Gelecek ile ilgili pozitif rüyalar görmek mümkün mü?

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Selamlar,

Konuyu nereye açacağımı pek bilemedim.Sıkıntılarım çok ya buraya açmayı uygun gördüm.Umarım, haddimi aşmadım. Rüyaya yatıp gelecek ile ilgili olumlu ya da olumsuz mesajlar alabilmek mümkün mü? ben bunu yaptığımda olumsuz şeyler gördüm ve öyle de sonuç getirdi bana. Şimdi hem korkuyorum ruyaya yatmaya hem de bi yandan da gelecekle ilgili kaygılarımdan dolayı rüyaya yatmalıyım diyorum. Bana bu konuda ne olur yardımcı olun. Yüzüme tüm iş kapıları kapandı. Bi memur olamadım gitti. Çok üzülüyorum ya:( bu sıkıntılarımdan nasıl kurtulacağım.Torpil bulsan bi mesele, bulmasan bi mesele. Çıkmazlardayım. Sanki hep acı çekmek için gelmişim şu dünyaya. Son 3-4 yıldır her şey kapanıyor yüzüme. Ne yapacağım:(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam..
Allah cc. Yar ve yardimciniz olsun.. ilk once ruyanin ne oldugunu bir tekrarliyalim...
Rüyalar insanin ruh duygu ve icinde bulundugu psikolojik ve maddi manevi ortam hâl ve duruma göre değişir..

Rüya ;Uyku sırasında aynen uyanıkmış gibi çeşitli olayların bilincaltiyaşanması hafi düş insanin ic dünyasindaki seyridir!!
Umumiyetle rüya uyanıklık halinin bir uzantısı; etkisinde kalınan sevindirici veya üzücü olayların uyku halinde yaşanması olayıdır.

istikbalde olacakları Allahtan başkası bilemez.
Ama Allah bildirirse bilir...
Nitekim peygamberlere ve velilere gelecekle ilgili bilgiler sezdirilir...
Nebilerin ve velilerin uyanıkken gördüklerini sıradan kimseler rüyalarda görürler.
Bu sebeple rüyalar normal insanlar için bir nevi velâyettir...
Çünkü ilham yoluyla geçmişi ve geleceği görebiliyorlar...
ilham nedir? Allahın insan kalbine mâna koyması...

Lâkin buradan yola çıkarak istihâreyi fala benzetmek veya fal kabul etmek câiz değildir.
Böyle yapmak bir netice vermeyeceği gibi kişinin günaha girmesine de sebep olur...

'Rüyaya yatıp gelecek ile ilgili olumlu ya da olumsuz mesajlar alabilmek mümkün mü? ben bunu yaptığımda olumsuz şeyler gördüm ve öyle de sonuç getirdi bana. Şimdi hem korkuyorum '

o gordugunuz olumsuzluklar gelecegi degil su An icinde bulundugunuz ruh halinizi yansitmaktadir..
evdeki aynaya bir bakin.. ne goruyorsunuz su anki gorunusunuz mu yoksa 35 yasinda oldugunuzda ki halinizi mi?
ruyalarda oyle su an ona gosterdiginiz, hissediginiz, icinde bulundugunuz Ruh halinizi yansitirlar...
Hayat akarken sadece akışına kanıyoruz.
Geriye dönüp baktığımızda ise sadece zamanın geçmiş olduğunu görüyoruz..
halbuki an’ı yaşıyor...an’ da aldaniyoruz..
ve insan ALDAN-di...
kardesim gecin bunlardan gelecegi dert etmekten bu gununuzu geregi gibi HAKKI ile sevdikleriniz ile huzurlu geciremediginize an-i da kacirdiginizin farkinda degilmisiniz ?

SAĞLIK'TA, VARLIK'TA ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ, ÇARE, SİZSİNİZ..
Sevdigim bir doktor arkadasim var nisanlisini kaybetmemek, onu kirmamak icin yalan ustune yalan..SIR lar kupu olmus ve bugun icinde bulundugu durum cok kotu olunca bana dedi ki ;
"en iyisi nisani atip yoluma gitmek"
ahh kardesim ahh dedim..samimiyet ve durustluk en iyi rehberdir..
Onu kaybetmemek icin ondan sakladigin gercekler, duygular, yalanlar ayaklarina dolanmis kordugum gibi seni SIKICA sarmis.. ve dunya ahirettini, ve kul HAKKINA girdigin farkindamisin?
Her yalan soyledigimizde aslinda bir baskasinin HAKKINA ve Vebaline girdigimizi ne zaman anliyacagiz..

Çaresiz değilsiniz Çare Sizsiniz..ve siz halen Çareyi uzaklarda ve torpilde ariyorsunuz.. ben daha size ne diyeyim.. Allah akil, fikir,idrak versin...

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Memur olur isem ilk buraya yazacağım:=) şu an ruh halim berbat ve bana bir yıl daha beklemek kaldı. Ben her şeye rağmen inanıyorum. Beni sınayan RABBİME güveniyorum. O beni sıkıntılar içinde bırakıyor ama zamanı gelince de çekip alacak oradan beni biliyorum. Ona güveniyorum ve torpilim de ALLAH'M'dır.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun..size ancak bu davranis yakisir..
Çaresiz değilsiniz Çare Sizsiniz..
Doktor arkadasim nisanlisini kaybetmemek icin yalan soyledi..
1 sene daha ozel sebeplerden dolayi evlenemiyecekti..ama o sonuca durustluk ile varabilir iken yalan, dolan, oyun SIR lar ile bu yalani ortmeye calistikca battikca batti.. o oyun, yalan, dolanlar oyle bir ayagina takildi ,dolasti ki tepetakla dustu...

oysa sevdigine gercekleri soylese idi ve bu 1 sene olmuyorsa vardir bir hikmetti diyerek kaderini kabulenip bu 1 sene icinde kendini gelistirme, olgunlastirmayi ..kendine rehber edinseydi bugun dustugu duruma dusmezdi..
insanin kendisi hem problemdir hem de ayni zaman da cozumu de kendisidir..
mesele olusan olaylar degil bizim gosterdigimiz tepki ve haal ve davranislarimizdir..
bazi insanlar istedikleri olmadiginda hayal kirikligi yasadiklarinda isyan edip deprasyona giriyorlar.. kimisi de Sabr edip biliyorum ki Rabbim bana daha Hayirlisini verecek diyerek hayatta umut, sevgi ile dort el ile sarilmaktalar..
sizce hangisi daha akillica..
Bati da niye her adim basi akil, ruh ve sinir hastaliklari klinikleri var saniyorsunuz? imansizliktan.. inancsizliktan..
ama insan ne yaparsa kendine yapar...
Hayat, bir varlıkla bir yokluk arasında geçen zamandaki imtihanlardir.....

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Asıl sizden Allah razı olsun.Siz bana yeni bir görüş kazandırdınız.İnanarak Allah'a güvenmemi sağladınız.Ben ona hep güveniyordum da bazen insan sıkıntıdan unutuyor.Allah'm beni seneye güldürecek bunu hissediyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Hz. İbrâhîm: “Rabbim, ölüleri nasıl dirilteceğini bana göster.” demişti. (Allah) “İnanmıyor musun?” buyurdu.
(Hz. İbrâhîm de): “Evet (inanıyorum). Fakat kalbimin mutmain..tatmin olması için.” dedi.
“Öyleyse kuşlardan dört tane tut, sonra onları kendine alıştır (parçalayıp) her dağın üzerine onlardan bir parça koy, sonra da onları çağır. Sana koşarak gelirler.
Ve Allah'ın, Azîz (ve) Hakîm olduğunu bil! "

BAKARA Suresi Ayet - 260

Kardesim bazi seyleri ,anlamak icin yasamak gerekli..
Ben iki görüşü de inancli ve kendi nefsine güvenen insanlar ile calisiyorum..ve bu iki farkli insan ruh ve psikolojisini ve netice ve selamet mi
yoksa buhran mi yasiyarak gordum..inandim..Tasdik ettim..
Sizin samimiyettinizi Sevdim ve ins.Rabbim Size daha hayirlisini nasip edecektir..Dualarimdasiniz..
Hayirli geceler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Elindeki paranı, altındaki arabanı kaybet ama umudunu ve allah'a olan güvenini kaybetmeqqww..k

ama kaybedecek Elinde para, altında da arabası yoksa ne olacak Adminim...:bilmemm:.sırıtık.:,
bakalim neyini kaybedecek...islikcalan

ndnndn

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Yorumlarınıza içten tşk lerimi sunuyorum. Evet, elimde ne çokça para ne de altımda arabam var. Kaybedecek tek şeyim umutlarımdır o da kaybetmek istemediğimden hala yanıbaşımdadır.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aslinda bu soruyu Ekrem admine sormustum..
cunku bu sorunun icinde cevabi da vardi...
adminim muhakak ki sahte dostlarimi kaybederim diye cevap verecekti.. sırıtık.:,aassd..
cunku insan darda kaldiginda birinden bir sey istediginde dostunu da kaybeder diye ahuzara basliyacakti..dfrt..cddvb..
oysa veren el alan elden hayirli oldugunu bilmiyecekti..
zaten oyle dostlarin varligi ile yoklugu neye fark edecekti..
ama cevabi bu degil di...:bilmemm:.

kaybedecek bir şeyiniz kalmaz mi?

Bedenimiz-sagligimiz
Ruhumuz-imanimiz
Hislerimiz -sevgi insanlik duygularimiz..
daha sayayim mi?
bunlar hepsi bize verilmis paha bicilmez hediye, nimet ve Allah-in lutfu dur!!
Şükür, servettir;çünkü şükretmek nimeti çoğaltır..
Şükr edilmeyen nimetler elden alinir...

Her musibetin bir zamanı ,sebebi ve hikmetti vardır..
o zaman mutlak yaşanmalıdır; Yusuf as. Allah-in sevgili bir kullu iken niye kuyuda belli bir sure tutuldu saniyorsunuz ?
O musibet birinizin başına geldiğinde, zamanı gelip geçene kadar teslim olup sabretsin.
Zira musibetin yöneldiği zaman onu gidermek için çare aramak, onun zorluğunu çoğaltır...

Bilin ki, yoksulluk belalardan bir beladır; yoksulluktan daha zor beden rahatsızlığıdır; ondan daha zoru ise kalp rahatsızlığıdır.
Bilin ki, nimetlerden birisi zenginliktir; zenginlikten daha üstün olan şey beden sıhhatidir; beden sıhhatinden daha üstün olanıysa kalbin takvasıdır...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
aslinda bu soruyu Ekrem admine sormustum..
cunku bu sorunun icinde cevabi da vardi...
adminim muhakak ki sahte dostlarimi kaybederim diye cevap verecekti.. sırıtık.:,aassd..
Benim değerli tercumanım adminim ben sahte dostlarımı kaybetmedim, dostluklarının sahte olduğunu anladığım anda hepsini bir kalemde sildim, çünkü benim zor günümde yanımda olmayan dostların iyi günümde hissesi yoktur,
yıllar önce kamyonumla çalışırken ne dostlarım, arkadaşlarım vardı, meğerki onlar benim değil kamyonumun dostlarıymışdfrt..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Benim değerli tercumanım adminim ben sahte dostlarımı kaybetmedim, dostluklarının sahte olduğunu anladığım anda hepsini bir kalemde sildim, çünkü benim zor günümde yanımda olmayan dostların iyi günümde hissesi yoktur,
yıllar önce kamyonumla çalışırken ne dostlarım, arkadaşlarım vardı, meğerki onlar benim değil kamyonumun dostlarıymışdfrt..

desenize kamyonunuzun dostlarıni kaybettiniz..
kamyon gitti dostluk ata ya gitti uctu prrr!!
::komik..dfgtn

Üst Alt