Gerçek ve ibretlik bir hikaye

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
574528385_a9e7f86a7e.jpg

Kimsesiz Multeci bir Anne ve yeni dogmus bebeginden zorbalikla ayirmanin vicdanin cigliklari...

hayirli aksamlar..her insanin hayatinda unutamadigi bazi anlar vardir ki bazen bunu gonul dostlarimiz ile paylasma ihtiyacini hissederiz..
iste benim de boyle hic unutamadigim aci,ibret ve insanlik disi bir olaya sahit oldugum bir animi sizler ile paylasmak istiyorum..
affedin bu bolumde herkes alinti ve farkli kaynaklardan bazi guzelikler eklemis ben ise yurek kaynagimda halen acisini yasadigim ibretlik bir olayi anlatmak istiyorum...
Yazilarimdan bir cok kardesimizin de anladigi gibi;Ben Okyonuslar otesinde kufur diyarinda Bir Cocuk koruma servisinde calisan hem de ayni zamanda buradaki musliman cocuklarimizin koruyucu Anne ve aile olarak Rabbim hizmeti nasip etti...
sakin bunu gosteris,riya olarak anlatigimi sanmayin cunku benim icin sizin veya baska insanlarin hakkimda ne dusundugu hic onemli degil..
ne siz beni sahsen taniyorsunuz nede ben sizi...Allah-u alem..O`nun hosnudlugu ve rizaligi bana yeter...
10. senedir evimde koruyuculugunu yaptigim bir kizimi ve annesini ve bazi dehset dolu insanlik disi sahit oldugum olayi sizlere ibret ve hikmet almaniz icin paylasmak istiyorum..

10 senedir (Long term) uzun sureli koruyuculugunu yaptigim kizimin babasiz olmasi ve annesi olan Ayse kardesimin ruhsal bozuklugu yasiyan bir garip,bir kimsesiz bir mazlum ve hayatinin buyuk bolumunu akil ve ruh hastahanesinde bir bolumunu de evinde geciren hic kimsesiz bir zavalli..
kendileri Somalili ama somalili musliman cemiyeti kabulemiyordu cunku adi cirkin aniliyordu..
ama kimin Rabbimin katinda cirkin veya guzel oldugunu biz bilemeyiz..
ve 5 sene once manevi kizim Sahra annesinin ziyeretinden agliyarak gelmis ve annesinin noksan ,hasta halinden bir musliman kardesimiz yararlanarak onu hamile birakip kacmis!oldugunu anlatmisti...
Cok uzulmustum..yarin ayse kardesimin ziyaretine gidip
_Sen merak etme ne gerekiyorsa ben burdayim ,doguma bile birlikte gireriz !hem bebegin
dogsun beraber buyuturuz..diyerek onu tesseli ettim..
ve gercekten dogum yapacagi ana kadar hep onunla beraber oluyorduk..

Onun bilmedigi ,onun durumunda olan,veya sokak kadinlarinin veya uyusturucu muptelasi olan annelerin bebekleri dogar dogmaz hemen alinip koruyucu ailelere baska sehirlere veya kilise evlerine verilip izleri kaybetirildigi idi...

Ayse bacim..ruhen hasta oldugu halde bebegini cook seviyor ona esyalar aliyordu..
ona gercegi soyliyemiyordum..
ve ben dogacak bebeginin ne olursa olsun koruyucu anne olarak almak icin muracaat etmistim planlar yapiyordum bebegi ben alacaktim ve her 4 saate bir annesine goturup emzirtecektim..yani bebegi anneden ayirmaya vicdanim el vermezdi ama kanun onunde resmi veli ben olacaktim..

aslinda yapmayi planladigim yasak ve suc sayilir di..ama kararimi vermistim ne olursa olsun yapacaktim..
cunku evlad acisini evlatan ayrilmanin ayirmanin ne kadar buyuk gunah ve vebalinin buyuklugunu biliyordum..
bir yanda Rabbim ve rizaligi bir yanda onlarin sistem ve kanunlar...
ve o an gelmisti...2006 yilinin nisan ayinin gece yarisi tel caldi Ayse kardesim di dogum sancilari tutmustu..
hemen arabaya atladim ve yanina yetistim.. yagmur sanki gok yarilmis rahmet yagiyordu..
Ayse bacimin doktoru ona dogumdan hemen sonra bebeginin alinacagini soylemisti...
Ayse bacim akil melaikeleri tam bile degil iken o sancilarda bile "BEBEGIMI VERMEM!LUTFEN KACIR BENI!"diye yalvariyordu..nasil yapabilirdim.. bebek dogmak uzre ve ben onu sokakta kovaliyor iken yakaladim..
ambulans cagirdim hemen geldiler ben de gitmek isteyince aile olmadigim icin beni ambulansa almadilar..doguma giremezsin dediler..
agliyordum....
yuregim parca parca idi evime geldim ustumu degistirip abdest aldim ve bu kardesimin dogumunu kolaylastir ve yardim et diye 2 rekaat namaz kilmaya karar verdim..
namazdan sonra bir kenara kivrilip agliyarak uyumusum..

burasi kufur ,gurbet diyari ve bir yanliz anne doguma gitmistiki ve bebek dogar dogmaz cocuk kurumu zorla alacakti.. benim basvuruma cevap gelmemisti halen...
sabah olunca ne olacakti???
(Devam Edecegim.)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
dagarcik10126.jpg

Bu gercek ibretlik hikayeyi ins. pazar gunune kadar bitirip butun dunyadaki evladindan Ayri kalmis..evladina hasret olan annelere yuregimden hediye etmek istiyorum...
aslinda Bu Annenin durumu ,bebegi benim niyettim ile 2006 yillinda hem dunyami, hayattimi hemde ins. ahirettimi degistiren bir milad olmustur..
nasil mi onu hep birlikte okuyup anliyacagiz...
unutmayin Sene 2006 idi simdi ise 2012 tam 6 sene olmus..o zamandan bu zamana neler oldu Yeni dogan bebek ne oldu? Nerde Simdi?
annesi ne durumda? her Aninda Rabbimin bir hikmetini seyr ettim.. ins.. bunlari burada yazacagim...
Selamet ile Hayra kalin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
blackbabygirlvo8um1.jpg

Ayse Kardesim icin dua ederek uyumusum ve ruya goruyorum ki kardesimizin ikizleri olmus..cook sevinmis ve onun Kizini ve diger Kizlarimi da uyandirip
hemen onu ziyarette gidiyoruz!
Beni kapida karsiliyor bembeyaz ortuler icinde sanki Nur gibi parliyor ki bu kardesimiz oyle guzel degil bilakis siyah esmer tenlidir...
Afrikadan kardesimiz..ve bana ikizlerini gosteriyor biri siyah bebek digeri kar gibi beyaz Allah Allah bu nasil olur? diyerek Ona cebimden para cikartip veriyorum..
al kardesim simdi paraya cook ihtiyacin olacak diyorum.. ve bebeklerin isimlerini ne koydun dedigimde..
ikisi de Yusuf!diyor!ve bana sarilip diyorki benim ve cocuklarim icin yaptiklarinin karsiligini ben odiyemem o yuzden seni Muhammed (s.a.v),e gonderiyorum!!
O na git selamimi soyle ve benim sana minnet borcumu odemesini soyle diyor!..
ben de icimden ya hu Sen kimsin Alemlere Rahmet olarak gonderilen Peygamber senin selamini alir mi? diye dusunuyorum..

ve ordan kizlar ile arabam ile ayrildigimda kiyamettin koptugunu goruyorum.. şiddet*li bir sarsıntı ile zelzele olmus her yer den ates puskuruyor..
korku dehset icindeydim.. ve bir adamin bana yardim ettigini goruyorum..
yuzunu goremiyorum ama onumden yurudukce atesler sonuyor her yer duzelip yol oluyor ve ben arabam ile kizlarim ile guvenli bir sekilde evime dogru gidebiliyordum..
hep ayni insan onumde.. sanki sihirli bir sekilde beni ve cocuklarimi kiyamettin dehsettinden koruyordu..
neyse Hamd olsun evime geldim ve ayni insanin evimde oldugunu fark ettim ve burada evimde ne yapiyorsun Sen kimsin dedigimde..
hic kibirlenmeden. cook yumsak bir ses tonu ile sen benim ne dedigimi duymadin mi hem seni ayse bana gondermedi mi?
yetime sahip cikana diye hadisi serifi okuyup iki parmagini gordugumde O An kalbim duracakti O An anladim..
O Yetimlerin koruyucusu Sevgili peygamber efendimiz idi ve sevincten uyandim....

Hemen hastahaneyi aradim ve ayse kardesimin durumunu sordum.. evet bebegi olmustu bir oglu olmustu...
hemen kizlar ile hazirlandik cicek aldik ve kosarak hastahaneye gittik..bebek bebek odasinda annesi disardan bakiyordu esmer bir guzel bebek ti..
adini Sordum.. adi Yusuf deyince birden irkildim ayni ruyamdaki gibi.. ama ikizler degil idi.. neden Yusuf ismini verdigini de ruyasinda gordugunu soyledi..

biz onun ile muhabbet ederken Cocuk koruma servisi ve sosyal yardimlar geldi ve annenin bebeginden uzak durmasini istediler..
ama nasil olur du.. annenin suttu gelmisti emzirmesi gerekli idi
Hayir!Olmaz dediler Annenin suttu yakilacakti.. Bebek de baska sehre evladliga gonderilecekti...
ama ben bu Bebek icin basvuru yaptigimi soyledim bir iki gun hastahanede tutulmasinin saglik acisindan gerekliligini belirtiysem de sozumu dinletemedim..
ve anne konusulanlari duydugunda ben evladimi vermem diye illa bebek odasina girdiginde polisler tarafindan yaka paca yere yatirilip eli kollu baglandi..
daha yeni lohusa olan beden kanlar icinde yere yikilmis o ise halen YUSUF Yusufum diye hastahaneyi cinlatiyordu..
Ben ise sok olmus sanki buz kesilmis hareket edemiyordum..
ve daha sonra anne akil hastahanesine surgune gonderildi...
devam edecegim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
siir10179_1256381625.jpg

kendime geldigim de calistigim Cocuk kurumuna giderek..niyettimin anlasilmamasi icin bebekleri cook sevdigimi ve bugunlerde dogan bebeklere koruyuculuk yapmak istedigimi israrla belirttim... aslinda amacim bu Yusufu ruyamdaki hikmet sebebi ile almakti.. ama bunu hic kimseye gercegi soyliyemezdim...
zaten O gunlerde sokak cocuklari bebek doguran genc anneler ile ugrasiyordum ki sadece Yusufu alabilmek icin kendime zemin hazirliyordum...Bebekleri ne kadar cook istedigimi sevdigimi anlasinlar versinler diye devamli yeni bebeklere sahipleniyordum..
hani bir Gül icin bin diken sulluyorsun misali...bir insan bir musliman bebege sahiplenerek Sevgili Peygamber efendimiz sav. o ruyamdaki lutfune ulasabilmek iicin artik Hatir şinaz dostlarima basvurmustum.
o aralar yabanci uyruklu bir bebegi de Yusuf ile ayni gun korumam altina almistim Hamd olsun...ayni Ruyamdaki gibi biri siyah biri Nur gibi olan iki erkek bebegi korumam altina almistim.. ben de ruyamdaki gibi bu yabanci uyruklu bebege de Yusuf adini verdim.. ve Camiye goturup imam sag kulaklarina ezan sol kulaklarina kaamet getirip iki kurban keserek de sanki benim bebeklerimmis gibi akik yemegi vermis ve iki bebege de MISIR li bir musliman cocuk doktoru da bulmustum...
ayni anda iki yeni dogmus bebege bakmak cook zordu ama o derece de huzur veriyordu bana...
araddan 6 ay gecmis Yusuflar buyuyor ve Ayse Bacim Hastahaneden de cikmis ve bebegini geri istiyordu..
ama Akil melaikeleri yerinde olmadigi icin devlet izin vermiyordu..
fakat Anna yuregi dayanamiyor evime ikide bir de baskinlar yapip bebegini geri istiyordu..
bana kalsa vereyim ama Devlet izin vermiyor ve artik bu bebegin benim evimde guvende olmamasini dusunerek baska sehir ve ulkeye evladliga verilecegi
haberini annesi de almis yuregi kan agliyordu artik...

İşte ey Yusuf’u bekleyen gönül! Çektiğin acılar bu acı. Sinene bu kederden taş bastın, uykuların bunun için kaçtı senin.
İşte Yusuf gelmekde.. İliklerine kadar hissettiğin “hoş bu’ onun... Sana müjdeler olsun ey Yusuf’u bekleyen gönül, ey sine-i Yakub, sana müjdeler olsun!..
Ve Yusuf Aile Doktorumuz tarafindan evladlik alinir ve o Doktor meslegi icabi Mekkeye Yusuf ile yerlesir...
ayni ruyamdaki gibi Sevgili peygamber efendimiz sav. mubarek beldesine yerlesir Yusuf..artik komsu olmustur ona her gun kabe etrafinda oyun oynamaktadir...
ama Anne icin artik Hasret, ozlem evlad sancisi baslamistir...
ama Olay bitmemistir daha....

Üst Alt