Diş Estetiği Nasıl Yapılır

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
23 Nisan 2011
Mesajlar
3,344
Tepkime puanı
25
Diş estetiği, genellikle dişlerde görünüm olarak sorun yarattığı ve bu sorunun kişinin hayatını olumsuz yönde etkilediği durumlarda tercih edilir. Bugün televizyonlarda izlediğimiz bir çok ünlü bu yöntemi tercih ediyor. Bu da diş estetiğinin kişilerin hayatına pozitif olarak yansıdığını gösterir. Göze hitap eden ve sağlıklı diş etlerine sahip insanların kendilerine güvenleri tam olduğu için kendilerini sosyal açıdan daha özgür hissedebiliyorlar.

Diş hekimleri, dişlerdeki yapısal bozuklukların yüzün simetrik görünümü üzerinde büyük etkisi olduğunu ve dişlerin yüz yapısını belirleyen en önemli faktör olduğunu vurguluyor.

Ağız yapısı, dudaklar ve dişler güzel bir gülüşün en önemli faktörüdür. Ağız çevresinde ki asimetrik görünümün ve istenmeyen kıvrımların oluşumuna dişlerde bulunan bir eksiklik ve dişlerdeki şekil bozukluğu en büyük nedendir. Dişlerde ki şekil bozuklukları diş teli tedavisi ile düzeltilebilir. Diş estetiği ile yeniden düzenlenmiş dişler size daha genç ve sağlıklı bile görünüm sağlayabilir.

Diş yapısı düzgün olsa bile dişlerinizde bulunan bir sararma bile güzel bir gülümsemeyi berbat edebilir. Diş beyazlatma ile dişlerinizi beyazlatarak yine daha estetik ve sağlıklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Diş estetiği fiyatları ise estetik yapılacak şehre ve doktora göre değişiklik gösterebiliyor. Ve yine diş estetiğinde kullanılacak malzeme ve yönteme göre 200 – 5000 tl arasında bir fiyata diş estetiği yaptırabilirsiniz
 
Üst Alt