Hac ve Umrede dikaat edilmesi gerekenler

hacvumre

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
1
Hac ve umre programlarına katılırken ibadetinizi gerçekleştirmek için başvurduğunuz firmaların yetkili olup olmadığına emin olmanız gerekir.

Nasıl emin olursunuz ?
* Hac ve umre organizasyonu gerçekleştiren firmaların tursab uyesi olmaları gerekmektedir yani tursabdan onaylanmış A sınıfı seyahat acentası olmaları gereklidir.
* IATA belegesi sahibi olmaları gerekmektedir.
bu belegelere sahip olmayan firmalar hac ve umre organizasyonu yapmaya yetkili değillerdir. Üzülerek söylüyorum ülkemizde kendini yetkili gösteren kişiler ve hatta firmalar vardır,insanların dini duygularını kullanarak belki dişinden tırnağından arttırarak biriktirdiği parayı hac ve umreye götürme vaadiyle alarak ortdan kaybolan kişilere dikkat edilmeli.
Diğer bir husus da Hac ve umre programı düzenlemeye yetkili firmaların vaad ettiği şekilde hizmet vermemeleri örneğin belirttiği otellere götürmemesi, götürdüğü otellerin harem avlusuna bir hayli uzak olması yürüme mesafesinde denilen otellerin araçsız gidilemeyecek kadar uzak olması, 24 saat servis hizmetinden bahsedip günde birkaç kez servis yapılması, rehberlik hizmetinin yeterli olmaması, profosyenel rehberlik hizmeti beklerken akşamdan akşama otele şöyle bi üstünkörü uğrayan öğrenci veyahut orada ikamet bir kişiye rastlayabilirsiniz.Bu durumda otel dışına çıktığınızda nereye gideceğinizi bilemeyeceğiniz için ve görmeniz gereken eşsiz güzelliklere sahip bir çok yeri görmeden geriye dönebilirsiniz. Bütün bunlara dikkat etmenizi öneririm.
 
Üst Alt