Duyguların hakimiyeti

sevgisiz olmaz

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
12 Mart 2011
Mesajlar
306
Tepkime puanı
10
pesimistikramco1qjipmhstw8.jpg


hayatımızda olumlu veya olumsuz adı altında yaşadığımız her ne varsa,, mutlu veya mutsuz oluşumuz duygularımızdandır.. "biz"imle birlikte çevremizide etkileyen,, bizi "biz" yapan duygularımızdır..


bazen sabit gibi görünsede çoğunda değişkendirler.. olay ve konulara karşı sürükleyici de olabilirler.. mekan ve zaman gerekmezsizin daima bizimledirler..

kiminin BENliğinde onarılmaz yaralara sebep,, diyerinin yüreğinde hayal gücüne cesaret bir başkasının cezasına vesiledirler..
her zaman sevda adıyla anıp akıntısında boğulduğumuz.. bazende nefretimize sebep olan duygularımız; bazen ana kucağı gibi sımsıcak ve vefakar,, bazende dokunmadan batışan bir diken,, hatta yaşam adına umutlarımızı dahi paramparça eder duygularımız..


kalpdeki tılsımın beyindeki üreticiliğin belirtisidir.. hüzünlendirir,, üzer, acıtır, çılgınca ağlatır ama gün gelir bize "güc" verir,, gülümsememize sebeptir.. her kişide farklı da olsa biribirine benzemekle beraber kişiye "özel" tesirini gösterir..

bazen sessizce yüreğine yön veren,, bazende seni ölümüne nefretle eriten ama ne olursa olsun duygular sürekli iniş çıkışlarla farkına varılmasa da çoğu zaman zirvededir/ler..
hiç beklenmedik bir anda her şey normal gibi algılanır anlık öfke ile duygularımızla darmadağın oluruz.. gün içinde bir olaya kahkaha atarken çok geçmeden seyirci olduğunuz bir başka olayla içimiz ezilir, üzülürüz..

fakat bunlar bizi fazlasıyla meşgul etmemeli.. bir sonraki an’a her zaman olumlu yaklaşmalı yenilenmeli..
ah bu duygular.. yaşadığımız sürece gün boyu sık sık değişmektedirler.. bazen bir günde dört mevsimi yaşatır, renkarenk olurlar ..

yaradan’ın yaşam boyu bizlere duygularımız aracılığı ile mesajlar verir.. Onun bizleri sevdiğini her anımızın acısıyla tatlısıyla bizlere bir armağan olduğunu unutmamalıyız..
yaradan’ı her daim hissedip,, her yaşanmış "an"ı son bilip,, kendimizle beraber herkesi sevmeli herkese sevgiyle yaklaşmalı bir sonraki ana sevgi ve umutla bakmalıyız...

olurki bir gün yaratandan ve sevgiden uzaklaştığımızın farkına varırsak.. işte o zaman, gec olmadan duygularımızı törpiliyelim.. ve esiri olmaksızın onlarla yaşamasını öğrenelim..

 

vaveyla

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
26 Şubat 2011
Mesajlar
503
Tepkime puanı
10
güzel paylaşımmharikaaEmeğine Sağlık krdşm
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Katılım
22 Şubat 2011
Mesajlar
7,016
Tepkime puanı
423
güzel paylaşım ***teşekkürler kardeşim
 

elifgibi

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
28 Mart 2011
Mesajlar
2,125
Tepkime puanı
26
Allah Razı Olsun Krd
 
Üst Alt