Dualarım kabul olur mu?

Y

Yagmurum

Kayıtsız
Misafir
Slm. Bir sey sormak istiyorum ask acisi yasiyorum ona kavusmak icin cok israrla dua ediyorum icimden hep durmadan israrla bir sekilde dua ediyorum israrla musade edilen duam acaba duam kabul olunucakmi bir yerde okumustum Allah Kabul etmeyecegi duayi kuluna etirmez israrla dua etme sansi tanilmaz duanin musade olunmasi o duaya icabet olunurmus bu dogrumu beni bu konuda aydinlatirmisiniz cok tesekkur ediyorum.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Duan meşru ise yani haram bir şey istemiyorsan ve istediğin şey senin için hayırlı ise kabul olur Allah'ın izniyle.
Fakat birde gerçek var ki; Bugün olmadı diye sızlandığın duaya belki yarın iyiki olmadı diye şükredersin.(MEVLANA)
Yani istediğin şeyin hayırlı mı yoksa hayırsız mı olduğunu sen bilemezsin. Belki olmaması senin için daha hayırlıdır belki de olması! Her şeyi bilen ancak Allah c.c dür.
O Yuzden her seyin HAYIRLISINI dileyin..."

ali arslan

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
a.s ben kendi göruşlerimi söyliyeyim. ilk olarak millet yalanlasada bu bir gerçektir. ALLAH AŞKI İNSANLARA SINAMAK İÇİN VERMİŞTİR aşk dediğin sadece Allahin vermiş olduğu kişilerde var leyla mecnun gibi aşik veysel gibi. şimdi sen ona kavuşmak istiyorsun ayrisiniz galiba? ama sana bir şey söyliyeyim sen ayri olduğun zman aşk acisi cektiğin zman ne yapiyorsun hiç namaz kilmadin mi ? zikir etmedinmi ? Allahi anmadin mi ? Allah soruyor kulum beni anacakmi yoksa uzuntu içinde öyle duracakmi. aşk acisi cekiyorsan sen sadece dinine devam et. ustelik aşik olduğun kişi kaderinde evlilik olarak varmi onu bile bilemiyorsun. bak eğer sen bu aciyi cekiyorsan bu acidan kurtulmanin tek bir yolu var DİNİNE UYGUN DAVRAN ALLAHI AN VE AŞKI SANA TEST İÇİN VERDİĞİNİ HATİRLA. BU ACİ SANA ALLAH TARAFİNDAN GELDİĞİNİ HATİRLA VE BUNDAN DAHA KÖTU BİR ACİ GELMEDİĞİ İÇİN ŞUKRET eğer bunları yaparsan ki yapabilirsin ozman acin en kisa surede gider. ama dua ederken ALLAHİM BENİ ONA KAVUŞTUR DİYE dua etme ALLAHİM COK İSTİYORUM ONA KAVUŞMAK AMA HAYİRLİSİYSA BENİ ONA KAVUŞTUR de cunku hayrin arkasinda şerri şerrin arkasinda hayri veren CENAB-I HAKTIR saygilarimla ali arslan

Üst Alt