Evlilikte fedakarlık ve huzursuzluk

S

sevim-halil

Kayıtsız
Misafir
Merhaba,
Ben nişanlanmak üzereyim ve sorunlarımı kimseye anlatamıyorum. Çünkü akraba evliliği yapıyoruz. Ben üniversite mezunuyum nişanlanıcağım adam ortaokul mezunu. Şehirlerimiz farklı ve ben şu an çok güzel bir işte çalışıyorum. Evlenirsem bırakıp gitmem lazım. Başlangıçta birbirimize aşık olduk. Ama bu aramızdaki farktan dolayı çıkan laflara çok direndim. Psikolojim bozuldu iki defa ailesine evet dedim. Sonra ben yapamıyorum dedim istemedim. Bana çok iyi davrandılar ama aile bağları kopacaktı bunu istemediğim için evet dedim üçüncü defa. Nişanlanacağım kişi gözümün içine bakıyo beni çok seviyor ve rahatsızlığı vardı normalde benle konuştuğundan beri ilaçlarını kullanmıyor ona iyi geliyorum. Ailecek çok seviyorlar beni bunu da biliyorum. Ona umut verdim başlangıçta ve hayallerini yıkmak istemediğim için yok diyemedim ve bu süreçte onu çok yordum. Ama bende çok yoruldum. Şimdi soruyorum kendi kendime ben büyük bir fedakarlık yaparak başka bir şehire gelin gidicem. Ama kendi psikolojimi düzeltemiyorum herşeyin üzerine çizgi çekip gitmek çok zor. Ama tek güvencem rabbim görüyor bana hayırlı kapılar açacak ve bu elimin tersiyle bırakıp gittiğim güzel imkanlarımı daha da güzelleştirerek bana verecek diyorum. Ama her sabah huzursuzum ne yapmam gerekiyor. Lütfen bana yardımcı olun.
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,564
Merhaba, bugün yaşadıklarını ve içinde bulunduğun durumu, elinin tersiye itip gittikten sonra Allah c.c'nün sana daha hayırlı kapılar açacağını nereden biliyorsun? Bu konuda özel bir haber ve garanti aldıysan o zaman hiç durma derim. Ama garantin yoksa geçmişini mumla arama ihtimalin de olabilir... Unutma her an bir imtihandayız, bunun bilincinde ol ve vicdanının sesine kulak ver en doğru sözlü insanın kendi vicdanıdır. Bu konuda bir başkası, böyle yazışarak yardım edemez. Çeşitli sanal ortamlarda bunu dile getirip aklını karıştırma, kararı verecek ve sonuçlarına katlanacak olan sadece sensin. Vicdanın nasıl rahatlıyorsa o yöne doğru hamle yap...
 

Azrasi

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
5
Merhaba, bende akraba evliligi yaptim ama sunu diyebilirim, esin seni seviyorsa, ozelliklede ailesi sana iyiyse, sehir degistirmek pek sorun degil ordada iyi bir is bulup calisabilirsin guzel imkanlarin olur.

Ben esimin ailesiyle sorun yasiyorum, muhatap olmuyorum ve yaptigim en buyuk hata akrabamla evlenmek!!!
 
Üst Alt