Depresyon ve gerçek olmayan sesler duyanlar için tedavi

K

Kendiniarayan

Kayıtsız
Misafir
İlmi gizlemek günahtır.Bu nedenle size bu rahatsızlığın neden kaynaklandığını ve nasıl iyileşebileceğini anlatayım.Esasında depresyona yakakanıyorsunuz.Ama bahtınız kapalı olduğu için işitsel olarak sanrısal sesler duyuyorsunuz.Yani depresyonda olan herkezin kafasında olumsuz düşünceler vardır.Bunlar bahtı kapalı insanda işitsel olarak duyulur.Ben 20 yaşında rahatsızlığa yakalandım.Gittiğim doktor bana çok yan etki yaptığı için psikotik denilen ilaç yazmadı.Bunlar toksit etkiye sahiptir.Yani çok yan etki yapar.Ama pek çok hatamı düzeltmemi istedi.Özellikle kendindeki anormalliği kabul etmeyenin düzelmeyeceğini söyledi.Mantıken depresyon iyileşmeli.Kalsiyum ve D3 vitamini belirli bir dozda alınması iyi gelir.İlaç ile tedavi günlük ihtiyacın üzerinde olması gerekir.Beyinde hücre yenilenmesi yapar.Yani onarım gerçekleşir beyinde.Ama bir anda iyileşme olmaz.Uzun süre kullanılırsa iyi olur.Ama her durumda ilim öğrenmek ve kitap okumak çok önemlidir.Terapi eden doktorlar sizden yapılması imkansız şeyleri ister.Ne geçmiş, ne gelecekle ilgili yorum yapmamak önemli.Yani yaşanan an önemlidir.İnsanlara fazla güvenmemek gereklidir.Mühim olan dış görünüş değil, dürüstlüktür.Karşınıza öyle insanlar çıkarki,dışardan güzel ama sahtekardır.(zahiren arkadaş olur.) Konuşmalarınız yanlış anlaşılırsa çevrenizdeki insanlar negatif elektrik alırlar.Bir hergele cevap veremeyeceğiniz bir şey söyler,kaybolup gidebilirsiniz(ermiş kişiler:düşmanın gözünde yükselemeyeceğinizi söylerler.)Sevdiğiniz kişi sizden güven alamazsa sizden vazgeçer.İyi işler ile uğraşılmalıdır.Çok kitap okuyup ilim öğrenilmelidir.Hayatta her şey istediğiniz gibi olmaz.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Doktor kontrolünde ilaç kullanımı söz konusu ise ilacı kendiniz aniden kesmeyin.Çok kötü bir hale gelebilirsiniz.Daha önceden ilaç kullanmayanlar kalsiyum- D3 vitamini ile fayda görürler bitkisel olarak.Bitkisel ilaç olarak yüksek dozda iyi gelir.Hem depresyon hem şizofren iyi olur.Dua üzerinde taşımak caiz yada mübah olur mu bilmiyorum.Cinlerin şerrinden korunma amaçlı dua okumak ve üzerinde taşımak ancak rahatsızlığı iyi edebilir.Ama insanların hepsi farklı şeyler söyler.Açıkçası muska gibi tedavilere şirk diyen insanlar var.Yani tercih ancak size kalmıştır.Açık bir fikrim yok.Namaz tesbihatı rukye etkisine sahip cin musallatı olan kişilerde.Cin yada şeytan erişebilir bu tedavide.Uzun sürede ya ölür ya terk eder..Namaz ise hastalık çok ağır iken bir cinin varlığı hissediliyor ise onu eritip yakabilir.Çünkü cine hastalık ağır iken şeytan musallat olabilir.Yada cinin kendisi hastalık ağır iken musallat oluyor olabilir.Allah C. C. şifa ve sabır versin.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Depresyonda gerçek olmayan ses olmaz.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Bu mesajı ben yazmıştım ama hatalı.Duygu durumu bozukluğu durumunda ortaya çıkıyor gerçek olmayan işitsel sesler.Allah her hastalık için bir ilaç yaratmıştır.Hem bitkisel hemde doktor kontrolünde kullanılabilecek ilaçlar vardır.Teşhiş doğru olursa bir sorun olmaz.Takıntı gibi rahatsızlığı olanlar sürekli geçmiş ve gelecek gibi konuları çok düşünüp zaman kaybederler.Sürekli hataya düşme korkusu olur.Vesvese tedavisinde kullanılan ilaçlar bitkisel yada molekül şeklinde olanları,her ikiside fayda verir.Vesvese,telkin ve kötü telkin için dualar vardır.Hepsi ayrı bir görev görür.Kötü telkini benimseyen dinden çıkar imanı gider.Tövbe namazı kılmalıdır.

Üst Alt