Evlilik konusunda asiri utangacim. Elime gecen firsatlari kaciriyorum

Bembeyazgul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamunaleykum, evlilikle ilgili sorularim var. Kader ve cuz-i iradeyle ilgili bilgim var bu konuda. Tam da burada sorunlar yasiyorum. Kisilik olarak cok disa donuk olmamakla birlikte, sosyal bir yapim var. Bircok kisiyle bircok konuyu rahatlikla konusacak durumdayim. Ama konu evlilige gelince, genel olarak 'karsi cins' konusunda asiri cekingen ve utangac oluyorum. Haliyle hayal kirikliklari yasaniyor ister istemez. 22 yasinda bir gencim. Yasitlarimin bircogu bu zamana kadar gereksiz arkadasliklar kurup vakit gecirdiler, suan ise evlilik adimlarini atiyorlar. Ben ise hep, kalbimi bu tur iliskilerle kirletmemek adina uzak durdum bu islerden.
Ama suan farkediyorum ki, karsi cinsle sohbet haline bile gecemiyorum. Bu da benim canimi sıkıyor. Acaba kendi kismetimi kendi ellerimle kapatiyor muyum?

Ne yapabilirim onerileriniz var midir? Dua yoluyla hallolur mu bu sorunum?

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleyküm selam kardeşim.
Kısmet olunca bülbül olursun :)
Bende sosyal ama o konuda utangaç biri oluyorum.
Sen ne kadar temiz kalırsan karşına da o kadar temiz biri çıkar.
Sen temizliğini bozma bir tane olunca daha değerli ve kıymetli olacaksın.
Kısmet in olunca dilin gerektiği kadar çözülür kardeşim.
Allah hakkında hayirlisini nasip etsin Ahirette ve dünyada iyi hal nasip etsin kardeşim.
Selam ve Dua ile

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm kardeşim, benim eski halimi tarif etmişsin!
Böyle yapmakla bir şey kaybetmez aksine kazanırsın...
Tozduman kardeşime katılıyorum, sen ne kadar temiz olur kendini yanlış insan ve ilişkilerden korursan Allah ta sana aynı öyle bir insan gönderir...

Evlenmek istediğin kişi kendin gibi temiz ve iyi bir insan olarak çıkıyor karşına bu benim hayatımda aynen böyle oldu..

Allah hayırlı insanlar çıkarsın karşına, zamanı gelince olur her şey nasipten öte köy yok! nasibin daha çıkmamıştır! zamanı gelince her şey bir anda olur, kendin bile şaşarsın!! Selametle..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Utanmanız güzel bir ahlaktır. Kötü bir ahlak değildir. Sizlere de büyükleriniz yardımcı olur, onların bulduğu kızla uygun ve haram olmayan bir ortamda buluşur konuşur anlaşırsınız.
Evlilik için de olsa kız bulanlar ve utanmadan rahat rahat onlarla konuşanlar iyi yapmıyorlar, haram yapıyorlar, onun için müsterih olunuz. Kazanacak sizsiniz.

keremu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
selamun aleyküm kardeşim. canını hiç sıkma Allah c.c. seni de sana uygun biriyle tanıştırır elbet. mühim olan Allah c.c. yolunda ilerleyen bir kul olmak, gerisi teferruat.

Üst Alt