Hamilelik ve aşırı hassasiyet

tozduman

Moderatör
Moderatör
Hamilelik ve aşırı hassasiyet
Selâmün Aleyküm gönül sızım Abla. hosgeldin seni bekliyorum özellikle dün akşamdan beri.
Bi sıkıntımız var :( Ablamin 3 yaşında bi kızı var çok şükür. Ablam şimdide hamile 1 aylık. Şimdi sıkıntımız şu.
Ablam enistemle mutsuz, enistemi çok seviyor ama enistemle olmuyor. Ablam enistemi Allahtan çok istedi ımtihan sürekli senelerdir ımtihan ediliyor. Enistemde şiddet falan yoktur. Sadece aşırı kibirli ve kendinden başkasını beğenmeyen bi insan. Ablam da tam, tersi alcak gönüllü asla güzelim demeyen biri. Bir kaç kere ablami aldattı vs.
Ablam kapanıp sadece dini ile ilgilenmek istiyor ama enistem ise 60 yaşına gelsen bile saçlarını boyat der bu şekilde. Aşırı gösteriş peşinde. Ablamin da kendine olan güveni kalmadı tabiki senelerdir aşağılandığıı için.

Gönül sızım ablam ablam sizin kadar güzel bir kadındır. Ben ablami kendini iyi hissetmesi güzel hissetmesi için elimden geleni yapiyorum.
Ama aynı evde benimle yaşamıyor malesef. Tam kendini ablam toparlamisti psikolojik olarak hazirliksiz hamile kaldı. Psikolojisi inanılmaz bozuk hamileligi ağır geçiyor. Sürekli ağlıyor sürekli mide bulantilari var. Bana dedi ki bu bebeği hiç istemedim önce Allaha isyan ettim sonra pişman oldum hemen şükür namazı kıldım dedi. 2 gün önce rüyamda ablami gördüm kabustu annem uyandirdi beni.
Rüyamda ablam kendini dağıtmis alkol almış yeni doğan bebeği bana vermiş. Önce ablama kiziyorum bebeği alıp hiç bilmediğim karanlık binaya gidiyorum. Sonra binadan çıkıyorum bebeği binada bırakıyorum. Geri dönüyorum karanlık her yer dokunarak binayı buluyorum koltuğun üzerinde bebek yok :( Cildiriyorum o an etrafi dagitiyorum yan binadan yegenimin sesi geliyor, ağlama sesi Camdan bakıyorum suriyeliler yegenimi kaçırmış. Kendimi korku ve üzüntü ile binadan yan binanin catisina atıyorum yan binanin çatısı ise camdan tam cami kiracaktim annem uyandirdi hayrolsun.
Ablamin dün akşam ki rüyası ise Karabasan ablamin sırtına karnına tekme atmış yumruk atmış bu çocuğun doğmamasi lazım demiş. Çok korkmus. 2 gündür de kanaması oluyor ağır ağır. Yarın doktora gidecek.

Gönül sızım ablam ben ablama sizin hamilelik ile ilgili yazilarinzi kopyalayıp gönderiyorum. Ama sizin hissiyatiniz annelik duygunuz tecrübeniz mesleğinize güvenerek paylaşmak akıl almak istedim.
Ablam çok yorgun bu arada, stresten üzüntü den kayinvalidesi ne katlanmaktan beyninde 2 damar tıkanmış. Ayrıca kulağında çınlama sesi ile yaşıyor. Bazen bana içimdeki çocuk öldü diyor benim yerime de mutlu ol diyor. :( Bir çok kadının imrenecegi özellikleri tasisada içinde kırgınlık var. Çok üzülüyorum ablama çok içim acıyor. Mutlu olsun diye bir çok şeyi yapıyorum. Enisteme gelince ben pasakli olsam sokakta görse selam vermez. Böyle biri ablamda tam tersi. Böyle işte ablama soylediklerinizi kopyalayıp göndereceğim. Allah rızası için ablama iyi gelecek kendine getirecek şeyler söyleyin. Allah sizin bu konuda vekiliniz olsun. Sözleriniz Rabbimden Hayırlidir diyip ona göndereceğim.
Teşekkür ederim. Allah razı olsun şimdiden.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Güzel kardeşim sıkma tatlı canını, inşallah her şey Allah'ın izniyle yoluna girer, ben de dua edicem ablan ve senin için...

Allah, ablanın yardımcısı olsun, sabır versin....
Allah, çocuğunu hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin....

Her karanlığın bir aydınlığı vardır, rüyanda gördüğün karanlık, yaklaştığınız aydınlık günlerin habercisidir inşallah.. Selam ve dua ile Rabbime emanet olasın..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam, gönül Dostum,bunlar hepsi normal..Bütün bunlar ise hormonlar tarafından Yaşanan sıkıntılar hepsi bir imtihan ve hepsi gelip geçici...

Allah, ablanın yardımcısı olsun, sabır versin....Allah, çocuğunu hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin....

https://www.islamiforumlar.net/gonul-sizim/30076-cile-gurbethane.html

https://www.islamiforumlar.net/isla...er-cocuklarinin-evliliklerine-karismayin.html

https://www.islamiforumlar.net/ruya-yorumlari-bolumu/33689-hamilelikte-kotu-ruya-gormek.html

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah razi olsun Ablacigim sağolun .Allah size ve evlatları iza Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin .
Allah razı olsun emos kardeşim.
Dualariniz kabul olsun.
O benim ablam ama bazen evladım oluyor içim acıyor çok üzülüyorum :(
Duygularini hissettigimden :(

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Ablanız ayrıldı mı bilemiyorum ama "aldattı" sözcüğüne takılıverdim ben. Kur'an'da "aldatmak" geçmez çok daha ağır bir ifade vardır bu ameliye için...
Dolayısıyla, Kur'an, "talak"a buna havi olarak izin vermiştir...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Hayır ayrılmadı.
Yaa Hilmi abi enistem de eskiden dergahtan çıkmazdi.
Allah kimseyi şaşırtmasin hidayet den ayirmasin.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Hayır ayrılmadı.
Yaa Hilmi abi enistem de eskiden dergahtan çıkmazDi.
Allah kimseyi şaşırtmasin hidayet den ayirmasin.

Allah yar ve yardımcınız olsun. Kadınlarımız - Allah'tan - daha dirayetli ve aile saadetini yürütmeye gayret ediyorlar, bütün sıkıntılarına binaen.
Ne desem bilemiyorum. Adımız İslam ama hayatımız ve yaşantımız nedir onu ben de bilemiyorum.
Allah'ım! Kur'an'la güzel kıl bizleri...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Allah yar ve yardımcınız olsun. Kadınlarımız - Allah'tan - daha dirayetli ve aile saadetini yürütmeye gayret ediyorlar, bütün sıkıntılarına binaen.
Ne desem bilemiyorum. Adımız İslam ama hayatımız ve yaşantımız nedir onu ben de bilemiyorum.
Allah'ım! Kur'an'la güzel kıl bizleri...
Amin ecmain Allah dualarinizı kabul etsin inşallah

Üst Alt