Hakkımı helal etmiyorum

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMUN ALEYKÜM

Hocam bundan 1-2 yıl önce karşıma biri çıktı evlilik niyetiyle bende eğer evlilikse niyetiniz olsun dedim, gerçekten evliliği düşünüyorsanız ben tamamım dedim. Oda tabiki o niyetle dedi hocam onu sevmem için elinden gelen herşeyi yaptı ve ben o adamı gerçekten ilk defa evlilik niyetiyle eş niyetiyle sevdim. Hocam benim onu sevdiğimden emin olduktan sonra yok ben evlenemem param yok araba alıcam ve aldıda. Aileme bakıcam yok biz bir maaşla geçinemeyiz (bu arada kendisi öğretmen )diye şeyler. Ben bunlara saygı gösteririrdim eğer başta bunları deseydi ne tanırdım ne de severdim. Hocam her gün ağladım, çok kötü günler yaşadım, ben ona hayatta sadece ona hakkımı helal etmek istemiyorum ama peygamber efendimizi düşününce neden ben böyle hakkımı helal etmiyorum diyorum. Ama hocam canım çok yaktı bana yaşattığı şeylerin aynısını onun da benim için yaşamasını çok istiyorum ve bunu duymak istiyorum. ama hocam o sen benim pişmanlıımı asla bilmeyeceksin dedi. hocam çok ama çok katı biri bana etmediğini bırakmadı, kendimden nefret ettim ona inandığım için çok kötü günler geçirdim ve hocam gelmiş hiç bir şey yaşanmamış gibi geçici olarak çalıştığım bir yerde ev tutmuş, ilk tanıştığımızda da yakınımda bir evdeydi ve ordan taşınmış karşımda bir eve oturuyor. Hocam sürekli gözümün önünden gidip geliyor ona yalvardım gözüme görünme diye ama bu onun umrunda değil bana asla ama asla aramızda bir şey olamaz ben ve sen diye bişey olamaz diyor ve bana acı çektiriyor. Karşımda sürekli hocam bana dua edin ona hakkımı helal edemiyorum, aynı acıyı o da benim için yaşasın istiyorum. Defalarca yalvardım herşeyin çözümü var dedim bana gülüyordu hocam:'' birinin birini sevmemesini anlarım da karşısına geçip gülmesini hiç birşey olmamış gibi davranmasını anlayamıyorum'' bana dua edermisiniz? Bir an önce bundan kurtulayım. Lütfen ALLAH rızası için cevap verebilirmisiniz sorularımın hepsine ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Allah Sizi onun gibi birinden kurtarmis..siz Bayram yapacaginiza halen Size aci cektirmesine izin veriyorsunuz..
Siz Hakkinizi helal de etseniz Rabbim in ilahi adaletti vardir..
en iyisisi Onu Allah a havale ederek yokmus gibi kendi degeri ile birakmak..
O sizin duygularinizi kontrol edebilecegini gordukce o bu oyundan sadistlikten vaz gecmiyecektir..

"kendimden nefret ettim ona inandığım için " Ya hu siz kimin tarafindasiniz ?
nefret edilecek olan O siz kendiniz degil.. Onu Affedin demiyorum Allah a havale edin Onu bildigi gibi yapsin
ama Onun size yasattiklarini asla !! UNUTMAYIN ki bir daha ayni hatayi tekrarlamayin..
TARİH TEKERRÜR EDER Mİ? ... Abdülhamid'in de güzel bir tespiti var: “Tarih
değil, hatalar tekerrür ediyor” HİÇ İBRET ALINSAYDI, TEKERRÜR EDER MİYDİ TARİH ?
Tekerür eden tarih değildir, Tarih zamandır,
zamanda akıp geçer,
aynı ırmakta iki kez yıkanılmaması bundandır.

Yaşanan anın tekrarı yoktur. Geçmiş, geçip gitmiştir.
Bunun için Tarih tekerrür etmez,
insanların yaptıkları işler ,hatalarindan ibret ders almazlarsa hep tekrar eder durur...
Tarih tekerrür eder; çünkü insan geçmişte de, şimdi de, gelecekte de hep aynı insan. Bundan bir iki yüzyıl önce yaşayan insan da
bencildi, hırs küpüydü, sevgiye açtı, ihtiraslarının kurbanıydı, gerçekleştirmek istediği arzuları vardı,Ve şimdi, çağımızın insanı da bu özelliklerin her birine vakıf

lutfen kendinize, sayginizi kaybetmeden ondan UZAK durun..
Kendi hayattiniza bakin..
bakin bu insan hakkinda sordugunuz ruyayi nasil yorumlamisim.. siz Saf, temiz bir insansiniz ki Rabbim sizi bir sekilde uyariyor Sizi sizden korumaya calisiyor..

"aleyküm Selam Allahın bereketi rahmeti Sizin ve bütün ümmeti muhammedin üzerine olsun amin..Cumlemizden kardesim.. Hayirdir insallah..
evet belkide bilinc alti bir ruyadir..
ama sunu unutmayin..insan kendi ic huzuru icin Affetmeli !
ama hic bir zaman unutmamaliki tarih tekerrur etmesin..
Ve O gunlere takilip;Onun gibi insanlar icin kendi geleceginizi geçmişte yaşayarak mahv etmeyin kardesim..
hataları düzeltmeye bedelleri ödemeyeintikam almaya çalışırken insan anın mutlulugunu kacirabilir..
şimdini yaşamak ve geleceğini hayal etmek varken geçmişte kalmak KIRGINLIKLARI hatirlamak guncele getirmek kime ne yarar sağlayacak ki?

"elimdede küçük bir bebek vardı "
Rüyanız yeni bir projeye imza atacaginizi ve yepyeni planlariniz oldugunu gostermektedir bu ruya ayni zamanda
yeni bir baslangica ve o insandan uzak durmaniz gerektigine delaletir..

Rüyada dövmek döven vasitasiyle dövülenin duyacagi bir habere isaret eder.
dayak attığını görmek güçlü olacağına işaret eder.
Hayirli aksamlar..
"

parlakkk

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMUN ALEYKÜM HOCAM,

Hocam yzadıklarınızdan çok etkilendim hatta okurken gözyaları doldu çok doğru ve güzel şeyler yazmışssınız ALLAH sizden razı olsun .
yalnız hocam günde 1-2 kez görmek zorunda kalıyorum kendini bir şekilde bana gösteriyor amacı ne bilmiyorum hocam ben burada çalışmak zorundayım ailemin buna ihtiyacı var o yüzden çıkamıyorm. inş. hocam memur olup hayırlı bir şekilde giderim bu adamın bana yakın olduğu yerde hocam asla bu insanla olmadığı için ağlamıyorum hatta şükrediyorum. Benim evlilik hayallerimi kalbimi kırdığı beni kandırdığı için ve bu kadar vurdumduymaz biri olduğu için. Hocam bazen hırsla ağzımdan beddua çıkıyor sonra hemen ALLAHA sığınıyorm, kimseye beddua etmem edemem. Hocam bir memurluk için görüşmeye çağırdılar. 2 aşama var geçersem memurum ALLAHIN izniyle ne olur dua edermisiniz

Hocam en sonda da demişssinizya ALLAH size rüyalarınızda göstermiş aynen öyle hocam RABBİM o insanı tanıdığımdan beri sürekli o bir evin içinde bir toprak ev oluyor.
bir de dar oluyrordu sürekli, bir de kuranı kerim öğrendiğim hocam bana yapma sen böyle bir insan değilsin diye ikaz ediyordu ben her zaman rabbime dua ediyorum, çok şükür. Ama hocam ben yaşanmış bir şeyleri hazmedip sürekli karşıma geçen bir adamı tahamül edmiyor ve en büyük olan rabbime bütün gücümle havale ediyorum. Cevaplarınız için ALLAH razı olsun sizi çok yoruyorum belki ama hakınızı helal edin RABBİMİZ her daim bizimle olsun ve işlediğim günahlarımı af buyursun katında .....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Affetmek, yapilan zulmu unutmak, silmek değil ..
Sadece geçmişte yapılanların yıkıcı etkisini ortadan kaldırmaya çalışmak demek;

Affetmek, yapılanları onaylamak, hoşgörmek, önemsizmiş gibi kabul etmek,HAKKINI HELAL etmek değil...
Tam tersine yapılanların kötü olduğunu, kalbimizi incittiğini, içimizi acıttığını bilerek yola çıkma hali.
Affetmek, fedakarlık ve bir şeylere katlanmak değil.
Hata yapanın özür dilemesini, değişmesini beklemek de değil.

Affetmek, o ANA mahsus bir durum değil, aslında bir SÜREÇ… Zaman içinde sabırla yavaş yavaş olan bir seçim yolu ..
Amaç ise bizim öz mutluluğumuz, rahatlamamız, ruhen özgürleşmemiz ve hayatımızı sağlıklı mutlu yaşamamızın yegane yolu.

Bağışlama,gecmisi hal etmeden cozmeden barismadan gelecek olmaz...kardesim hep gecmisimize takilir gelecegi AN-i mutlu ve huzurlu yasiyamayiz....
Hafiflemek özgürce hayata kaldığımız yerden başlamak için bağışlayıcı olmak gecmisi Mazi ye gomek zorundayiz!!!

Bunun için de kendimize acı vermeye son verip; kendimizi belki de yeniden keşfetmemiz gerekli.
Affederek…Affetmek kendimize verdiğimiz en büyük ARMAĞAN aslında. Acı öfke kin nefret gibi olumsuz hislerden ÖZGÜRLEŞMEK demek.
Geçmişe değil hep belirttiğimiz gibi ŞİMDİNİN farkına vararak GELECEĞE yatırım yapmak demek...
kendini yiyip bitirmek ya da kişiye bedel ödetmek yerine; var olan enerjimizi kendimizi geliştirmek adına kullanmamızı sağlamak demek…

Peki ya affedemezsek ne olur?
Kendimizi güçsüz ve Mutsuz hissederiz. Ruhumuz o yüklerin baskısı altındayken hayattan hiç zevk alamayız.
Sürekli o negatif duyguların haddini bildirme gurur kıskançlık pişmanlık kendimizi haklı gösterme çabası sevgisizlik affedemeyeceğine inanma
o kişinin mutluluğunu istememe gibi… ağırlığı altında ezilir dururuz.

her ne yaşanmış olursa olsun… ve her şeye inat yine de HAYATA TEBESSÜM SEVGI ile SARILMAK lazim.. Hayirli gunler..

Üst Alt