En Güzel isimlerin sahibi Yüce Rabbin sözleri!

Taner Öğüt

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
32
Euzu Besmele ile....

“Onlar, ayakta iken, otururken, yanları üzere yatarlarken Allah’ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler...” (Al-i İmran, 3/191)

Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur. 13/RA'D-28

Alemlerin Rabbi ve Kralı sözlerini Ruhul-Quddüs veya Melekler aracılıgı ile sectigi insanlara onları Peygamber yaparak sözlerini onlar araciligi ile teblig ettirip, onlarla uyarmıs, yalnız ona hizmet, kulluk etmek yalnız ondan istemek, O´na ve sözlerine teslim olmak adeta boynumuzun borcu cünkü bu yüzden yaratıldıgımiz buyurulur. Sadece haramlardan uzak durup, helalleri ve farzları yerine getirmekte degil öncekilerin düstügü hatalardan ibret alarak kimseyi Rabb edinmeden, Dine, imana onun bunun önderligi, rabbligi aracılıgı ile sonradan alet, ilave edilen hurafelerden ve bidatlardan uzak durarak yalnız Allahu Teala´nın talimatlari dogrultusunda O´na teslim olarak ve O´na sadık kalarak hareket ederseniz herseyin üstesinden tüm zorluklara ragmen, kafirlerin ve cinlerin tüm zahmetlerine ragmen geliriz evvelallah, Allahu Teala vaadinden caymaz. Kimsenin baska birisini Rabb edinmemesi gerek, san, söhret, para, mevki, makam, menfaat, cikar elde etmek nedir ki gelip, gecici olan bu diyarda, bunların ve böylelerinin belli ki Dini, Imanı para ve alemlerin Hakk ve Adalet üzerine yaratıldıgından süpheleri olacak ki Rabb olarak Rabbimizin sözünün üstüne söz söyler haldeler!
 
Üst Alt