötü Rüya Görmek normaldir...
Hamilelik bilindiği gibi bir kadının yaşayacağı en önemli ve özel dönem olarak kadınların yaşamındaki yerini koruyor.
Bu dönem, Allahın kadına armağan ettiği bir can yaratma mucizesinin cesilesi olma yanında anne adayının da hayatını tamamen değiştirecek en önemli ve en karmaşık olay aslında. Hamileliğin kendisi anne adayının bedeninde inanılmaz bir inşaat dönemi olarak düşünülebilir ve bir bebeği dünyaya getirecek olan kadın vücudu hormonal fırtınaların
ortalığı birbirine kattığı muazzam bir evren.

Bütün bu karmaşa arasında anne adaylarının ne kadar çok sıkıntı yaşadıkları bilinir. Bulantı ve kusmalar,iştahsızlık ya da aşırı iştah,aşerme,doğum korkusu ,
yanlizlik ve benzeri sorunlar arasında aslında çok önemli ama iyi bilinmeyen bir sorun daha vardır: Hamilelik Kabusları!

Hamilelik Kabusları Nedir?
Hamilelikle birlikte zaten bebeğiyle ilgili,yoğun merak ve endişe duyan anne adaylarının hayatları bir çok soruyla,doktor görüşmeleri tahliller ve bilinmezliklerle dolar.
Her şeyi öğrenmek isteyen,her konuda en iyisini ve doğrusunu yapmak isteyen anne adayı,gün içinde bilinçli ya da bilinçsiz yoğun kaygılar yaşayabilir.
Bütün bunların ve yoğun hormon faaliyetinin sonucunda gece kabusları başlar.

Hamileliğin başlamasıyla beraber anne adayının salgıladığı östogen ve progesteron hormonlarında inanılmaz artışlar oluyor ve bazı uzmanlara göre bu hormonlar
kadınların uyku düzenini ve kalitesini etkiliyor.Yine bir takım bilim adamlarına göre uykunun süresi de son derece önemli.
Her ne kadar yeterli kanıtlar olmasa da uzun uykuların kabusları etkilediği öne sürülüyor.Yapılan araştırmalar anne adaylarının gördükleri kabuslar nedeniyle sık sık uyandıkları,
bu nedenle de sürekli ve sık rüya gördüklerini sandıklarını ortaya koymuş.

Bilindiği gibi anne adayı hamileliğin ilk üç ayının sonundan itibaren ciddi fiziksel değişiklikler yaşamaya başlıyor.
Hızla kilo alan ve bedensel olarak değişen kadın,karnında büyüten bebeğin ağırlığıyla çok sık mide sorunları yaşıyor,yine sıklıkla tuvalete gitme ihtiyacı duyuyor.

Özellikle uyku sırasında ortaya çıkan bu sıkıntılar uykuyu bozan olumsuz uyaranlardır ve bu durumda uykunun devamlılığı kesintiye uğramaktadır.
Normal olarak uyku gören bir kadın, bedeninden gelen bu tip uyaranlar nedeniyle genellikle rahatsız bir biçimde uyanıyor ve gördüğü rüya kesintiye uğruyor.
Normal hayatımızda zaman zaman hepimizin yaşadığı bir durumdur

Kabus Görmek Engellenebilir mi?
Hamilelikte hormonlara bağlı olarak arttığı düşünülse de genellikle bütün insanların zaman zaman kötü rüya olarak adlandırılan kabuslar gördüğü bilinir.
Döneme özgü bazı nedenlerden kaynaklansa da kabus görmenin,Uyku kalitesi ve düzeniyle,

Anne adayının psikolojik yapısı ile,Bebekle ilgili endişeleri yoğunluğu ile,
Yaşanılan aile ortamı ve bulunulan çevre ile, yakından ilişkisi olduğu unutulmamalıdır.

Kötü rüya görmek ve olumsuz düşüncelere kapılmak aslında bir ölçüde normal karşılanmalıdır ve sadece hamilelik dönemiyle sınırlı olduğu bilinmelidir.
Yine de bu sıkıntılı sorunla başa çıkmak için yapılabilecek bazı şeyler var.
Özellikle en büyük görev anne adayının yakınlarına düşüyor.Kabuslar gören ve gördüklerini yakınlarına anlatan anne adayına kesinlikle bir yorum yapılmamalıdır.
Görülen şey tam olarak kabustur ve bir rüya olarak değerlendirilerek yorumda bulunması büyük yanlıştır.

Yatmadan önce Dua okumak, Dua etmek,odayı mutlaka havalandırmak,Olumlu,mutlu düşünmek, hafif bir egzersiz yapmak gece uykusuna geçişi ve kaliteli uykuyu sağlayacaktır.
Bunun dışında erken yatmak,mümkünse gündüz kısa uykular uyumak,yatağı yeni duruma göre ayarlamak,vücudu yastıklarla desteklemek,
akşamları ılık duş almak çok rahatlatıcı olacak ve anne adayının daha derin ve sağlıklı uyku uyumasını kolaylaştıracaktır.

acilangul1

cankus

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba ben 3 aylik hamileyim, hergun ruya goruyorum bazen cok korkunc bazense iyiyken korkunca cikan ruyalar, bugun ruyamda annemin teyzesi gelininin boynunu bicakla kesiyor, gelin oluyor, ben cok korkuyorum odada ucumuc oluyoruz. sonra annem geliyor, girme anne bicak var diyorum o arada anneme para veriyorum cevaplarsaniz sevinirim iyi gunler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Rüyanız Hayr olsun
Rüyanızın yorumu,Hamilelik dönemince bedeniniz daha gergin, huzursuz olur. Bu yüzden rüyanızı sağlıklı yorumlamak oldukça güçleşiyor.
Çünkü bu dönemlerde kabus ve garip rüyalar görmek daha fazla mümkün olur.
Rüyada Para,Bıçak ;Her konuda güçlülük,dedikodu,tartışma,Söz ,Kırgınlık ,endişeye işarettir..

Rüyada bıçak görmek iyiye yorumlanmaz, öfke, saldırganlık veya ayırma, ayrılma anlamına gelir.
Hayatınızda kesip kurtulmak istediğiniz bir şey olduğunu gösterir...insan mi yoksa icinde bulundugunuz ortam mi?

Bıçak ya da herhangi bir silâhın açtığı yara bir süre sonra iyileşir, vücutça onulur.
Ama dilden çıkan kötü ve acı sözlerin gönülde açtığı yara, bıraktığı izi kolay kolay kapanmaz; her hatırlamada yeniden açılır, insana üzüntü verir.
sadece bugünü düşünmeyin...bugünün bir de yarını var!!Dün İle Yarın Arası Bugün Molasında lutfen bunlari bir düşünün

Ne ben kendimi anlatabildim başkalarına ne de başkaları
anlayabildi ağıt gibi bıçaklanmış bu yüregi gögsümün tam ortasında.
Ne yana döndü isem hep yanlizlik ve hüzün ile kusandim...
Bu yüzden hep kendimce kanarım...

EY KAİNATIN MİNYATÜRÜ İNSAN.!
KALBİNİ DANIŞMANAKLINI KATİB KIL...
VİCDANINI HAKİM, AZALARINI MEMUR KIL...
BÖYLECE KENDİ ANAYASANI HAKLAŞTIRMIŞ OLURSUN...
Allah'a (c.c) emanet olun.

acilangul1

Üst Alt