Güçlü olmanın formulü

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,015
Tepkime puanı
423
Bir çok insan için hayatta önemli tek şey yaşamaktır. Her ne koşulda olursak olalım yaşamaya sıkıca bağlanırız ve onu kaybetmemek için her şeyimizi; yeri geldiğinde inandığımız değerleri ve bizi değerli kılan her şeyi feda ederiz. Bu galiba zayıflığın en büyük göstergesi.

Peki bizi güçlü kılabilecek o hazine değerindeki formül ne?
Sıkı durun bu formül ilk defa bu sitede açıklanıyor!!! Öncelikle tüm elbiselerimiz ve ellerimiz bembeyaz olmalıdır. Yüzümüzde tebessüm alnımızda sıcacık bir ter olmalıdır. Eldiven yerine temiz ve yumuşak ellerimizi kullanmalı, gözümüzden her türlü engeli çıkartmalıyız. Ayaklarımız yere sağlam basmalı ve doğru yerde durmalıyız. Daha sonra temiz, içi dışı görünen cam bir kap alınır. İçine olabildiğince doğruluk eklenir. Doğruluğun tatlı ve taze olmasına dikkat edilir. Hemen ardından doğruluğa şekil vermek için bilgi ve tecrübe eklenir. Kıvamı ne çok katı ne de çok yumuşak olmalıdır. Ardından yeteri kadar kabartmak için karışıma kendine güven eklenir. İyice yoğrulduktan sonra dinlemek ve ön yargılı olmamak baharatları da mutlaka eklenmelidir. Karışımın tadının ekşi olmaması için ise mutlaka güler yüz ve neşe eklenmelidir. Bununla beraber acıyı ve hüznü anlamak için bir miktar göz yaşı akıtılmalıdır. Karışım katılaşmadan herkes kendine özgü şekli vermelidir. Başkalarının karışımıyla bire bir olan karışımlar beklenen etkiyi çoğu zaman verememektedir. Karışımımıza şekil kavuşturduktan sonra yoğun bir çalışma ve gayretle ile ısıtmalı, bu esnada sos niyetine acı, sabır ve pişmanlık eklemeliyiz. Karışımımız hazır olduktan sonra eşit olarak bölmeli ve adil bir şekilde benliğimizin her kısmına itinayla yedirmeliyiz. Afiyet olsun...

Belki bir çok insanın tadı hoşuna gitmeyecek olan bu karışım bir çok insanda şu olguları doğurmuştur: Bilgili, özü sözü bir, anlayışlı, kendinden emin, inançlı, paylaşımcı, sevgi sahibi, heyecanlı ve istekli, neşeli, mutlu, barış sever ve daha sayamadığımız bir çok olgu..

Her karışımda olduğu gibi bu karışımda da bazı yan etkiler görmedik desek yalan olur. Yan etkiler ise: Hazımsızlık, anlayışsızlık, kabalık, soğukluk, güvensizlik, isyan, özlem, aşırı iştah, yalancılık, boşluk ve daha niceleri...

Karışımı yapmak ve içerdiği malzemeleri bulmak çok kolaydır. Herkesin ruhundaki tarifi açıp aydınlık ve temiz bir ortamda, yoğun sevgiyle dolu bir havada ve kendine güvenen ellerle bu karışımı yapmasını şiddetle tavsiye ediyorum.
 

Hasret

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
29 Mart 2011
Mesajlar
337
Tepkime puanı
16
iyi olan ve kendimiz için istediğimiz iyilerden birer parça.....işte benim özel karışımım da bu:)
 
Üst Alt