Efendim!!!

gözyaşi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
EFENDİM!!!

Yokluğunda seni özledikSana değen rüzgarı, seni örten bulutu özledik
Özlemeyi özlenilmeyi, sevmeyi sevilmeyi, sevindirmeyi sevindirilmeyi özledik efendim

Askı, gözyaşını, müsamahayı, ahlaki, adabı, ihsanı, irfanı, iz'anı,
feraseti, basireti, secaati, celadeti, adaleti, meveddeti, muhabbeti özledik
Senden sonra tefrika meşrebimiz, taklit mezhebimiz, cehalet mektebimiz,
Atalet fıtratımız, hamakat şöhretimiz, ihanet sıfatımız, küffar velinimetimiz oldu

Efendim
Sen kendini Abduhu ve resuluhu (O'nun kulu ve resulü) olaraktakdim etmiştin
Sana iman eden bazıları, sana hürmet adı altında seni kulluktan "kurtarıp" melekleştirerek, hayattan dışladılar Bu ifrat'a karşı bazıları da tefrit'e sapıp, seni bir güzel örnek olmaktan çıkarıp, Bir "postacı" bir "ara kablo" seviyesinde görerek seni hayattan dışladılar

Bunların hepsi sana iman ediyordu Ama seni hayatımızdan çıkarmanın ızdırabını çektirdiler bize
Bu işi göğe çekerek yada yere sokarak yapmaları hiç bir şeyi değiştirmedi sonuçta
ALLAH seni güzel örnek olarak gösterdi
Sen, Kur'anın konuşanı, yürüyeni, hareket edeniydin
Tıpkı bir ağaçta suyun meyve ye, bir çiçek tozunun bala, bir tavukta darının yumurtaya, bir koyunda samanın süte dönüşmesi gibi, Ayetlerde sende hayata dönüşüyordu

ALLAH ısrarla seni örnek gösterirken, birileri ısrarla "kitabı" kitabları örnek göstermekte direndiler Öylesi işlerine geliyordu Çünkü cansız bir nesne ile canlı bir insani örnek edinmek hiç bir olurmuydu

Efendim
Biz kitabsızlıktan değil, Peygambersizlikten kırıldık Yokluğumuz Peygamber yokluğu
Seni andıran seni hatırlatan insanların yokluğunu çekiyoruz Çocuklarımız Peygamberi sorunca, "evladım onun ahlakı tıpkı falancanın ahlaki gibiydi" diyeceğimiz insanlar yok denecek kadar az

İnsanlık destanıyla birlikte bir çok kitap gönderilmeyen Peygamber gelmişti de, bir tek bile olsun "Peygambersiz kitap gelmemişti Sayemizde yaşlı dünya ona da şahit oldu

Efendim
Bu dünya Peygambersiz kitaba, Muhammed (sav) siz İslam'a da şahit oldu Şimdi Kur'an mahzun Efendim Kur'an öksüz Seninle Kur'anın arasını ayırdık Etle tırnağın, toprakla tohumun, anayla evladın arasını ayırır gibi

Gel de bir bak Efendim, bu mazlum milletin haline Bıraktığın din tanınmaz hale geldi, bıraktığın sitenin harabelerinde simdi baykuşlar tünedi
Gün geçmez ki ümmetin coğrafyasından feryat yükselmesin, oluk oluk kan akmasın
Bir olarak bıraktığın ümmetin kaç parçaya ayrıldığının sayısını onu parçalayanlar dahi unuttu
Bıraktığın kutlu mirası hovarda mirasyediler gibi parçalayarak paylaştık efendim

Efendim
Nebevi, mirasın irfanı ve ahlaki boyutuna bir hizip, ilmi ve fikri boyutuna bir başka hizip, siyasi ve hareki boyutuna ise daha başka bir hizip sahip çıktıYüzyıllardır tüm bu hizipler, ellerindeki parçanın bütününün kendisi olduğunu iddia etmekle ömür tükettiler Her hizip ellerindeki parçayla övünüp durdu Hepimiz hakikatin merkezine kendimizi oturtup hak benim dedik
Oysa ki efendim, bazen parçalanan hakikat, hakikat olmaktan çıkar Ait olduğu bütün içerisinde anlamlı bir parça o bütünden ayrılınca anlamsızlaşabilir Bunu fark edemedik efendim

Efendim
İsrailoğulları peygamberlerini katlediyorlardı
Bizde senin güzel hatıranı, emanetini, adını ve sünnetini katlettik Seni katlettik efendim

Kimilerimiz için sen hiç ölmedin, O ender bahtiyarlar seni hep içlerinde, işlerinde, hayatlarında, düşüncelerinde, duygularında, eylemlerinde, evlerinde yaşattılar
Kimilerimiz içinde sen hiç doğmadın Onlar hep senden mahrum yaşadılar Derya içteydiler, deryayı bilmediler
Varlığının kaç bahara bedel olduğunu bilmeyenler, yokluğunun ızdırabını nasıl duysunlar efendim?
Seni çok seviyoruz, seni çok özlüyoruz

Bize kırgın mısın sevgili Efendim?

Bize kırgın mısın Sevgili Efendim?

MUSTAFA İSLAMOĞLU

ferit

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah Razı Olsun Krdgüzel paylaşımm

gözyaşi

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ecmain ink kardeş