Eşimle barışmak için dua edersem doğru olur mu?

S

sfytmr

Kayıtsız
Misafir
Selamunaleyküm. Beni eşim tek seferde 3 talak ile boşadı, yani aynı anda seni boşadım, seni boşadım, seni boşadım dedi. Ama bu öfkeyle oldu. Kavgamızın üstüne gerçekleşti. Ben çok pişman oldum geri barışmak istedim. Ama o boşanmanın kesin olduğunu ve boşanmamış olsak bile beni asla istemediğini söyledi. Hala çok öfkeli bana karşı. Ben bu sebepten Rabbime barışmak için dua edersem doğru olur mu?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Aleykümselam, hangi sebepten olursa olsun dua etmenin yanlış bir tarafı olmaz. Bütün meşru isteklerin ve işlerin için dua edebilirsin. Dua Allaha yakarıştır, ondan istemek, onunla konuşmaktır.

S

sfytmr

Kayıtsız
Misafir
bir sorum daha olacak...

Allah c.c razı olsun sizden. Bir sorum daha olacak. Bana asla hakkını helal etmeyeceğini söyledi. Ben hakkımı helal etmiştim ona defalarca affetmesini istedim. Hakaret etti çok büyük hakaretler etti. Bu onun hakkını helal etmemesini etkiler mi yoksa bana her hakaretinde hak mı doğuyor? Hakkınızı helal edin inşallah.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah c.c cümlemizden razı olsun olsun. Hakkını helal etmek veya etmemek ancak kişinin kendi tasarrufudur. Bu konuda kişinin çeşitli olaylardan etkilenmesi olabilir. Tabi biz olaylara vakıf olmadığımızdan bunu bilemeyiz. Ortada bir hak varsa kişi isterse hakkını helal eder isterse etmez. Fakat kişi haksızsa yani ortada hak geçmesi sözkonusu değilse. O zaman hakkını helal edip etmemesi bir şey değiştirmez.

Fakat eşinizin size hakkı geçmişse ve hakkını helal etmesini istiyorsanız, Eşinizde bunu reddediyorsa doğru zamanda ikna çabaları göstererek belki amaca ulaşılabilir.

S

sfytmr

Kayıtsız
Misafir
...

Allah c.c razı olsun. Allah'a c.c emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam kardesim eşiniz size hakkıni Su an Helal etmek istemiyorsa ..bu kararina SAYGI gösterin..
Zorla Hak talep edilmez bu Gönül işi.. Kemik Kırıldiğında İyileşme süresi olur da kalp KIRILDIGINDA İyileşme süresi olmaz mi be güzel kardesim...dfrt..
her kalp kırıldığında bir Hazin yolculuk başlar..biraz SABIRLI olun bir kendisine gelsin ...su an kendisinde degil kin ve KIRGINLIK yolculuguna cikti..:bilmemm:.
kızgınlık,insan bedenine girince AKIL da Yolculuga cikar...

bu bekleyis surecinde cenabı Hakk tan af dileyin.. O na sığın..
en doğruyu O bilir..kalpler Onun elindedir.. Sizin degil!!

affetmek istediği zaman hazir oldugunda ;hakkını Size helal edecektir..
bizim gibi aciz günahkarlara düşen O yüce Hakkın rızasını kazanıp; Tövbe etmektir..
Basimiza sebepsiz gibi gelen bela ve musibetler aslinda kendi ellerimiz ile YAPTIKLARIMIZ dir!!!
Sertlikle,zorbalik ile bir yere varılmaz ..
Onu kaybettiğiniz gibi Sevgi, SABIR, Muhabbet insanlik, Kadin ruhunuz ile Onu geri kazanmaya çalışin..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamunaleyküm. Beni eşim tek seferde 3 talak ile boşadı, yani aynı anda seni boşadım, seni boşadım, seni boşadım dedi. Ama bu öfkeyle oldu. Kavgamızın üstüne gerçekleşti. Ben çok pişman oldum geri barışmak istedim. Ama o boşanmanın kesin olduğunu ve boşanmamış olsak bile beni asla istemediğini söyledi. Hala çok öfkeli bana karşı. Ben bu sebepten Rabbime barışmak için dua edersem doğru olur mu?
Aleyküm selam,
gerçi sağolsun serdar ve gönül sızım hocam gerekli açıklamaları yapmışlar ama bende haddim olmadan bir iki kelime yazmak istedim.

Şimdi, sevgili kardeşim, sorununuzu yazmadan önce isminiz önemli değilde enazından yaşınızı, cinsiyetinizi belirtseydiniz cevabım dahada açıklayıcı olurdu derken bende fikrimi yazardım ama şimdi ne yazayım, bayanmısın, erkekmisin bilmiyorumkixxzzl..

Şimdi bir örnek vereyim; bir aile içinde eşler arasında dupdururken ufak tefek tartışmalar dışında boşanacak kadar kavga çıkmazqqww..k
demekki senin hatan büyükmüş ki durum boşanmaya kadar gitmiş
Senin yapacağın ikişey var.
1) otur gece gündüz ALLAH'A dua et.
2) serdar hocamın dediği gibi, eşinizin size hakkı geçmişse ve hakkını helal etmesini istiyorsanız, eşinizde bunu reddediyorsa doğru zamanda ikna yollarını aramandır.
3) Ama sakın ha sakın ben bir hoca bulayımda eşime muska yaptırayım aramız düzelsin vs. gibi çözüm yolları aramayınqqww..k yoksa dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olursun:imkansiz:.
ALLAH CC YARDIMCIN OLSUNduaa..

S

sfytmrr

Kayıtsız
Misafir
Selamunaleyküm. Cevaplarınız için sağolun. bayanım ben. Mutlaka ki hatanın büyüğü bende ben asla, hatta hiç ona suç bulmadım (hatalı olsa bile) ama zaten dinen boşandık artık geri dönüş yok. Ama bu ona bana ağır hakaret etmesini asla gerektirmez diye düşünüyorum. Ortada namus şeref meselesi olmadığı için... Bana hakaret etmesi benim ona geçmiş hakkım mı oluyor onu merak ettim. Ben zaten öncesindeki bütün haklarımı helal etmiştim kendine.
Allah'a sığınıyorum ben her şeyi en detayıyla rabbim bilir sadece. İnşallah eski eşimin de kalbi yumuşar diye dua ediyorum. Kul hakkıyla ölmek asla istemem.
Allah'ın c.c rahmeti üzerinize olsun...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam kardesim unutmayin;
Herkes kendi karakterine göre,hareket eder...

ESTAĞFİRULLAH Dilimle söylediğim tüm kötü sözlere…
ESTAĞFİRULLAH Gözümle gördüğüm çirkin şeylere…
ESTAĞFİRULLAH Ayağımla gittiğim haram yerlere…
ESTAĞFİRULLAH Kulağımla duyduğum faydasız ve boş sözlere…
ESTAĞFİRULLAH Bilerek ya da bilmeyerek işlediğim bütün günahlarıma…
Estağfirullah! Estağfirullah! Estağfirullah!

"Birini seviyorsanız, onu Allah'tan isteyin. Kalpler Allah'ın elindedir.."

acilangul1

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Selamunaleyküm. Cevaplarınız için sağolun. bayanım ben. Mutlaka ki hatanın büyüğü bende ben asla, hatta hiç ona suç bulmadım (hatalı olsa bile) ama zaten dinen boşandık artık geri dönüş yok. Ama bu ona bana ağır hakaret etmesini asla gerektirmez diye düşünüyorum. Ortada namus şeref meselesi olmadığı için... Bana hakaret etmesi benim ona geçmiş hakkım mı oluyor onu merak ettim. Ben zaten öncesindeki bütün haklarımı helal etmiştim kendine.
Allah'a sığınıyorum ben her şeyi en detayıyla rabbim bilir sadece. İnşallah eski eşimin de kalbi yumuşar diye dua ediyorum. Kul hakkıyla ölmek asla istemem.
Allah'ın c.c rahmeti üzerinize olsun...
Aleyküm selam, sizde sağolun.
Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, (bilmiyorum belki benim yazdıklarım bazılarına ters gelebilir, ama napayım benim tarzımda bu)
Bakın kardeşim sen hatanı kabül etmişsin binlerce kez özür, af dilemişsin, allah bilir nekadar gözyaşıda döktün, af etmek allah'a mahsustur ama eşiniz halen daha inat ediyorsa ki ediyor kusura bakmayın demekki ayrılmak için mazeret arıyormuş vebu hatanız da bahane olduxxzzl..
dini nikah kıymak okadar zormu ki onuda bahane etsin, zaten ara sıra dini nikahı tazelemekte de fayda var yaniislikcalan

ALLAH CC YAR VE YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİM NEDİYEM.

S

sfytmr

Kayıtsız
Misafir
Haklısınız çünkü öfkeyle bitti bir anda silindi gitti. Ve dediğiniz gibi çok merhamet diledim, af istedim tüm hatayı üstüme aldım affet dedim ama aldığım cevap hakaret ve asla olmaz oldu. Ben sadece Allah'a sığınmaya karar verdim. Rabbim benim bu üzüntümün sıkıntımın pişmanlığımın karşılığını inşallah verir. Tek dileğim bu. Kaçmak kolay, nefsini yenip düzeltmeye çalışmaksa zor. Allah'ım c.c inşallah kalbini yumuşatsın onun. Sizde dua edin bana nolur. Allah c.c. razı olsun sizden.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
kulhakki.jpg

Senin, onun üstünde hakkın varsa onu ALLAH'a havale et
ve çokça dua et.

Üst Alt