Dünya bir oyundan ibaret futbol ise oyun içinde oyun

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Dünya bir oyundan ibaret iken bir de içinde ikinci oyunla oyalanıyoruz oysa gerçeğe hazırlanmak için bu dünyadayız.
Sabah günaydın şu futbol takımı ne oldu akşam oldu bu futbol takımı ne oldu ''Allah'' diyen yok.BOŞ DÜNYANIN BOŞ İŞLERİ
birisine'' evlenme vaktin geçiyor etrafa haber salalım hayırlı bir nasibin çıkar ,artık evlen'' diyoruz.Adam adı lazım değil futbol takımıyla evliyim diyor.Diğeri ''ağlayacağım günlerdir yüzüm gülmüyor hayat zindan takım gol atamıyor diye ''diyor.Futbol denilen şeyle oyalayıp duruyor iblis bulmuş bir yol daha cehenneme giden ,arkasından sürükleyecek nasipsizdeaassd..
Cehennem neresi,cennet neresi,dünya ya niye geldi, kendisi kim nereden gelmiş ,nereye gidiyor haberi yok.Rabbim hidayet versin:bilmemm:.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Şükürler olsun ne televizyonla işim var nede takımlarla tek izlediğim maç Türkiye maçları kimseyi bilmem kimseyi tanımam. Ama fanatikler fena halde tutkunlar hele bir de takım yenildiyse ooo tamam dünya'nın sonu geldi sanki. :) Şimdi bir de iddia denen bir şey var ortada onu oynayanlar şimdi daha da fazla futbol hastası oldular yerli yabancı maçları seyrederek hatta bazıları nerdeyse iddia bayisinde yatıp kalkacaklar. Paraya sıkışan iddia bayisine koşup kupon yatırıyor, bir arkadaşımdan duymuştum adamın biri ev kirasını yatırmış bu ayı atlatamayacağım diyerek. Zaman kötüye gidiyor Rabbim sonumuzu hayır eylesin...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Günümüzdeki "provosyenel futbol"un kumar olduğunu düşünüyorum... Allahü alem...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bakın bu kumar tarafı aklıma hiç gelmedi çünkü dünden beri sadece fanatiklerin Allah cc koyduğu sınırları nasıl aştığı ile meşgul idi aklım adamlar kafalarında fanatiklik ile tağutlaştırmışlar futbolu ,futbolcuları...
Hadi ahireti düşünemiyorlar ama dünyalarınada bir faydası yokki oyundur eğlenmek için belli zamanda izlersin biter hayatın anlamı futbol muş gibi davranırsan hayatını futbol gibi anlamsız bir işle anlamlandırmaya çalışırsan evde karının çoluğunun çoçuğunun ,akrabalarının ve diğer her şeyin üzerindeki hakkını bu boş işe sermaye edersen yuvada kalmaz ,mal mülkte kalmaz etrafında kimsede kalmaz harcadığın nefesin hesabı sorulacak ,insan nasıl yaşarsa öyle ölür nasıl ölürse öyle dirilir.
Kendimizi düzeltmeye çalışmalıyız, pirincin taşını pilav yapmak için nasıl ayıklıyor isek bu dünyada da ahiretimiz deki ferahımız için hayatımızda ki taşları ayıklamak zorundayız gayretimiz buna olmalı Allah cc yolunu, neyi ayıklayacağımızı,nasıl ayıklayacağımızı zaten bildirmiş bize sadece itaat ve iman ile feraha ermek düşüyor düşmanlarımız bu kadar gayretli iken bizde gayretimizi kuşanmalıyız bu sözlerim önce kendi nefsime de, bir emri maruf nehyi anil münker ile sonlandırarak sizleri Allah cc emanet ediyorum kardeşlerim selametle kalın.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Tağut, muhataplarının beyinlerini ve kalplerini müdavim İslam'dan uzak tutmaya gayret ediyor. Futbol da bunlardan biridir, ki, alimi de, hacı ve hocası da bundan etkileniyor. Ben neden bir futbol takımı tutarım, ama tutuyorum, laiklik ninnisiyle beni öyle büyütmüş. :)
İlgilenmiyorum ama tuttuğum bir futbol takımım var. Yani, sistem bilerek insanları boş hallere kanalize ediyor.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Işte marifet irade burada, bizi ilgilendiren nokta burası karşımızda bir olumsuzluk var ve irademizi işletmemiz için başlangıç noktamız burası ihvan bey yani bizim elimize tercih hakkını vermiş Rabbül alemin tutmayabiliriz futbolun veya diğerlerinin bizi sınırlamasına değil bizim onları sınırlandırıp kendimizden uzak tutma konumunu ayarlamamız sorun,yapabilirsek kazananlardan yapamazsak tutsak olanlardan oluyoruz malesef...
Bana bu kadar ince düşünme diyenlerin sesleri geliyor kulağıma işte ince düşünmeye düşünmeye düşmanların eline verdik inceliği detayı onlarda bizi evirip çeviriyor ellerinde oyuncak ediyorlar. Düşünelim öyle hareket edelim kendi terazimizi kendimiz kuralım ,vicdanımız uyanık ve ayarı en hassas ayarda olsun ince düşünüp sık dokuyalım kulluğumuz sağlam Rabbimizin rızasına eren kulluk olsun inşallahduaa..acilangul1

Üst Alt