Hafızlıgin kutlu ve Mübarek olsun süreyya58

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hafızlıgin kutlu ve Mübarek olsun süreyya58 kardesim cok duygulandim Size cook imrendim..
keske dedim bunca Phd bilmem o bu diploma, kagit parcalari yerine Senin gibi Hafizlik serefine nail olabilseydim..
ÜMMETİN EN ŞEREFLİLERİ; HAFIZLAR
Hafizlik;Çetin ve zor olduğu kadar kutlu ve mubarek bir Makam..

“Ey Allahım beni Sen’den ayırma, beni Senin Kur-an’ından ve Kur`an-i hifz eden dostlarimdan ayırma!”
Huffaz-ı Kiram” dediğimiz hafızlar, Kur’an’ı gönül aynasına düşürenlerdir; onu nesilden nesile aktaranlardır.
Onlar, İslam’ın ve Kur’an’ın ruhunu yaşatanlardır. “Yaşayan ve yürüyen Kur’an” olarak niteleyebileceğimiz hafızlarımızı,
Allah başımızdan eksik etmesin; Rabbim onların sayısını kat kat artırsın. Kur’an onların dilinde çiçek çiçek açsın, serpilsin… (Amin)

RABBİM DİLEYEN HERKESE NASİP ETSİN BU KUTLU ŞEREFİ..ALLAH RAZI OLSUN..

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Hafız olan birine tebrik mesajı, Hafızlığı KUTLAMA MESAJI
  • Hâfız, yürüyen Kur’ân’dır. “Bismillah!” diye başlar, yüzünü aydınlatan nûrlu kitaba… Satır satır, sayfa sayfa başlar hâfızın kutlu yolculuğu…
  • Göz yaşı dökülen Kuran'ın sayfalarında uykusuz gecelerin göz nuru vardır. Talebe'nin çektiği her ızdırapta HAFIZ olmanın gururu vardır.
  • Trene bineceğim, Uzaklara gideceğim, Üzülme anneciğim HAFIZ olup geleceğim.
  • Gecenin kulağına fısıldayan bir kandil… Karanlığın içinde parlayan bir nur hâlesi… Herkes derin uykusunda rüyalarda dolaşırken… Kendisini tenhalarda bulan sessiz bir yürektir hâfızın yüreği.
  • İnsanlar cennete cennet de hafızlara aşıktır.
  • Her ezberlediği satır, bir umuttur ebedî kurtuluşu için… Her sayfanın ezberi bittiğinde büyük bir mutluluk yaşar, temiz dünyasında… Kur’ân, ışığı git gide artan bir nûr gibi büyür Hâfızın dimağında…
  • Başta ağrı, gözde yaş, Hafızlık budur arkadaş.
  • Hafızlık bir tac imiş nuru hûda dan. Giy o tacı emin ol her beladan.
  • Gökyüzünü yıldızlar yeryüzünü hafızlar süsler.
  • Oku hafız kardeşim Ayet-i Beyyinatı. Kur'an'ın sedasıyla inlet semavatı.
  • Allah, “Onu biz indirdik, biz koruyacağız!” buyuruyor âyet-i kerîmede… İşte Hâfız, Kur’ân’ın korunmasında Allâh’ın istihdam ettiği özel kullarıdır.
  • Bir gönül aydınlığıdır, Hâfız olmak… Sessiz koridorlardan süzülüp geçerek bir nefes gibi akar sınıfına… Keşke şu duvarların, şu sıraların, şu rahlenin dili olsaydı. Ve söyleseydi her dem yeniden dirilen mâsum yüreklerin umutlarını…
Amin .. Allah razı olsun :)

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ben de sizin hafizliginizi kutluyorum kardesim, mubarek olsun. Gonul sizim hocam, inanin gonlumden gecirdiklerimi yazmissiniz...Allah (c.c) razi olsun...

Dualariniza yurekten... AMIN ECMAIN duaa..

“Hoca”, üstaddır, muhteremdir, saygıdeğerdir; Hâfızın gözünde... “Hoca” denilince akan sular durur. Yerine göre annedir, babadır. Ne çok emeği vardır, Hafızın üzerinde Hocasının… Sanki bir hayat düsturunu birlikte imar ediyormuş gibi. Her gün, her saat ve her dakikasında vardır Hâfızın…

Ve bir gün gelir…

Son katrenin doldurduğu gibi bardağı dolar Hâfızın…

Gül yaprağı gibi narin ve hafif. Berrak bir suyun üzerinde en temiz hâliyle…

Gönlü dolu, gözleri nûr bakışlı, kalbi nûr olur Hâfızın…

Ve kapatır gözlerini, iç dünyasına sonsuz yolculuk için…

Yine “Bismillah!” der ve sayfalar gözlerinin önünden geçer, her biri bir yıldız gibi…

“Rahman ve Rahim olan Allâh’ın adı ile...”

Ne güzel bir başlangıç…

“İşte bu kitap, Allah’tan hakkıyla korkanlar için bir hidâyet kaynağıdır.”

Hâfızın hayatıdır, Kur’ân…

O, bunca yıl ne çok şey öğrenmiştir, ne çok şey ezberlemiştir.

En büyük mûcizesini Rasûlün... Bir hayat iksiri olarak ashâbına ve ümmetine sunduğu.

Ezberlenen öyle sıradan bir metin değil; Kelâmullah... Hakkın sözü… Kur’ân-ı Kerîm…. En doğruyu söyleyenin mübarek sözleri…

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Hâfız, rahmetin müşahhas hâlidir aslında… Her ânı bir heyecan yumağı gibi yaşanır Hâfız’ın hayatı.
RABBİM DİLEYEN HERKESE NASİP ETSİN BU KUTLU ŞEREFİ..ALLAH RAZI OLSUN..
:( ne diyeceğimi bilemedim ve çok utandım benim gibi vefasız bir üye için konu acmıssın canım arkadaşım çok teşekkür ederim duygulandım görünce Rabbim razı olsun senden ve tüm kardeşlerimzden...Beni mutlu ettiniz Rabbim de sizleri daima mutlu etsin...amin.

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Ben de sizin hafizliginizi kutluyorum kardesim, mubarek olsun. Gonul sizim hocam, inanin gonlumden gecirdiklerimi yazmissiniz...Allah (c.c) razi olsun...

Dualariniza yurekten... AMIN ECMAINduaa..
aminn...Allah razı olsun kardeşim..çok teşekkür ederim..mutlu ettinnz beni Rabbimde sizleri her daim mutlu etsin...:)

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
sizlerle hafızlığım bittiği gün bana hocam kızım ve arkadaşlarımın hazırladığı süpriz kutlamayı paylaşmak istiyorum müsadenizle...:)

Rabbimin izniyle ve yardımıyla ezberlemek için uğraştığım kuranı kerrimi bitrdiğm gün.. son 3 sayfa kalmıştı mücadele suresinin 3 sayfası.onlarıda o gün ezberledim Rabbimin izniyle ve 3.sayfayı dinlettiriyordum kızlardan birine diğerlerine haber verdi selma abla sonsayfayı dinlettiiryor diye. baktım sınıf arkadaşlarım olan kızlar şişelerle bardaklarla su hazırlıyor... bizim kursun öyle bir adeti var hafızlığını bitirenleri son ezberlediği ayetleri okutup kovalarla suları boşaltırlar üzerine... ben istemem falan dedim. ucuz atlattım yine sayfamı bitirip sadakallahül azım der demez suları üzerime attılar yapmayın etmeyin dediysemde baya ıslattılar beni...ya kovalarla dökseler napcaktım ucuz atlattım :: ama sonradan hoşuma gitti ve duygulandım Rabbim nasip etti bitrdim diye...

süpriz daha bitmedi mescitte hatim duası var dediler normalde kızlar hep inerde ben dersime bakardım hocam ısrar etti inmem için mescide girdim bi baktım nerdeyse bütün arkadaşlarım kursa gelmişler çok şaşırdım ve çok mutlu oldum...duygulandım sevinç gözyaşları döktüm tabi...
bu arada hocam daha önceden bizi sınıftan çıkarmıştı temzlık yapacaz dye meğer sınıfı süsleyeceklermiş...mescitte dualar edilip namazlar kılındıkatn sonra sınıfa çıkardım arkadaşlarımı birde ne görelim sınıf süslenmiş ve sıraları birleştirerek yapılmış kocaman uzun bir sofra uzerine çeşit çeşit yiyecekler sağolsun arkadaşlarım hepsi bişeyelr yapmış getirmiş...ve kocaman birde yaş pasta üzerinde nice hafızlık yıllara yazdırmışlar resminide koyayım inşallah ama canınız çekmesin ::

pastayı kestik tabi resimler cekildi o güzelim yiyecekler yenilip içildi.benim için çok güzel bir süpriz oldu çok mutlu olduğum bir gündü uzattım belki ama her anı çok kıymetli hocam,kızım(taa istanbuldan) ve arkadaşlarım hazırlamışlar bu süprizi Allah onlardan razı olsun ömür boyu mutluluk nasip etsin hepsinede.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamünaleyküm tebrik edeim süreyya kardeşim maaşAllah diyelim. Hafızlığınız hayırlı olsun bol Kuran-ı Kerimli günler inşAllah.

“Oku! Seni yaradan Rabbinin adıyla oku. Ki O, kalemle yazmayı öğretti.”

Seher vaktine tarifsiz bir râyiha çöker, mâzîden gelen…

Bu koku, Kâbe’nin kokusu… Bu koku, Ravzâ’nın kokusu… Bu koku, Cennetü’l-Bâki’nin, Uhud’un kokusu… Bu, Cebel-i Nûr’un ve Hira’da Rasûlullah’a inen vahyin kokusu…

Hâfız, o nûru alır taşır çağlardan çağlara…

Işık olur, nûr olur; akar gönüllerin en tenha yerlerine… Kalbinden çıkmayan o lâhûtî seslerle sabah ezanı ile kalkar gündüze.

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam Turab kardeşim.çok teşekkür ederim Allah razı olsun...Rabbim bol bol kuranı kerimli günleri hepimize nasip etsin amin. :)
Seher vakti açtım ellerimi sana
Bilmemki senden ne isteyeyim ya rab
Öyle bir hafızlık lütfet ki bana
İki cihanda güleyim ya rab!

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Kimilerinin sessiz sözü
Kimilerinin gözden akan göz yaşı
Kimilerinin her gece rüyası

Kimilerinin nazli yaridir HAFIZLIK.

Selam sana allah dostu. HafizliĞiniz mubarek olsun aeo

ruhul emİn

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Tebrik ederim Rabb'im utandırmasın inşallah (amin) Maşallah :)

Üst Alt