• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

DMT Vahiyi Normalleştirir mi?

سعید

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Mesajlar
1
Es-selamun aleykum, sorum DMT üzerinedir. Söylenildiğine göre bu madde halisünojen bir madde. Geceleri salgılanıyor ve ibadetlerde falan da salgılanıyormuş ne kadar sahihtir bilmiyorum. Eğer bu doğruysa Resulullah'ın aldığı (s.a.v) vahyi normalleştirir mi?
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,841
Aleyküm selam, saçma sapan şeylere kafanı yorma, vaktini harcama kardeşim. İman insanın kalbindedir, kalbine danış doğruyu kendin bulursun. Peygamberimiz s.a.v ümmiydi, okuma yazması yoktu. Nasıl yazacakmış. Zaten bu en büyük mucizesidir. Edebiyatta zirve bir toplumda, okuma yazması olmayan birinin muazzam eseri kendinden değil Rabbimizin c.c gönderdiği vahiy ile dir. Sen sıradan okuma yazması olmayan bir insanı günlerce karanlıkta beklet bakalım. Çıktığında okuma yazmayı öğrenmiş olarak çıkacakmı. Yada mükemmel bir edebiyatçı olacak mı??? Boş şeylere taviz vermeyelim. İman da şüphe olmaz. Bu dini onun bunun demesiyle değil, ilim ile, ilmi olanlarla, Kuran ı Kerim ile tefsirle, hadisle, alimle, ulema ile öğrenip anlamaya ve yaşamaya gayret edelim. Vesselam.
 

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mesajlar
6,841
Saçma birilerinin, saçma fikirlerini çürütmek için konu açmaya, maddeler halinde bunu açıklamaya gerek yok kardeşim. O nedenle dmt diye uydurulan şeyi uzunca anlatmaya da gerek yoktur. Müminler, Kuran ı Kerimden biraz dahi haberi olanlar neyin ne olduğunu gayet iyi bilirler. O nedenle yazın yayınlanmadı. İslama faydalı olacak paylaşım yapacaksan buyur. Zaten saçma olan görüş ve fikirlerin açıklaması için konu açmaya gerek yok.
 
Üst Alt