Eşimle mahkemelik olduk

AY YÜZLÜ

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum gönül sızım.şuan eşim ile mahkemeliğiz ve eşim ben ve abimle ortaktı ve bizi dolandırdı 6 sene sabretik abim hakkını haram ediyor ve dolayısı ile kızım ve ben haram yiyorduk.kızımada çok baskıcı ve despot en son kızımın üzerine dövmek için yürürken artık buraya kadar dedim.13 sene evliyiz ve 6 senedir haksız yere üzerine konduğu malları abime iadesi için bekledim.sabretmeye çalıştım.kızım sen boşanmazsan anne ben bu evden kaçarım artık anne dayanamıyorum demesiyle herşey bitti.bilemiyorum hala sabretmelimiydim.

Bu 3. Ayrılık isteğim ve ilk defa bu kadar kararlıyım ve icraata geçirdim. Herkesle istişare ettim. Şu an mahkeme tarihi bekliyoruz. Kızımı ve evimin yarısını istiyor hala utanmadan. O evi benim ailemin yardımıyla aldık ve evlendiğimizde hiçbir varlığı yoktu. Ailem bize yardım etti. Ortaklık bile onun parasıyla olmadı. Bunları hiç ona hissettirmedim ben demedim hep biz dedim. Ama o bizden çok kendisini tercih etti. Çok sinsilik yaptı üzerine mal yapmadı başkasının üzerine yaptı ben ona ortak olmayayım diye bu mal varlığını benim ve ailemin vesilesiyle yaptığı halde. Bana çok değer verdiğini söylüyordu ve önce ailem diyordu. Ona ya ben ya o mallar dediğimde o malları tercih etti. Bilemiyorum daha sabretmelimiyim. İnsanın ne dediği önemli değil zamanı geldiğinde ne yaptığıdır. O bana neler neler vaad etti taki bütün herşeyimi alana kadar. Allah c c hep şükür içinde olmaya gücüm yettiğince çalışıyorum. Ona dayanıp ona sığınıyorum. Böyle olmasını istemezdim keşke ben yanılıyor olsamda bu evlilik bozulmasa dyorum. Hala bekliyorum bana haram mal yaramaz ailem yarar demesini ve icraata geçirmesini dua çok dua lazım. Ailem çok zengindi biz onunla yoklukla evlendik sabrettik. Bence gene yapardık. Ama ne güvenim kaldı nede saygım. Hiç beklemezdim,yıkıldım, severek evlenmiştim. Allah a havale ile ayrılıyorum. Bilemiyorum hala sabretmelimiydim.gönül sızım gönlüm sızlıyor.dua dua

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim
HAKKINIZI HELAL edin sabah konunuzu gormemistim.. goruncede ogle Namazi vakti idi.. Camiye gittim, geldim derken biraz Kar da yuruyuse ciktigimda is yerim aradi ..birazdan cikmaliyim tekrar ama Sizi unuttugumu SAKIN sanmayin..
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..

Zevk alma aracı olarak parayı kullanan insanlar bir türlü doruk doyuma ulaşamazlar...Maddeci, Materyalist insanlar ile vicdani hak, hukuk cercevesinde anlasmak cook zor..
Allah hidayet versin..
ama herkesin anliyacagi bir Dil vardir..
mantikli, vicdanli olmiyan insanlar ile vicdan dilli ile konusmak beyhude..
Hakkinizda HAYIRLISI...
Dinlerin gayesi insanlığın huzur ve mutluluğudur.
huzur ve mutluluğun sağlanması ve korunması için gerekli beş temel esas vardır. Bunlara “olmazsa olmazlar” anlamına “zarûriyyât-ı diniye” denir.

Bu beş temel esas şunlardır:
1-Nefsin (canın) korunması,
2-Aklın korunması,
3-Dinin korunması,
4-Neslin korunması,
5-Malın korunması

iste boyle kardesim esinizin anliyacagi onu ins. kendisine getirebilecegi bir yol, dilden konusacagiz..
“Mal canın yongasıdır”
Ona canın yongası ile guzel bir ders verecegiz..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Iyi Aksamlar..Kusura bakmayin anca 3 saat sonra gelebildim..
Kardesim olanlari ilk once Siz sakinlesin ,sakin , sakin durumu akilli,bir sekilde muhasebesini yapin..
Kiziniz kac yasinda bilemiyorum ama O olanlara karisma HAKKI olmadigi ve sadece kendi okulluna ve kendi arkadas cevresine bakmasini soyleyin...
O nasil olursa olsun O onun babasi ve inaniyorum ki her Baba evladini seviyor ama bazen insanlar madde, materyalizm dunyasina kapildiklarinda cok bencil, sacma ,KIRICI kararlar verebiliyorlar..
ozellikle Siz, agbiniz ve aileniz ona karsi iken bunca mucadele ve tartisma icinde KIZI da kendisine karsi olunca onu da Babasina karsi doldurdugunuzu dusunup saldirgan ve intikam almaya kalkabilir..
Bu Savas meydani gibi yerde cocuklarin isi olamaz.. olmamali.. KIZINIZIN gelecegini ruhsal ve duygusal sagligini ilk once dusunun..
KIZINIZA asla babasina karsi kin, nefret duymasini istemeyin.. cocugunuzu ofkem kin ile ZEHIRLEMEYIN..
Birakin o mavi dunyasinda cocuklugunu, gencligini hayallerini yasasin...
boyle gergin bir durum oldugunda Cocuk koruma servisinde calisan bir eleman olarak ilk once cocuklarin ayak altindan cekitilip olanlara seyirci olmamasina dikkat edilir..
Cunku Cocuklarda fotoğrafik hafıza vardir yani resim gibi KALICI
bugun yasadiklarinizi Asla unutmayip yarin evlendiginde esi ile iliskisini etkiliyebilir...
esiniz ile de konusun bu aranizdaki olumsuz olaya lutfen KIZINIZI
karistirmayin kimin tarafini tutuyor kim hakli kim haksiz diye de onun omuzlarina bu sorumlulugu yuklemeyinn..
Allah korusun evladiniz deprasyona girerse herseyi unutur..evladiniz icin hastahane , hastahane gezersiniz.. bunda bir anlasalim..

13 senelik bir evliligi bir gunde YIKMAK..bu kolay bir sey degil ama yinede Siz ve esinizin verecegi bir karardir KIZINIZIN ve agbilerinizin degil...Cocuklar sadece O An ki duygu ile karar verirler...Baskasinin akli ile hareket etmeyin..
cunku Kari koca Hayat arkadasi dir.. baskalari Sizi aranizdaki mahrem iliskiyi anliyamazlar...
Allah cc. Size dogru olani yapmayi, esyanin ve insanin aslini gostersin kardesim.. bu da bir imtihan unutmayin bunu..
Esiniz Sizin Kan davaliniz degil...O ne yapti ise kendine yapti...
insan ne yaparsa yapsin inanin en buyuk iyiligi de kotulugu de kendine yapiyor , kendini kandiriyor...kendini cikmaz sokaklara sokuyor...

Simdi Ev kimin ustunde? Sizin ustunuzde mi ? yoksa ikinizin mi? bunun cevabini yazdiktan sonra size bir sey onerecegim ins..
evlendiginizde neyiniz vardi ise onu paylasin..
ona acikca sorun neden mallari baskasinin uzerine yapmis..
belki siz ortak olmayin diye degil Ailenizin madiyatci oldugunu dusundugu icin olabilir..
KIZINI istiyorsa verin.. ama cocuk 12 yas uzeri ise zaten hakim cocuga kendisi soracaktir.. ve Kiz cocuklari anneye verilir...
Kizina sorsun Baban ile gelirmisin diye?cddvb..dfgtnkzgnn..

Kardesim sakin, sakin oturup onun ile guzelce konusup ortaliktaki bu kordugumu cozmelisiniz...
Ne esinizin nede Ailenizin kardeslerinizin tarafini tutmayin siz sadece Adil, durust ve dogru olani HAKKIN tarafini tutun..
bazen ailelerde ,kirimizi cizgiyi gecince aile ve evlilikte huzursuzluklar basliyor..
Kul HAKKINA girmemek, yanlis yapmamak icin iki tarafi da kendi akliniz ve tecrubeleriniz ile bir suzgecten gecirin bakalim..
neler cikacak sonra Bana yazarsaniz Sizin ile ins. bu konuyu en HAYIRLI sekilde bitmesi icin dua edecegim..
Hayirli aksamlar...

acilangul1

AY YÜZLÜ

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
SELAMUN ALEYKUM GÖNÜL SIZIM EVİN KİMİN ÜSTÜNE OLDUĞUNU SORUYORSUNUZ :BENİM ÜSTÜME.İNANIN AİLEM MADDİYATÇI DEĞİL ÖYLE OLSAYDI BİZE BUKADAR YARDIM ETMEZLERDİ.SADECE EŞİMİN YÜZÜNDEN ABİM HAYATINDA YAŞAMADIĞI BÜYÜK BİR İFLASI YAŞADI.ZATEN İŞLERİ KÖTÜYE GİDİYOR DİYE BÜTÜN FABRİKA MAKİNELERİNİ EŞİMİN ÜSTÜNE YAPMIŞTI.ORADAN BERABERCE GEÇİNİRİZ DİYE.FAKAT EŞİM MAKİNALARI BAŞKASININ ÜZERİNE YAPMIŞ VE KİMİN ÜZERİNE YAPTIĞINI SÖYLEMEDİ. ABİM BULDU.DEFALARCA EŞİME O MAKİNALARDA HAKKIMIZ OLMADIĞINI ANLATTIM ÇÜNKÜ BORÇLARINI BİLE O MAKİNALAR KARŞILAMIYORDU. BORÇ ABİMDE MAKİNALAR EŞİMDE Kİ SADECE %15 ortaktık. ABİM HERŞEYİNİ YİTİRDİ.BUNA SEYİRCİ KALAMAZDIM HAKKIN YANINDA OLDUM NEFSİMİN DEĞİL YOKSA GÜL GİBİ YAŞARDIM ABİMİ SİLERDİM Kİ PARA İNSANA NELER YAPTIRIYOR DEĞİLMİ. YAZIK..YAZIK O İNSANLARA YAZIK O KENDİNİ DÜNYA MENFAATLERİNE SATANLARA. BENİM ÜZÜNTÜM EVİN YARISI DEĞİL İNSANLARIN NELERE TAMAH ETTİĞİ Kİ ALLLAH CC ONDA NASİBİM VARSA ELBETTE BİRŞEYLER BULUR ÇIKARIR ÖNÜME. ÇALIŞIYORUM AZ DA OLSA BİR MAAŞIM VAR. ÇOK ŞÜKREDİYORUM RABBİME. VE BU İMTAHANIN FARKINDA OLMAYA ÇALIŞIYORUM KENDİ SEVİYEMCE EN İYİ SONUCU ALLAH DAN BEKLİYORUM Kİ ONUN RIZASI NE BÜYÜK SERVET. ALLAH BANA O SERVETİ NASİP ETSİN O YOLDA YARDIM ETSİN O YOLA SEVKETSİN YOKSA BENDE O GÜÇ NE GEZER AMA ŞUNU BİLİYORUM Kİ DUA HER ZOR KAPILARIN ANAHTARI KAVLİ VE FİİLİ DUA HEPİMİZE NASİP ETSİN RABBİM.

EN ÖNEMLİ MESELE KIZIM:11 YAŞINDA VE BABASINA ÇOK TEPKİLİ. ÇÜNKÜ O KÜÇÜCÜK KIZIN OMZUNA BÜYÜK YÜKLER VERİP ÇOK BASKI YAPIYOR. KIZINI KENDİNDEN KOPARIYOR. HEP KIZIMA O BABAN KIZIM ÜZERİNDE TİTRİYOR BABACIĞIN SENİ ÇOK SEVİYOR DİYE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIM.TAKİ KIZIMI GEREKSİZ YERE DÖVMEYE YELTENİNCEYE KADAR. BENİM HİÇMİ SUÇUM YOK EVET VAR TABİKİ KIZIMI OLAYLARDAN UZAK TUTAMADIM SONRADAN KONUŞULANLARI HEP DUYDU. ŞU RADDEDE NE YAPMALIYIM.BENDE İSTEMEM BABASINDAN KOPMASINI ET TIRNAKTAN AYRILMAZ.
SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZ VE YARDIMINIZ İÇİN. ALLAH CC. SİZDEN VE TÜM SİZİN GİBİ KENDİNİ ADAMIŞLARDAN RAZI OLSUN. AMİN

Selamun aleykum gönül sızım şunları belirtmeyi unuttum mal varlığımızı evlendikten sonra yaptık: Benim üzerime olan 1 ev 2 araba ankarada nerde olduğunu kimin üzerine olduğunu bilediğim benden gizli alınan ve sonradan öğrendiğim bir ev ve herbiri alındığında 50 000 euro olan 5 makina ve bu makinaların 1 i abimle ortaklığımızla alakası yok.abim başka ortaklığından ayrılıp eşimin üstüne yapmıştı.evlendiğimizde hiçbirşeyi olmayan için çok şey.çünkü eşim de maaşlı biriydi bende.sadece ev ve benim araba benim üzerime.eşiminkilerin hepsi araba dahil başkalarının üzerine.ayrılınca
evden ve arabadan hakkı olacak.
Birde benim size sormak istediğim çok önemli birşey var emin olun maddiyatçı değilim ama neden tedbir mümkünse helal yolda uygulamayayım.ama burada yazamam nasıl olur bilmiyorum.allah c c emanet olun.mevlam görelim neyler eminim neylerse güzel eyler.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun..
Helalinden ise niye Tedbirimi almiyayim demissiniz Tabiki alacaksiniz..Her musliman her an akilli Temkin ve Tedbir icinde olduktan sonra Allah a tevvekul etmeli...

Sizin Su an yasadiklariniz ile imtihan edildiginizin farkindasiniz degil mi? Bu oyle cetin bir imtihan ki sadece evinizi, evliliginizi degil.Dunya, ahirettinizi ,ailenizi
ve en onemlisi KIZINIZI da kaybedebilirsiniz...
O yuzden Tedbiri dikkatlice almalisiniz..
bu kordugum gibi karmakarisik durumdan Suizan etmeden, Kul HAKKINA girmeden, kizinizin gelecegini de zedelemeden cikmayi basarmaniz icin
size Allah RIZASI icin yardim etmek istiyorum...
Gecmiste ,Buna benzer bir olay ile kendim de imtihan edilmistim..

Masallah ev ve arabalar sizin uzerinize bunu bir cok erkek yapmazdi..kadinin mali, HAKKI bile olsa izin vermezdi diye dusunuyorum...
Neyse Hayirlisi..
kardesim Allah RIZASI icin beni dinleyin ve soylediklerimi lutfen UYGULAYIN..
Allah sahidim kazancli olan siz olursunuz..

1-Bosanma dilekcenizi hemen geriye alin..Kiziniz su an 11 yasinda 12 yasina,girmesini SABIR ile Bekleyin....
cunku Kiz cocuklari icin 11 yas ergenlik donemi ve bu halli ile mahkemeye cikarsa ikinizin arasinda ruhsal ve duygusal olarak ikiye parcalanir...
celiski, kararsizlik ,kizginlik, hiddeet,ve Hakimin karari ile verilen netice uymak zorunda kalirsiniz..
Hakim musterek velayet verirse KIZINIZI bir cikilmaz travma yasatirsiniz...
1 sene bekleyin dusunmem lazim diyerek bosanmanizi geri cekin!!
Eviniz var KIZINIZ ile huzurlu bir ortam da babasiz nasil olur diye de bir tecrube ve aranizda bir guven koprusu kurma vaktiniz...

2-12 yasina geldiginde halen karariniz degismedi ise bosanmak icin mahkemeye o zaman basvurur ve KIZINIZ kimde kalmak istedigini kendisi karar verir ve secimini yapar...
Bu gerginlik ve KIRGINLIKTA KIZINIZI secim yapma yuku altinda ezilmesine izin vermeyin..
Siz bir annesiniz fedakar, olgun, evladini dusunen guzel bir cefakar Anne...

3-Bu bir sene icinde suizan ile degil,esinizin mal varligini emin ve bilir kisiler tarafindan belirleyin...gerekli evraklari bulmaya
ve mal varligini baskasina gecirdi ise neden yaptigini arastirin!!
Gercekler ayrintida gizlidir..Bu sizin anlattiklarinizda eksik bir seyler var..mantikli olmiyan seyler gercek de olamaz..veya ortada oynan bir oyun var...
ilk once bu olanlari sabitlestirin ki yarin mahkemeye giderseniz elinizde delil olsun...Delilsiz hic bir seyi ispatliyamazsiniz...akilli olun...
ve evinizin YARISINI da KIZINIZIN YARISINI da su an kaybedebilirsiniz....O yuzden bosanmayi geri alip 1 sene erteliyeceksiniz ki
gercekleri ortaya cikarabilmek icin de esiniz, ile kavga degil sanki barisma yollarini ariyormus gibi bir intibah birakacaksiniz...ki
Size guvenip icinde sakladigi gercekleri ogrenebileseniz...

4-1 sene sonra gercekten mal varligi oldugunu ogrendiginizde evinizi sadece anneniz sag ise onun uzerine devr edeceksiniz...
O da anlasmali.. mahkemeden sonra ev Size ve KIZINIZA iade edilecek...seklinde...

kardesim bu dediklerimi lutfen yapin!! su an bosanmaya giderseniz Kaybeden siz olursunuz buna adim gibi eminim..
Hayirli Gunler...

duaa..

AY YÜZLÜ

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleykum gönül sızım daha yeni gördüm mesajınızı. Size yazarken kafam çok karışıktı ve iş ortamındaydım halimi tam arz edememiş olmalıyımki çelişki gördünüz.şimdiki durumum dan bahsedeyim size. Ben davayı açtım tabi suçlamalarımı yaptım ama yalan yok,oda cevap olarak çeşitli asılsız iddealarda bulunmuş ve beni suçlamış.çok şükür şahitlerim var.ailece(eşim ve benim arkadaşımız) devamli görüştüklerimiz onun yalanlarına tahammül edemedi ve bu kararı aldılar.makina konusuna gelince, bir çok esnaf ve çalışan elemanları da buna şahit yani makinaları abim iflastan korumak için eşime ,geri almak üzere verdiğini herkez biliyor.eşim de o makinaları bir başkasının üzerine yapıyor(gerçek satış değil) yerini değiştiriyor ve kiraya veriyor kirayıda nerde kullanıyor bilmiyorum,ayrı eten çalıştığı yerden maaşıyla geçiniyorduk.makinalardan hakkı %15 ama borç onun çok çok üzerinde borç abimde ,makinalar onda.ayrılık kararı almadan önce benimde bankalara borcum var diyordu ama öğrendim hiç ama hiç yok.kendisine hiç çaktırmadan sormuştum hangi bank borcunvar .2-3 banka saydı bende araştırdım yokmuş deyince üzerime yürüdü ve kızdı bağırdı.sonra el borcum var dedi.ne kadar inandırıcı???ayrı eten abim şu teklifide yaptı borcu ben üzerime alayım makinaları geri ver dedi eşim kabul etmedi neden???.2)ev niye benim üzerime evi bulan,alış masrafını yapan,içine masraf yapan ailem.ve kiredi çekildi benim adıma çünkü sigortam vardı.hala 2 sene ödemem var.3)ben şuan kendi evimde annem babamla oturuyorum rahatım kızım emin ellerde.stres yok bağırık yok anlayış çok.işten eve geliyorum yemek hazır.fakat tek korkum kızımın disiplini nde eksiklik olması.eşim çok disiplinliydi ve şimdi kızım bu rahatlıkta ne olacak.illaki bocalama olacak.elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor doz u ayarlamaya çalışıyorum.4)kızım 2001 kasım ayı doğumlu ,2013 ü hesap edersek 12 yaşında ama kasım ayı gelmediresmiyette kaç yaşında oluyor?5)şimdi şahitler 6 tane var.6)en büyük korkum şu= ben bu olaylar olduğunda çok büyük bir psikolojik sorun yaşadım ve psikiyatriye gittim şimdi hastalığımı kullanıyor.ve çocuğu alabilir.ama devlet hastanesinde beni 10 gün yatırabilirlermiş orada hastalığımın olup olmadığı ortaya çıkar.inş.ama yinede tedirginim o ortamda bu stresle nasıl olur bilmemki.afffff yarabbim aaffff.
7)eşime artık diyememki biraz uzatalım onun dayısından zamanında bu teklif gelmişti ama kabul etmedim.şimdi verdiği cevapta onun asılsız suçlamasıyla karşı karşıyayım bunu yenilgi olarak değerlendirir ve dahada burnu büyür hiç anlaşma sağlanmaz diye düşünüyorum.ve artık hiçbirşey öğrenemem zamanında çok denedim olmadı şimdiden sonra hiç olmaz.diye düşünüyorum.
şimdi bilemiyorum halimi arz edebildimmi? Hala bir çelişki varmı?.saygılarımla sevgilierimle gönül sızım.cevap bekliyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim cevap beklediginizi yazmissiniz.. da ben bu konularada cahilim..Muhasebe, ticaret,ekonimi,banka, hesap ,kitap hic anliyamadigim bir konu ama bildigim tek sey su:
Boşanma sirasinda eşlerin Birbirini suclamasi sonucunda ortada kalan cocuklar travma yasadiklari..
Anne-baba tutumunun çocuk duygu ve davranışı üzerind olumsuz etki ve harapeler actigini UNUTMAYIN..
ozelikle ergenlik caginda olan bir KIZ cocugu ve bu cocuk da KASIM ayinda dogdu ise ..cokca Dikkat edin..
KASIM ayinda dogan insanlar cok hassas, duygusal ve fazla sorun yasadiklarinda stress ve deprasyoba cok cabuk girebilen duygu bozuklugu yasamaya elverislidir...
Allah cc. Yar ve Yardimciniz olsun...

AY YÜZLÜ

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun alykum.çok teşekkür ederim gönül sızım bugün avukatım la tekrar görüşücem biraz daha uzatmaya çalışıcam.en azından vereceğim ek ifadede delillerle onun yzdıklarını çürütüp ona gene yendim duygusunu tattırmadan yapmaya çalışacağım.oluyorsa ne ala.sizin tavsiyelerinizle avukatımı yönlendireceğim.evet hukuku o bilir ama çocuk psikolojisinide siz.ama aklıma takılan bir şey var boşanma uzadıkça çocuk daha da yıpranmazmı.çünkü geri dönüşü yok gibi.siz daha iyi bilirsiniz.bende çok uzadıkça yıpranıcam.ama yinede sizin yazdıklarınızda neden se bir hikmet görüyorum.sabır gerekiyor biliyorum ama bu erteleme beni de yıpratmazmı?çok kafama takıyorum.gerçek ten çok ağır bir imtehan.ama en büyük korkum allah.cc rızası olmayan bir yolda ilerlemek.bu sınavı nasıl geçerim gönül sızım bu dünyalık zarar gibi görünen yaşadıklarımı nasıl ahiret hayatımda kar a çevirebilirim?ibadetlerimi yapmaya devam ediyorum ve sınav olduğu aklıma geldikçe içimi bazen hoş bir titreme alıyor. Allah cc.den korku,umut,hoşnutluk bekliyorum o anda.çünkü biliyorum ki allah cc. Kalbi kararan kilit vurulmuş insanları böyle imtehan etmez değilmi.işte bunları düşündükçe kendimi allah a daha yakın hissedip bahsettiğim duygularla doluyorum.çünkü ben ondan ümitliyim demekki oda benden bir şeyler bekliyor.rabbim seni seviyorum sende sev, gerisi boş diye bazen hıçkıra hıçkıra ağlamak geliyor içimden.keşke bu duyguları içimizde saklayıp her adımımızı buna göre atabilseydik.ama nankörlük var,şeytan var,nefis var.bu sebepten çok git gel yaşıyorum.ama hiç ümidimi kesmiyeceğim rabbimin sevgisinden.belkide bu yaşadıklarım kalbimdeki dünya sevgisini rabbime yöneltmek için bir vesiledir ne dersiniz?hani demiş ya yunus emre hz. Yaradılanı severim yaradan dan ötürü.allah cc.bu sevgiye tüm müslümanları ,tüm bu formdaki gönül kardeşlerimi(buna bende dahil) ulaştırsın.amiiiiiiiiiiiin.bu konuyu çok uzatmadıysam gönül sızım sizden cevap bekliyorum.hayırlı günler gönül sızım.allah.razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam kardesim..
evet sizin dediginiz zahirde haklisiniz ama her olayin iki tarafi vardir..
BATIN da ise Size beklemenizi soyluyorsam inanin Sizin iyiliginiz icin bunda da bir hikmet var..
Size ilk yazdiklarimi okursaniz anlarsiniz!!!
KIZINIZ tam 12 yasina bassin.. elinizde deliler olsun,
her kes bir sakinlessin..
ALLAH'in sevmedigi ve seytanin en cok sevdigi sey olan bosanma, arefesindesiniz.. seytani da simdi hemen sevindirmiyelim.. Hak, hukuk kul HAKKINA girmeden ahirettinizi de korumaya calistigima ,samimiyetime Rabbim sahidim dir!!!

kainatta her sey ince, ince elek gibi SABIR ile islenmistir..
Kainatta her sey icice.. ve bir sekilde birbirine bagli ve birbirini etkilemekte..
Yaşanmışlar yaşanacakları şekillendiyor bazı zamanda...zemin hazirliyor.. Zaman;Vesileler,Sebepler Kaderin olusmasini sagliyor..
Yaşanmışlar yaşanacakların hamurunu yoğurmakta yeni bir KAPIYI acmak icin vesileler olusuyor..
o yuzden Yaşadiklarimiza uzulmemek bunda da vardir Allah-in bir hikmetti diyebilme olgunluguna erme surecindesiniz..
Yine de Siz bilirsiniz Ben bir Din kardesiniz olarak Size Sabri ,ve bu olaydaki Hikmetti anlamaniz icin biraz daha beklemenizi tavsiye ediyorum..
bir gun Siz de anliyacaksiniz..dogru olani...
Hayirli gunler...
Her acının altında bir hikmet. Her hikmetin altında bir lütuf vardır...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli Sabahlar bakin bu Sabah SABRIN selametini yasiyarak gordugum olayi anlatayim..
Bu Sabah ufakliklari okula birakmaya hazirlanir iken baktim yine gec kaliyorum!!Her zaman ki gibi...cddvb..
ehh kolay degil iki tane 6 yasinda 1.sinifa gidiyorlar.. hava cok soguk mantolarini giydir, sapka, eldiven kar cizmesi cantalar, beslenme cantalari hazirla vs.. vs.. bir kulagim cocuklarda 6 yas daha kucuk heleki iki erkek ayni yasta itisme, kakisma ...dfrt..cddvb..sırıtık.:,

bir kulagimda Ifhone kulakligi is yerimin telesekreterini her sabah 9 da dinlemek,zorundayim acil bir sey var mi diye?
saat 8.55 neyse onlari arabaya yerlestirdim guvenlik kemerlerini bagladim..arabayi Ya Allah Ya bismiAllah deyip calistirdim biraz isinsin diye cunku hava cook soguk..
baktim yabanci olan komsu Hanim da ilk kez gec kalmis ehh kolay mi iki tane kopegin hizmetti var!!!sırıtık.:,sırıtık.:,
birde kadinsi hazirlik vs.. vs.. KIZGIN, KIZGIN arabasini calistiriyordu..telefonunda da birisi ile kavga ediyordu...:tamam:.bbnn..
neyse baktim ki arabamin on ve arka caminda biraz kar var dur dedim cam sileceklerini calistirayim da kar temizlensin..
bir baktim cam silecekleri donmus cama yapismis!!hy..
hemen cam sileceklerini aninda durdurdum!! cunku motor onlari calistirmak icin zorlaninca arabamin motoru yanabilirdi..
yani 5 dakika gec kalmiyayim diye 50.000 dolarlik arabama KIYAMAM!!!hmmnn
neyse arabam ilk ISINSIN da cam silecekleri acilir diye.. eve girdim kendime bir de bir termos cay aldim.. ohhh rahatladim..
sabah cayini da icememistim.. bu da bana bir nefes alma firsatti vermisti sanki...islikcalanvvcc..
sadece 5 dakika beklesem kiyamet jkopmaz ya diye de dusunerek hem cayimi iciyordum hem de is yerimin mesajlarini dinliyordum hem cocuklarim ile ayni arabada oturuyorduk derken..
komsumun arabasinin motorundan duman ve booom diye ses cikti!!! komsum acele ediyor diye cam sileceklerini zorlamisti..
simdi soyleyin bana 5 dakika gec kalmamak icin asil onemli olan
en degerli olan seyinizi yakmaya, YIKMAYA deger mi?
Sabrin Sonu selamettir ofke ile kalkan zarar ile oturur!! kzgnn..
bunlari UNUTMAYIN...

Üst Alt