Flört etmek caiz mi

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
flort.jpg

Ben namaz kılan biriyim, dinime de bağlıyım. Ama sevgilim var ve birbirimizi çok seviyoruz.
Onunla konuşmamızda, buluşmamızda kimseye zararımız yok. Bu günah olur mu?

Cevap:
İslam dini bazı kaideler ortaya koymuştur.Müslümanlar da bu kaidelere uymak zorundadırlar.
İslam dini bu tarz bir birlikteliğe, hangi niyetle ve hangi muhatapla olursa olsun asla izin vermez. Şu ayeti kerimelerle açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir:
“Sakın zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, çirkinliği meydanda olan bir hayasızlıktır, çok kötü bir yoldur”
(İsra, 32)
Emir gayet açık bir şekilde tebliğ ederek fuhşa giden yolları kesiyor ve bu yolları kapatıyor. Buna uyan kişiler Mükafatı elbette göreceklerdir.
Uymayanlar ise hüsrandadır.
Genelde şöyle boş bir sözle kendini ve karşı taraf savunmaya kalkışılır:
“Ama benim arkadaşım, çok dindar ayrıca dürüst vem güvenilir bir kişi. Biz neyin ne olduğunu biliyoruz ve yanlış yapmayız!”

Bu düşüncede olanlar zaten ; içine düşmüş oldukları bataklığın farkında bile değillerdir. Şöyle düşünülemez mi ?
Bir kişi temiz, dürüst ve dindar olunca, dini emir ve yasakların muhatabı olmaktan çıkıyor mu?
Ve yahut da Allah’ın haram kıldığı bir fiili işleyen,hatta mübah gören bir kişi ne derce dindar olabilir?

Çünkü hem ayet hem de sahih hadislerle sabittir ki birbirine yabancı olan kadın-erkeğin baş başa kalması ve zaruri olmayan hallerde konuşması,
dine, aykırıdır ve açıkça haramdır. Bu haramı yapan kişi ne kadar dindar olabilir ki ?

Hiç kimse Peygamberimiz sav. ve onun ashabı kadar temiz, dürüst ve dindar olamaz.
Allah’ın Resulüne (asm) ve onun mübarek ashabına yasak olan bir davranış, bir ilişki kime serbest olabilir ki.

Hüküm açıktır ve birbirine yabancı olan erkek ile kadının zaruret olmaksızın baş başa konuşması haramdır.
Flört adı altında harama sürükleyen haller haramdır. Bundan kaçınmak gerekir.
Onun için, bunu yapan kişi zaten kendi dininden bile habersiz yaşıyor demektir.

Özellikle namazında niyazında erkek ve bayan kardeşlerimizin bilhassa bu haramdan kaçınması gerekir.
Zira onları gören bir başkası bu haram olan ilişkiyi meşru zannedip, onların yüzünden belki de o kimse de aynı yanlışa düşecektir.

Şu da ayrı ve acı bir gerçek;Maalesef artık insanlar inandığı dine göre yaşamıyorlar. Onun için, yaşadıkları şekilde inanmaya başlıyorlar.
Tabir-i caiz ise kendilerine göre bir din ortaya çıkarıyorlar.

Namaz kılmaz; kalbim temiz der.
Oruç tutmaz; kendimi iyi hissetmiyorum der.
Zekat vermez, milyarder değilim der...Velhasıl, inandığı dine göre yaşamıyor.
Yaşadığı, şekilde bir din arıyor. Ama o din, İslam değil. Bu kesin.

Evet, evli olmayan erkek ve kadının sarmaş dolaş olması elbette haramdır.
Yarın ne de olsa evlenecez, düşüncesi ise tamamen bir sapkınlıktır. Ama haram meraklısı cahil kimseye bunu anlatmak elbette zordur.
RABBİM BİZLERİ, HAK YOLDAN İLERLEYENLERDEN EYLESİN!

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Allah-u Teala, Ahmet Mahmut Ünlü Hocamız'dan razı olsun. Tam isabet konuşuyor maşaAllah. Başındaki belalar, ona ayılan iftiralar Ehli Sünnet üzere yaşadığının göstergesidir. Zaten nerde ehli sünnet üzereye yaşayan biri kalmışsa olmadık iftiralar akıl almaz sıkıntılarla karşılaşıyor. Halbuki her naneyi yiyenler ortalıkla rahatça geziyor, bu kişiler kimsenin de umrunda değiller.

İnandım demek çok basit, en zor iş iman ettim dedikten sonra başlıyor... Bizim imanımız ucundan kıyısından... Biraz sıkıyı görsek hemen bu gibi kişilere iftira edip ben böyle gerici yobaz değilim ben modern müslümanım demeye kakışırız!!! Tabi ya biz haşa Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem'den bile modern müslümanız. Sonradan türlü türlü şeyle çıkarıyoruz. Ilımlı islam falan filan. Peygamber Efendimiz s.a.v. buyurduğu üzere her yenilik bidattır her bidat muhakkak ateştedir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
böyle bir ilişkide çokların zarar gördüğünü her gün gözümüzle görüyoruz. Böyle flört gibi gayr-ı meşru fiiller genelde batı medeniyetinin taasubane taklidinden gelmektedir. yoksa asla islam prensiblerinde böyle şeylere asla yer yoktur...
batı flört gibi gayr-ı meşru fiiller var ama her yerde ,sokakta babasi kim olduğunu bilmiyen binlerce zavalli bebek, çocuk da koruyucu evlerinde, sokaklarda internette satilan çocuklar da var bunlar nefsin kurbanlari.......

adı flört de olsa yaklaşmayın kardeşim. o günah altında ömür boyu ezilmeyin..

"Kusur Müslümanlıkta değil, bizim Müslümanlığımızdadır."
Muhammed İkbal

zinanın medeni hali modern ismi flört..
Dindar Erkeklerin ,kızların Dindar Olmayan Yanları ......

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kadın erkek iç içe yaşayınca, bundan kaçmak da zor oluyor. Kadın ve erkek, nefis taşıyan iki canlı. Biri diğerine meyilli, kadın için de erkek için de geçerlidir. Bir erkeğin, haram da olsa, bir kadınla sorumsuz ve ciddiyetsiz bir şekilde dolaşmasından daha güzel ne vardır? Erkek kadınla, kadın da erkekle muhabbeti, ilgi ve alakayı sever. Çünkü her ikisinin fıtratlarında bu sevgi vardır. Kadın erkek iç içe olunca bu sevgi "tavan" yapar. Gel de durdur. Mümkün mü?

Üst Alt