Esselamu Aleykum Dostlar

AkinYzclr

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba sevgili arkadaslar, dostlar, kardesler, abiler, ablalar..
Bunu soylemeye her ne kadar dilim varmasa da bu siralar kendimle yogun bir bogusma icerisindeyim..
Cesitli internet sitelerinde ve katildigim bir kac "sohbet" ortaminda problemler yasadim..
Her insan evladi gibi ben de kafamda bi takim sorular ve sorunlarla mucadele ediyorum..
Ne oldu, nasil oldu bu duruma geldim inanin bilmiyorum..
Sohbetlerde hemen herkes dusuncelerimi, sorularimi ve sorunlarimi yadirgadilar..
Bana dogru bir sekilde İslam' i anlatmak ve sevdirmek yerine baski uygulayarak belki de uzaklastirdilar..
Sevgili kardeslerim..
Benim bu siteye giris amacim dogruyu ogrenmek, kendimi bulmak..
İbadetlerimi en guzel ve de en dogru sekilde yerine getirebilmek icin bilgi edinmek..
Okumak.. Ogrenmek.. Sakarya' da yasiyorum..
Hem internette hem de yasadigim sehirde bana yol gosterebilecek kardeslerim benimle lutfen iletisime gecsin..
Simdiden hakkinizi helal edin kardeslerim..
Ve ne olur beni araniza kabul edin.. Yadirgamayin..
Ben sizlere dogruyu ogrenmek icin İslam' i daha cok ogrenmek ve sevmek icin el actim..
Once ALLAH'in izniyle sonra da sizlerin yardimiyla bunu basaracagim insallah..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam kardeş hoşgeldiniz Üyeliğiniz hayırlı ,daim ve hayırlara vesile olsun inş.Edep ile gelen izzetine kavuşurak gider..
Bir bina ne kadar büyük olursa olsun!içeri giren ışık ancak pencerelerin izin verdiği kadardır...
aynen islamiforumlar.net ailesi istedigi kadar derya olsun her üye ancak nasibince ,kendince idrak edebildiğiince ,edebince nasiplenir bunu da unutmayin...

AkinYzclr

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Gonul sizim tesekkur ederim ilginiz ve yorumlariniz icin..
Elbetteki oyle..
Ne anlatirsak anlatalim karsimizdakinin bizi anladigi kadardir anlattiklarimiz..
Gonul pencerem, gonlum oylesine ac ve istekli ki..
Tum samimiyetimle ve kalbimin temizligiyle burdayim..
Siz sevgili kardeslerim, dostlarim, abilerim, ablalarim islamiforumlar.net araciligiyla yapilmis tum paylasimlari dun geceden bu yana inceliyorum..
İnsallah guzel olacak her sey..
Tekrar tesekkurler,
Sevgiler

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam kardeşim hoşgeldin... İnşAllah herşey umduğun gibi olsun.

AkinYzclr

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ALLAH razi olsun kardesim..
Sag olasin..
İnsallah

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba sevgili arkadaslar, dostlar, kardesler, abiler, ablalar..
Bunu soylemeye her ne kadar dilim varmasa da bu siralar kendimle yogun bir bogusma icerisindeyim..
Cesitli internet sitelerinde ve katildigim bir kac "sohbet" ortaminda problemler yasadim..
Her insan evladi gibi ben de kafamda bi takim sorular ve sorunlarla mucadele ediyorum..
Ne oldu, nasil oldu bu duruma geldim inanin bilmiyorum..
Sohbetlerde hemen herkes dusuncelerimi, sorularimi ve sorunlarimi yadirgadilar..
Bana dogru bir sekilde İslam' i anlatmak ve sevdirmek yerine baski uygulayarak belki de uzaklastirdilar..
Sevgili kardeslerim..
Benim bu siteye giris amacim dogruyu ogrenmek, kendimi bulmak..
İbadetlerimi en guzel ve de en dogru sekilde yerine getirebilmek icin bilgi edinmek..
Okumak.. Ogrenmek.. Sakarya' da yasiyorum..
Hem internette hem de yasadigim sehirde bana yol gosterebilecek kardeslerim benimle lutfen iletisime gecsin..
Simdiden hakkinizi helal edin kardeslerim..
Ve ne olur beni araniza kabul edin.. Yadirgamayin..
Ben sizlere dogruyu ogrenmek icin İslam' i daha cok ogrenmek ve sevmek icin el actim..
Once ALLAH'in izniyle sonra da sizlerin yardimiyla bunu basaracagim insallah..

Ve Aleyküm'üs-Selam. Hoşgelmişsiniz. İlim Mü'min'in silahıdır ve bu olmadan hem art niyetli insanlara hem de şeytana karşı açık hedef haline geldirsiniz. Evvela itikat, sonra ibadet. İtikatte bozukluk varken ibadetle vakit geçirip külü kasırgaya çıkartanlar gibi olmayın, ahirette yüzünüze buruşturulup atılmış halde ibadetlerinizi karşınızda bulmayın.

"Benim bu siteye giris amacim dogruyu ogrenmek, kendimi bulmak." demişsiniz ne güzel, ehli sünnet inancı üzere olan hocalarımızın internete yüklettiği sohbetlerle işe başlayabilirsiniz. Günümüzde maalesef ibadetlerle meşgul olan din kardeşlerimiz tepliğ vakti biraz katı davranabiliyorlar. Hatta namaz kılmayanı, oruç tutmayanı gevşek tutup itikat nasihati vermek yerine ihlaslı ibadet içerisine atıyorlar. Halbuki ameli de imandan bir parça görüyorlar. İnananlar kardeştir yaptığı yanlıştan yadırgamamalı (İtikatte bozuk bir şey olursa müstesna, ayet ve hadisi inkar etmek gibi).

Evvela önce imanı tam anlamalıyız. Nasıl bir Allah'a iman ediyoruz onu irdelemeliyiz. Öyle bir Allahu ki kul son nefesinde Rabbim beni iyi karşılayacak diye zanda bulunsa Allahu Teala bu kulu zannına göre karşılarım buyuruyor. Öncelikle islamı öğrenmek isteyen kardeşlerimizi ibadetlerle dine davet etmek yerine itikat ile davet etmeliyiz. Sanırım sizin de sıkıntınız buydu. İtikat sağlam olduğu zaman hiç bir hata ve kusur Rabbine karşı ümidi kestiremez! Şeytanın belini kırarsın.

Ya Rabbi beni affet diyen bir kuluna Allahu Teala bu kulum kendini cezalandıracak veya affedecek bir ilahı olduğunu bildi, affederim, onu günahlarında ısrarcı olarak görmem buyuruyor.

Siz, ehli sünet itikadı aşılayacak olan hocaların sohbetlerini dinleyin. Cübbeli Ahmet Hocanın Teke Tek Programlarını izlemeye başlayarak bu yolun ana hatlarını idrak etmeye çalışın derim.

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz
hoşgeldiniz.inşallah aradığınızı bulursunuz.

AkinYzclr

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Ve Aleyküm'üs-Selam. Hoşgelmişsiniz. İlim Mü'min'in silahıdır ve bu olmadan hem art niyetli insanlara hem de şeytana karşı açık hedef haline geldirsiniz. Evvela itikat, sonra ibadet. İtikatte bozukluk varken ibadetle vakit geçirip külü kasırgaya çıkartanlar gibi olmayın, ahirette yüzünüze buruşturulup atılmış halde ibadetlerinizi karşınızda bulmayın.

"Benim bu siteye giris amacim dogruyu ogrenmek, kendimi bulmak." demişsiniz ne güzel, ehli sünnet inancı üzere olan hocalarımızın internete yüklettiği sohbetlerle işe başlayabilirsiniz. Günümüzde maalesef ibadetlerle meşgul olan din kardeşlerimiz tepliğ vakti biraz katı davranabiliyorlar. Hatta namaz kılmayanı, oruç tutmayanı gevşek tutup itikat nasihati vermek yerine ihlaslı ibadet içerisine atıyorlar. Halbuki ameli de imandan bir parça görüyorlar. İnananlar kardeştir yaptığı yanlıştan yadırgamamalı (İtikatte bozuk bir şey olursa müstesna, ayet ve hadisi inkar etmek gibi).

Evvela önce imanı tam anlamalıyız. Nasıl bir Allah'a iman ediyoruz onu irdelemeliyiz. Öyle bir Allahu ki kul son nefesinde Rabbim beni iyi karşılayacak diye zanda bulunsa Allahu Teala bu kulu zannına göre karşılarım buyuruyor. Öncelikle islamı öğrenmek isteyen kardeşlerimizi ibadetlerle dine davet etmek yerine itikat ile davet etmeliyiz. Sanırım sizin de sıkıntınız buydu. İtikat sağlam olduğu zaman hiç bir hata ve kusur Rabbine karşı ümidi kestiremez! Şeytanın belini kırarsın.

Ya Rabbi beni affet diyen bir kuluna Allahu Teala bu kulum kendini cezalandıracak veya affedecek bir ilahı olduğunu bildi, affederim, onu günahlarında ısrarcı olarak görmem buyuruyor.

Siz, ehli sünet itikadı aşılayacak olan hocaların sohbetlerini dinleyin. Cübbeli Ahmet Hocanın Teke Tek Programlarını izlemeye başlayarak bu yolun ana hatlarını idrak etmeye çalışın derim.

İlgin icin cok tesekkur ederim sevgili kardesim..
Aslinda mesele cok daha karmasik..
İstanbul - Atasehir' de ikamet ediyorum.. İstanbul - Sakarya arasi sık sık gidip geliyorum..
Banavyakin kardeslerim varsa gorusmek konusmak isterim..
İlginiz, desteginiz icin ALLAH sizlerden razı olsun inşallah..
Hakkinizi helal edin..
Ben kendimi ilk defa bu kadar guclu hissediyorum bu konuda..
ve inşallah her sey guzel olacak..

**esma**

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Esselamun aleyküm

Esselamun aleyküm kardeslerım hayırlı gunler ben yanı katıldım forum cok guzel faylanmak nasıp olur ınsaallah rabbım razı olsun sızlerden

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Esselamun aleyküm kardeslerım hayırlı gunler ben yanı katıldım forum cok guzel faylanmak nasıp olur ınsaallah rabbım razı olsun sızlerden
Aleykümselam hoşgeldiniz, herşey umduğunuz gibi olsun inşAllah. İletişim formundan radyonuz için reklam istemişsiniz. Allah muavvak etsin. Ancak forumdan dışarı link vermiyoruz. Profosyonel anlamda bu işle uğraşacaksanız bilmeniz lazım ki, ciddi manada ziyaretçi sayınız olmadan link verirsek google bunu hoş karşılamıyor. Ancak link değişimi olur ki, bunun için öncelikle belli bir seviyeye gelmeniz lazım...

Üst Alt