• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

Evlenmek istediğim kişi başkasıyla nişanlandı ne yapmalıyım?

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Selamün Aleyküm, Evlenmek istediğim kişi başkasıyla nişanlandı ne yapmalıyım?
Ben yaklaşık 3 ay önce iş yerimde biriyle tanıştım ve görüştüm, ben 23 yaşındayım o ise 29 niyetimiz ciddi idi ve ben konuyu aileme açtım ancak annem karşı çıktı, dış görünüş açısından beğenmedi ve reddetti. Ben ne kadar konuştuysam da olmadı. Sonra onun da ailesi tarafından evlen baskıları vardı üzerinde ve karşı çıkamadı, şuan başka biri ile nişanlı ben hiç bir şekilde onunla iletişim kurmuyorum ama çokça dua ediyorum hayırlısı ise nasibim o olsun, onun nişanlısı olan kız da kendine başka hayırlı bir yuva kursun diye bolca dua ediyorum. Ben ne yapmalıyım vazgeçmeli mi duaya devam mı etmeli çünki onu çok seviyorum ve çok canım acıyor, bunun yanısıra onların nişanı bozulacak gibi durmuyor. Ben sadece Allaha sığınıp dua ediyor ve istihareye yatıyorum ancak onu da anlamıyorum gördüklerimi neye yoracağımı bilmiyorum. Rüyamda onun hep onunla evlendiğini ve benim gittiğimi ancak onun da benim de mutsuz olduğumu görüyorum ne yapmalıyım bilmiyorum.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, nişanlanmış birinin ardına düşmek, umut beslemek doğru değil kardeşim. O artık nişanlanmış yolunu seçmiş. Sende kendi yoluna bak. Umutlanmaya devam edersen kendine kötülük yaparsın. Bu dönemde gördüğün rüyalardan da bir anlam çıkarmaya çalışma, büyük ihtimal sıkıntının yansımasıdır.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Allah razı olsun inşAllah hakkımızda hayırlısı olur günaha girmemek için ben işimi bıraktım aynı yerde bile değilim artık. Dua edin inşAllah Allah yüreğimden söküp atar onu ben de rahata kavuşurum, gözyaşlarım da diner. Beddua etmedim etmem de ama yüreğim çok yanıyor işte, çare arıyorum Rabbim yardım etsin.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Ben sana bir ilaç tavsiye edeyim; sadece dua ile olmaz. Namazsız zaten olmaz! Namaz, zikir, dua ve sabır. Bunları birleştirirsen kurtulursun. Hiçbiri birbirinden ayrılmaz, ayırırsan olmaz. Bu bir ilaç kombinasyonudur. Kullanırsan bu ilacı kendine, kullanmazsan yine kendine. Hayırlısı olsun....

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Elhamdüllillah namazımı kılıyorum duamı ediyorum tavsiyeleriniz için Allah razı olsun. inşAllah Allah kimseye böyle bir dert vermez işimden oldum, sevdamdan oldum. Rabbim koymuştur elbet bir hayır ama sabır çok zor.

Üst Alt