Evlenip boşanmış biriyle evlenmek

maii

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba, evlenip boşanmış biriyle evlenmek doğru olur mu? Dogru insan mı karar veremedim. Yardıma ihtiyacım var! 3 aydır biriyle gorusuyorum. İlk gunlerde bana evlenip boşanmış olduğunu söylemedi. Evlenip boşanmış ve 1 tane kizi var. Kızı eski eşinde kalıyor. Ben hic evlenmedim, herhangi bir nisanlilik donemide gecirmedim. Once kızı olduğunu duyunca gorusmeme kararı aldim fakat tek bir lafı ile vazgeçtim.

Kucuk degiliz, seninde basina gelebilirdi deyince onu hakli buldum ve devam ettim. Evet kucuk degiliz ve ben bu isi fazla uzatmadan ismini koymam gerektigini biliyorum oda bunu istiyor, fakat ona karsi hic guvenim yok. Beni sevdiğini söylüyor, baska kadinlara karsi ilgisi cok ama cok fazla, her kadina kiza bakiyor. Yanimda da yapiyor bunu. Ona bunu Soyledigimde de sadece bakiyorum seni asla aldatmam diyor..

Ufak tefek yalanlarini da yakaladim, seni kaybetmemek icin yalan söylerim diyor.. Bazen bu kizlara bakma olayini abarttiginda kavga ettigimizde bakmiyorum ben diyip cok sinirleniyor. Esinden ayrilali nerdeyse 3-4 yıl olmus, artik bakma olaylarını bekar hayatın verdiği birsey olarak goruyorum cunki sanki bilmeyerek yapiyor. Rahatsiz oldugumu gorunce simdilerde bakmamaya basladi ama sinirlenince sanki inadima bakiyor.

Aklım cok karışık ne yapmalıyım, ne dusunmeliyim bilemiyorum.. Onu sevdiğimi dusunuyorum, ayri kalmak istemiyorum ondan. Sanki benden ayrı kalirsa baska kadınlardan hoslancak ve beni birakcakmis gibi geliyor. Bazen ben nasıl boyle bir adamla birlikteyim ki diyorum, birşey hissetmiyorum gibi geliyor ama uzakken deli gibi ozluyorum. Hic beni alttan almiyor, yakin cevresi ile hep tanıştım. Hepsi beni cok sevdiler, simdi dort gözle evlenmemizi bekliyorlar. Bu hafta annemle tanistircam sanirim. Bu ay sonunda da onun annesi ile taniscam.. Ama aklim cok karisik.

Birde bugun onu ruyamda gordum kucuk kiz kardesime asili yordu, cok etkilendim ve cok sinirli uyandim...

Ne yapmaliyim, cok ama çok karışık aklim zaten 34 yaşındayım bu saatten sonra yanlış karar alıp mutsuz bir evlilik yapmak istemiyorum..Lutfen bana bir fikir verin. Ya ayrılıp cok üzülerek yoluma devam etcem yalnızlığima devam etcem yada soz nişan birseyler yapcam uzattikca olmuyor cunki acil karar vermem lazim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Evlenip boşanmış biriyle evlenmek neden olmasin!!zaten 34 yaşındasıniz bu yaşta kendinize göre bekar erkek bulmak zor olur bence..
eski eşinden ayrılma nedenini öğrenip, duruma göre değerlendirip ona göre karar vermelisiniz sadece..Bir kız daha 4 aydır tanıdığı biriyle evlenmeye nasil karar verebilir..? Çiftler birbirlerini biraz daha tanıyarak, duygu uyumu, hayata bakış, geçmiş, aile uyumu bunlara bakarak evliliğe karar vermeli.
Evlilik kararı mutlu son gibi gözüküyor aslında yeni bir başlangıç. acele edilmemesi gerekir. birbirinizi gerçekten tanımaya zaman verin..

Bu evlilik konusunda acele etmeyin...
ilk once istişare ederek, istihare yaparak, acele etmeyerek duygusallığı mümkün olan en alt sınıra
indirerek akil ve mantik ile gelecegi de dusunerek karar verin..

Kesinliğinden emin olmadığınız fikirlerin sizi yanıltmasına izin vermeyin.
Kalbin kendine has nedenleri vardir ki, akıl hiç bir zaman anlayamaz... kalbinin mutmain huzurlu ve tam emin olmadiğı
konuda karar vermeyin....

Rabbim hakkınızda hayırlısı neyse onu versin diye de Dua edin selametle..

duaa..

maii

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Tesekkur ederim gönül sızım...
herkes o kisiyi is ciddiye bindigi zaman taniyabilecegimi, işin içine girmeden aileler olaya karismadan kisiyi ve ailesini taniyamiyacagimi yani erkek arkadas kız arkadaş olarak bu isin olmayacagini boyle dogru kişi olup olmayacağını anlayamayacagimi söylüyor bu nedenle annemle kişiyi tanistirmaya karar verdim 1-2 hafta sonrada onun annesi ile taniscam..sanirim bu dogrusu...tekrar Teşekkürler yardımınız icin..
hayirli aksamlar..

Üst Alt