Ey Rab, gizli açık hâlimiz bu..

Bende

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
23 Mart 2011
Mesajlar
31
Tepkime puanı
1
Hâl-i pür-melâlimiz sana ayan; gaye, düşünce ve iç hesaplarımıza da Sen nigehbansın; bilirsin ne yapıp ne düşündüğümüzü.

Ne yaptıklarımız ele alınacak gibi ne de düşündüklerimiz.
Her yanımızda bir sürü yara-bere, muzmerâtımız ise mesâvi defterlerimiz gibi kapkara.

İktidar ve iradelerimiz Sana emanet. Çaresizliğimiz her hâlimizden belli.
Her zaman iç içe hayretler yaşıyor ve bir türlü isabetli karar veremiyoruz.

Yaptıklarımız sadece bizim ve bugünün değil, bütün bir tarihin yüzünü karartacak kadar çirkin ve olabildiğine geniş alanlı.

Hâlimiz, mâzimizle mukayese edilince simsiyah ve gelecek adına ümitlerimizi alıp götürecek kadar da belirsiz, bulaşık ve iç bulandıracak mahiyette.

Yürüdüğümüz yollar yürünür gibi değil. Yol dediklerimiz patikadan farksız.
Önümüzde bir sürü kapı; kapılar kapalı ve arkalarında da sürgü var.

Varılacak nokta bilmem kaç konak ötede. Dertlerimiz en güçlü bedenleri bile yere serecek kadar amansız ve müzmin; sıkıntılarımız en uzun solukları kesecek ölçüde ciddî ve kronik.

Öyle gurbetler yaşıyoruz ki emsali görülmemiş. Öyle hasretlerle kıvrım kıvrımız ki, benzeri sebkat etmemiş. Bir sürü garipleriz, bakmıyor kimse yüzümüze; âcizleriz yok elden tutanımız.

Canımız çıkacak şekilde dört bir yandan sıkıştırılmış gibi bir hâlimiz var. Yakın kabul ettiklerimiz katmerli bir vefasızlık içindeler ki düşmanların kinini, nefretini aşkın; düşmanın iftirası, isnadı, tazyiki lütfedilecek sabra kalmış.

Birbirimize karşı duyduğumuz kin, nefret, hased ve hazımsızlık vahşilerin vahşeti seviyesinde. Her olumsuzluk bizi bulunduğumuz noktadan aşağıya doğru çekiyor; kendimize takılıyor ve sürekli irtifa kaybediyoruz.

Ey Rab, gizli açık hâlimiz bu..
<TEXTAREA style="OVERFLOW: hidden" class=photocaption_edit_text onfocus="if(!this._has_control){new TextAreaControl(this).setAutogrow(true);this._has_control=true;} " cols=66 name="">Ey Rab, gizli açık hâlimiz bu..Hâl-i pür-melâlimiz sana ayan; gaye, düşünce ve iç hesaplarımıza da Sen nigehbansın; bilirsin ne yapıp ne düşündüğümüzü.Ne yaptıklarımız ele alınacak gibi ne de düşündüklerimiz.Her yanımızda bir sürü yara-bere, muzmerâtımız ise mesâvi defterlerimiz gibi kapkara.İktidar ve iradelerimiz Sana emanet. Çaresizliğimiz her hâlimizden belli.Her zaman iç içe hayretler yaşıyor ve bir türlü isabetli karar veremiyoruz.Yaptıklarımız sadece bizim ve bugünün değil, bütün bir tarihin yüzünü karartacak kadar çirkin ve olabildiğine geniş alanlı.Hâlimiz, mâzimizle mukayese edilince simsiyah ve gelecek adına ümitlerimizi alıp götürecek kadar da belirsiz, bulaşık ve iç bulandıracak mahiyette.Yürüdüğümüz yollar yürünür gibi değil. Yol dediklerimiz patikadan farksız.Önümüzde bir sürü kapı; kapılar kapalı ve arkalarında da sürgü var.Varılacak nokta bilmem kaç konak ötede. Dertlerimiz en güçlü bedenleri bile yere serecek kadar amansız ve müzmin; sıkıntılarımız en uzun solukları kesecek ölçüde ciddî ve kronik.Öyle gurbetler yaşıyoruz ki emsali görülmemiş. Öyle hasretlerle kıvrım kıvrımız ki, benzeri sebkat etmemiş. Bir sürü garipleriz, bakmıyor kimse yüzümüze; âcizleriz yok elden tutanımız.Canımız çıkacak şekilde dört bir yandan sıkıştırılmış gibi bir hâlimiz var. Yakın kabul ettiklerimiz katmerli bir vefasızlık içindeler ki düşmanların kinini, nefretini aşkın; düşmanın iftirası, isnadı, tazyiki lütfedilecek sabra kalmış.Birbirimize karşı duyduğumuz kin, nefret, hased ve hazımsızlık vahşilerin vahşeti seviyesinde. Her olumsuzluk bizi bulunduğumuz noktadan aşağıya doğru çekiyor; kendimize takılıyor ve sürekli irtifa kaybediyoruz.Ey Rab, gizli açık hâlimiz bu..</TEXTAREA>

<LABEL class="caption_save uiButton uiButtonConfirm" for=u790764_2><INPUT id=u790764_2 value=Kaydet type=submit></LABEL><LABEL class="caption_cancel uiButton" for=u790764_3><INPUT id=u790764_3 value=İptal type=submit></LABEL>
 
Üst Alt