Hâlet-i Ruhiye'm

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
gelincik.JPG

Ruh halim! Eskilerin deyimiyle Hâlet-i Ruhiye'm...
dışarıda o kadar çok ses ,olay,sorun, stress var ki ruh halim nasıldır ne haldedir inanın bilmiyor ve duyamıyorum...

Şimdi biraz susma zamanı. Dışarıyı kısıp içeriyi duyma, dinleme zamanı! İçimizle dışımızı eşitleme zamanı.
O halde biz biraz susalım bakalım, sesin yerini sakinlik ve dinginlik alsın ki ruhumuzun ne halde olduğunu bilelim...

İnsanın içi dışına yansır derler !ama dışarıda olanlarda ruh halimizi etkiler mi demeliyiz bilemiyorum....
bu seferde kötü bir ruh hali hem fiziksel hem de duygusal,hem aklen olarak bizi etkilemekte....

Kul memnun olsa da, olmasa da,Takdir edilen gelecektir başa.Bütün bunlar daimi değil, asla,
Hepsi geçecektir,sen tasalanma..

Onun istediği hükümdür sana,Kendi hükmünü yaşatır kula.
Varlık anında azıp aşma,Darlık anında kızıp şaşma.
Hakkın işidir ,kuldan sanma,Sen daim sığın Yüce Allaha...O ne güzel vekil dir..

Rabbimin arz makaminda....Bekleyişler Arefesindeyim...
Bir Sızı Var KalbiMde;ALLAH (c.c.) Sevgisinden Gayrı Şeylerin Dindiremediği...

Bir Açlık Var İçimde... O(c.c.)'nun Zikrinden Başkasının Doyuramadığı...
Bir Susuzluk var Dudağımda;O (c.c.)'na Yakarış Dışındakilerin Gideremediği...bir yerde..Rabbimin Rahmettini Bekleyişindeyim...

acilangul1

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Şu an ki ruh halim...
Annemde aklım inşallah yarın iyi haberlerle gelirsin hastaneden,,:(

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Neyi beklediğimi bile unuttum ama sabrım devam ediyor ruh halim sabırda:)

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Allah'ım....
Bu mübarek günde aklımda bin bir sıkıntı, bin bir düşünce!
Yoruldum ama yok bir desteğim senden başka!..
Yok silecek gözyaşlarımı,
İçim sıkılıyor, daralıyor, bunalıyorum!......
Moralmen çökük, bitkin, halsiz hissediyorum kendimi..
Kapındayım, yorgun, çaresiz, hastayım şifa senden!..
Sağlığıma kavuştur beni, içimdeki uçsuz bucaksız bir sıkıntı, kasvetli ruh halinden kurtar ya RABBİM!
Seninle çıkmıştım ben bu yola, yine ve her zaman seninleyim! artık taşıyamıyorum omuzumdaki yükü!
Sana inandım, sana sığındım, bu güzel günün hürmetine yardım et bu aciz kuluna.....Amin..:(:(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsan kendini özler mi ? evet özler ben eski beni özlüyorum Eski neşemi, gerçekten mutlu olduğum zamanlardaki içten gülüşümü ,sevmeyi, sevilmeyi aşık olmayı özlüyorum..

insanlar beni kırmadan önceki insanlara güvenimi vazgeçmeyecek kadar çok sevmeyi, tutkuyu , bir denize baktığımda sadece huzur hissetmeyi özlüyorum...

Susmalardan öncelerde kalan bıkmadan usanmadan anlatmayı ,yazmayı, "aman sen de" demeden sabırla bir şeyler için uğraşmayı özlüyorum...

Eski saflığımı ,ağladığım sadece kendimin bildiği günleri ,güldüğümde insanların "sen nesin yav" demesini ,ağlamaktan hıçkırıklara boğulmuş insanı tek bir lafımla kahkahalara boğduğum günleri özlüyorum...

Ben bunu da atlatırım dediğim zamanlardaki sağlam duruşumu , sevinçle yataktan kalkmayı , yüzümü yıkayıp aynaya baktığımda kendimi sevmeyi ,kenime bakmayi özlüyorum...

İnsan kendini özler mi? Özler tabii...! Özler insan kendini ama bunu bilmez çoğu zaman...
nerdesin ben..ahh SEni bir bulabilsem...ben eski beni özledim..
Malesef Bazı şeyler sadece hatıra olunca değer kazanıyormuş...........
...

Üst Alt