Diş Beyazlatma - Office Bleaching Nedir?

eMeKLi uYuSS

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
18 Haziran 2011
Mesajlar
420
Tepkime puanı
5
Yaş
38
Klinikte diş beyazlatma nasıl uygulanır
diş beyazlatma nasıl yapılır


Office Bleaching, doğal rengi koyu olan yada sonradan olan etkenlerle rengi koyulaşan dişlerin renginin doktor muayenehanesinde beyazlatılması işlemidir. Dişhekimliği teknolojisinde yapılan araştırmalar sonucu evde uygulanan Home Bleaching tekniğine alternatif olarak geliştirilmiştir. İşlem yaklaşık bir saat içinde tamamlanıp çok etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Office Bleaching Nasıl Uygulanır ?

Önce hastanın fotoğrafı alınır ve renk skalası ile dişlerin ilk rengi tespit edilir. Diş temizliği yapılır. Dişetleri koruyucu bir tabaka ile kaplanır. Beyazlatma jeli dişin yüzeyine sürülür. Her diş için 6 dakika ışık uygulanır. İşlem tamamlandıktan sonra jel dişlerden temizlenir. 24 saat içinde hafif hassasiyet olabilir. Flor uygulaması ile bunu önlemek mümkündür.

Office Bleaching Hangi Durumlarda Uygulanır ?


Alt-üst çene genel diş beyazlatılmasında ;
Kanal tedavisi görüp rengi koyulaşan tek dişlerin beyazlatılmasında ;
Doğal rengi koyu olan köpek dişlerinin beyazlatılmasında ;
Alt-üst çeneye porselen diş yapıldığında, daha açık renk uygulamak amacı ile karşıt doğal dişlerin beyazlatılmasında Office Bleaching başarı ile uygulanmaktadır.

Office Bleaching'in Avantajları Nelerdir ?

Uygulama süresinin kısalması ve hemen sonuç alınması ;
Uygulama süresince, kahve, sigara vb maddelerin kullanımına bağlı olarak diş renginde geri dönme sorununun ortadan kalkması ;
Yapılacak diğer tedavilere daha çabuk başlanabilmesi gibi avantajları vardır.

Office Bleaching'in Yan Etkileri Var mıdır ?


Diş beyazlatmanın zararlı hiçbir yan etkisi yoktur. Beyazlatma jelinin zararsızlığı, Amerika'da Federal Drug Administration, ülkemizde de Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.
 
Üst Alt