Fakiri de zengini de her kes bir kurban kessin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kurbanlik.jpg

Nefsimde Hata ve yanlış olan ne varsa Allah yoluna kurban edelim.....bu mübarek günlerde terk etsin bizleri bir daha dönmemecesine..
Sana olan muhabbetimizin ispatı olsun bu fedalar...Yoluna kurbandır ... sana kulluğumuzu hakkı ile yapmamıza engel ne varsa Rabbim....Bu Kurban bayramı benim..bizim...ümmeti Muhammedin Arafatı olsun ne olur Allahım....
Kurban etmek istiyorum...sana gelirken engel olan ne varsa kendi nefsimde olsa onu da kurban etmek ... engelleri kaldırmak istiyorum Allahım ...

Arefe Denilen Gündeyim, Kutlu Bir Sabah'ın Eşiğinde, İbrahim'in Tereddüt Bile Etmediği AŞK'a Aşina ve Sevdalıyım ..
Yarâb Ben Aciz ve günahkar Bir Kulum ve Kurban Edecek Bir İsmail'im Yok .
Lakin Uğruna Kendimi ,nefsimi kurban edecek,bir yetimin Annesi Yüreğim Var !
Sen Say ki Kurân İçin, Sen Say ki Medine İçin , Sen Say ki Kudüs İçin, Sen Say ki Resul İçin Sen Say ki Senin İçin Feda Olsun! Feda Olsun! Feda Olsun!

"Elbette onların ne etleri, ne de kanları Allah'a ulaşmaz.
Ancak ona sizin takvanız ulaşacak.
(Hac suresi 37. ayet)

Cümlenizin duaları dilerim ARAFATTAKİ dualara karışsın Bayramınız mübarek ibadetleriniz makbul olsun AMIN.

acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Senin İsmail'in Kim?

haci.jpg

Makamın mı ? Onurun mu? Mevkin mi? Statün mü? Mesleğin mi?
Paran mı? Evin mi? Bağın mı? Otomobilin mi?Maşukun mu? Ailen mi?
İlmin mi? Rütben mi? Sanat ve maharetin mi?

Ruhaniyetin mi? Alimliğin mi? Elbisen mi?
Adın mı? Namın mı? Şöhretin mi?
Canın mı? Ruhun mu? Gençliğin mi? Güzelliğin mi?
Ben nereden bileyim? Bunu sen kendin bilirsin.

Her ne ve kim ise onu sen kendin minaya getirmeli ve Kurban için seçmelisin. Ben sadece onun alametlerini sana söyleyebilirim.
Seni iman yolunda zayıflatan, "gitmek"te olan seni "kalma"ya çağıran, Seni "sorumluluk" yolunda şüpheye düşüren, seni kendine bağlayan ve alıkoyan,
gönül bağlılığı,mesaj işitmene, hakikati itiraf etmene izin vermeyen, seni firara çağıran, seni maslahatçı izah ve yorumlara sürükleyen ve aşkı, seni kör eden her şey…

İbrahimsin! Ve İsmaili zaafın seni İblis'in oyuncağı haline getirebilir. Hayatında şeref, saygınlık, iftihar ve faziletin doruklarında bir tek şey vardır ki
onu elde etmek için zirveden inebilir onu kaybetmemek için bütün İbrahimi kazanımlarını yitirebilirsin:

O İsmailindir. İsmailinin bir şahıs veya başka bir şey olması mümkündür; bir durum bir konum, bir zaaf noktası olması imkan dahilindedir.

Ey "Hakk'a teslim olan", "Allah'ın kulu"!Hakikatin senden istediği şey, işte budur.
Budur "imanın daveti", "risaletin mesajı".Bu senin sorumluluğundur, ey "sorumlu insan"!

Ey "İsmail'in babası"!"İsmail'ini öldür"!"Kendi ellerinle kurban et"!
Dr. Ali Şeriati'nin Hacc adlı kitabından

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sahi Senin İsmail'in Kim?
hz. ibrahim ve hz. ismail hikâyesini hatırlayalım.
ibrahim, Allah'ın rızasına uyarak oğlu ismail'i götürmüştü dağa.ona orada kurban etmesi için koyun verildi.
kurban (koç) apaçık bir semboldür.
peki, neyin sembolüdür?
kurban (koç) sevilenlerin, bağlanılanların, "asla onsuz yapamam" denilenlerin simgesidir.
bu yüzden şu yorumun hiç hafife alınmaması gerektiğini düşünürüm:

"kimdir senin ismail'in? kendin bileceksin. sevdiklerin olabilir, işin, rütben, mevkiin vs. olabilir.
eğer Allah'a yakın olmak istiyorsan, kendi ismail'ini bulacak, onun yerine kurban keseceksin.
yoksa yalnızca adet olsun diye koyun kurban etmek kasaplıktır."" (ali şeriatı)

esas kurban koç değil, kendi ismail'imiz tabii ya..
"kendi ismail'imizi bulup, kurban edebildiğimiz bir bayram olması duasıyla.."amin

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Sizi bilmem ama ben ve etrafimdaki insanlar, Allah'a kurban etmekten kaçındığımız çocuklarımızı,mevki ,makam ,Mal Mülk Dünyaya kurban veriyoruz.
yetişemeyeceği bir yere bir şeye uzanmak istiyen muhakak ayaklari altına bir şeyi koymasi gerekli..acaba bizler Ayağını yorganına göre uzatmayinca bunun faturasini
kimler ödüyor sanıyorsunuz..
kendi nefsimiz, heva ve hevesimize, hırsımıza, çocuklarımızın geleceğini kurban ediyoruz...

Üst Alt