Günün sözü.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bi daha ki sefere ben yaza bilir miyim?

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Menfaat karşılığı yapılan iyilik, iyilik değildir. İyilik, sebep ve netice zincirinin dışındadır.[Tolstoy]

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Keramet,asıl olan hedef olmayıp kulluk yolunda Cenab-ı Hakk'ın ikram ettiği bazı nimetlerdendir. Bu nimetin ulvi bir gayesi vardır. Buda keramete muhatap olanları, tabir caizse ''şok tesiriyle'' istikamete yönlendirmektir. Ayrıca keramet hususunda insanın elinde bir irade yoktur. İnsanın iradesinde olan ve onu yücelten şey ise istikamettir; Kur'an ve Sünnet muhtevasında güzel bir kulluk hayatı yaşamaktır; Cenab-ı Hakk'ın rızasını kazanmak için faziletli davranışlar sergilemektir. Kul,istikamet üzerine olduktan sonra kerametinin bulunmaması bir noksanlık teşkil etmez. Zira asıl olan keramet, istikamettir..

Bugün okuduğum en güzel sözlerdi sizlerle paylaşmak istedim :)

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Keramet,asıl olan hedef olmayıp kulluk yolunda Cenab-ı Hakk'ın ikram ettiği bazı nimetlerdendir.Bu nimetin ulvi bir gayesi vardır.Buda keramete muhatap olanları, tabir caizse ''şok tesiriyle'' istikamete yönlendirmektir.Ayrıca keramet hususunda insanın elinde bir irade yoktur.İnsanın iradesinde olan ve onu yücelten şey ise istikamettir;Kur'an ve Sünnet muhtevasında güzel bir kulluk hayatı yaşamaktır;Cenab-ı Hakk'ın rızasını kazanmak için faziletli davranışlar sergilemektir.Kul,istikamet üzerine olduktan sonra kerametinin bulunmaması bir noksanlık teşkil etmez.Zira asıl olan keramet, istikamettir..

Bugün okuduğum en güzel sözlerdi sizlerle paylaşmak istedim :)

Karsilikli paylasim icin buradayiz kardesim...
iyi yaptiniz...:) Allah razi olsun...acilangul1

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Karsilikli paylasim icin buradayiz kardesim...
iyi yaptiniz...:) Allah razi olsun...acilangul1

Ne güzel hiç tanımadığın birine kardeşim diyebilmek ve aynı zamanda bunu duyabilmek asıl ben teşekkür ederim :) Allah hepimizden her daim razı olsun inşallah (amin) duaa..

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Ne güzel hiç tanımadığın birine kardeşim diyebilmek ve aynı zamanda bunu duyabilmek asıl ben teşekkür ederim :) Allah hepimizden her daim razı olsun inşallah (amin) duaa..

:)
Allah (c.c) rizasi icin hepimiz din kardesiyiz...acilangul1

Allah için birbirini sevenler, Cennette odalarını doğudan ve batıdan doğan yıldızlar gibi parlak olduğunu görecekler. Cennette, "Bunlar kimlerdir?" diye sorulur. Şöyle cevap verilir; "Bunlar ALLAH için birbirini sevenlerdir." [Fethü'r Rabbani, 19, 156;2]

Meryem Kaya

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
:)
Allah (c.c) rizasi icin hepimiz din kardesiyiz...acilangul1

Allah için birbirini sevenler, Cennette odalarını doğudan ve batıdan doğan yıldızlar gibi parlak olduğunu görecekler. Cennette, "Bunlar kimlerdir?" diye sorulur. Şöyle cevap verilir; "Bunlar ALLAH için birbirini sevenlerdir." [Fethü'r Rabbani, 19, 156;2]

Bu güzel sözler için ''Bugün ben Allah rızası için sevdim'' kgüll.., vvcc..

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Neden duasız bırakıyorsun dilini?Kapıyı çalmadan açılmasını kı bekliyorsun yoksa?

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
TEKVİR SURESİ AYET 29-
ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH DİLEMEDİKÇE SİZ DİLEYEMEZSİNİZ.

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
"İnsanın kelamı, aklının terazisidir." [Hz. Ali (r.a)]

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
yaslilar.jpg

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir sıkıntın olunca,Allaha dönüp sıkıntım var deme, sıkıntıya dönüp benim büyük Rabbim var de

H@K@N

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Düşündüğünü,düşünmeyene düşündürtme,düşündürttüklerinide senin düşündüğün gibi düşünmelerini bekleme.

Deruni

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
güüll.,

Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz...[Shakespeare]

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
EYVALLAH BERHUDAR OL. BİR CÜMLE DENİZDEN DERYAYA GEÇİŞTE SANDAL OLURMUŞ AEO

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
"Olmayacak duaya amin deme" diyerek umudunu kırmayın hiç kimsenin. Umudu veren de, duaları kabul eden de, etmeyecek olan da ALLAH'dır.

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Senki suskun gönüllerde ne gizlendiğini biliyorsun. Mutlakdır ki, dilime getiremediğim sevgimi de görüyorsun,ALLAH'ım.

Floral

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
İnsanların en tutumlusu,onların en çok şükür edenleridir. Onların nimetlere en naşükürü ise en harisleridir.
İmam Ali (e.s)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt