Ey Resul ! Ey Sevgili, ve Ey Yâr...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ey Resul ! Ey Sevgili, ve Ey Yâr.
Ey; gözlerinde cenneti saklayan, ayağını bastığı yerler cennet kokan Nebi!
Ey; Yaradan'ın en guzel eseri!
Sen olmasaydın, sen olmasaydın
alemleri yaratmazdım! dedigi! Var oluşunun şerefine, bütün varlığı hediye ettiği!
Ey; insanoğlunun ufku -en güzel insan Allah'ın sevgilisi, kainatın gözbebeği!
Ey; Rahmeten li'l-alemin!
Sen den şefaat dilenen biçarelerin en sefiliyim, desem şefaat edermisin
Ey; kupkuru çölleri cennete ceviren gül!
Ey; gönlünden gül dökülen resul!
Küçak kız çocuğunun elinden tutup da giden, kuşu ölen çocuğa başsağlığı dileyen gözlerinden yaş dökülen devenin gözyaşlarını silen Rasul!
Benim de gözümün yaşını siler misin
Küçük kız çocuğunun tuttuğu gibi tutsam elinden; yüreğimden binlerce kuş uctu, bin'i de öldü desem bana cennet kuşlarından bir kuş bahşeder
misin
Ey; Islam'ın peygamberi! Sevda ikliminin, en güzel mevsiminin en guzel çiçeği!
Ama mahzun, ama kederli Daima düşüncede, daima hüzün icinde ömründe, bir defa bile, kahkahayla gülmemiş gül yüzlü, güler yüzlü sevgili!
Gözlerimi yumsam, ve; hulyana dalsam o gül kokulu gülüşün ile, benim de gözlerimin içine güler misin
Bir kerecik olsun seni düşünerek başımı koyduğum olmuşsa yastığıma, tutunduğum olmuşsa sana ve senin sevdana işte onun, işte onun hatrına!
Ey; gözünü sevdiğim, özünü sevdiğim, sözünü sevdiğim!
Ey; gönlümün sultanı efendim! Ümidim, muradım, kurtarıcım, mujdecim
Seninle Kevser havuzunun başında bulusabilecek miyim desem bulundugun yerden, yureğime bir damla su serper misin
Seni sevsem! Cok, cok sevsem! Öyle cok sevsem ki; sen koksa özüm,
yüreğim sen koksa nazım, edam gönlüm sen dolsa, benim herşeyim sen olsan !
Ali'n, Fatıma'n gibi olsam! Seni, onlar gibi seviyor olsam sende; beni, onları sevdiğin gibi sever misin
Ey; bize bizden daha ziyade merhamet eden! Ümmetim, ümmetim! diyerek, üstümüze titreyen!
Ey; en ziyade muhtacımız, en cok isteyenimiz! Bizi, Hak'tan dileyenimiz!
Sen, umanı umutsuzluğa düşürmezsin! Sen, senden isteyeni geri çevirmezsin!
Senden, senin rahmetini dilesem ey; alemlere rahmet olsun diye gönderilen, banada rahmet eder misin
Ey; Rahim! Ve ey; Kerim!
Asr-ı saadet'ten değilim! Kokladığın gül, soludugun hava, yediğin hurma, içtiğin süt, okşadığın kuzu, bindiğin deve, avuçladıgın kum dahi
değilim!
Bir kez olsun, yüzüne yüz sürmedim! Lakin; ben, senin Kardeşlerim! dediğindenim! Ve; sana ve sünnetine revan olmak isteyenlerdenim!
Ve lakin; daha hala sevgili Veysel Karani'nin tırnağının ucu misali bile değilim, desem bana da hırkandan gönderirmisin
Doğduğun günün, gecenin hürmetine bu gün ve gece; yüreğime, bir nur olup düşer misin
Sevgili Peygamberim! Rabbim; sana ve, senin al ve ashabına ağaçların yaprakları, denizlerin dalgaları ve yağmurların damlaları sayısınca salat, selam ve bereketler ihsan eylesin;

duaa..Amin Amin Amin...

Üst Alt