Demiyeceydim ama dedirttiniz

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ruyalarsms.jpg

Selamün Aleyküm demiyeceydim ama dedirttiniz...
ŞURA/30- Başınıza gelen herhangi bir musibet kendi ellerinizle kazandıklarınız,kendi elleriniz ile yaptıklarınız yüzündendir.

HUD/112 - İşte bundan dolayı emrolunduğun gibi doğru ol! Beraberindeki tevbe edenler de (doğru olsunlar). Aşırı gitmeyin! Muhakkak ki O, bütün yaptıklarınızı görüp durmaktadır.
Bununla beraber Allah yine de çoğunu affeder. Yeterki sen samimi iman ehli ol onu hayatına geçir.
Hiç Allah kuluna zulmeder mi?. Sen, her hâlükârda, hamd etmeye bak. Zîrâ başından aşağı yağmakta olduğunu düşündüğün imtihan yağmuru, eğer bilirsen, berekettir.

Sen sen ol, işini hakkıyla yapmaya çalış. Fakat hiçbir zaman, “Ben bu işi hakkıyla yaptım.” vehmine kapılma. Bir işi hakkıyla yapmaya kâdir olan, ancak Allah’tır. Sende ille de kusur, eksiklik ve yanlışlık bulunabilir.
Mükemmellik, Allâh’a hastır. Kendini mükemmel addedip, başkalarını kınadığın ân, zaten, ne acıklı bir ândır.

Her kes kendi Nefis ve vicdan muhasebenizi yapsın !! yazılanlardan kendince,kabınca doldursun.. Doldur sofi çay ile idrak doldur.....herkes kendi hissesine düşeni alsın.........

ben ne kadar bilirsem bileyim anlatayim, yazayım,yine de ancak karşımdakinin anladığı idrak ,fark ettği ve nasibi kadarını ancak alabilir..Burda yazılanlari kişisel almayın lütfen islami penceresinden bakarak algılayın ve alın..

Allah-ü Teala, Hücürat süresi,10.ayette, “Mü’minler, ancak kardeştirler.öyle ise kardeşlerinizin arasını düzeltiniz ve Allahtan korkun ki esirgenesiniz.”

Hadisi şerifte; “Allah’a yemin olsun ki iman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi (imanından dolayı) sevmedikçe iman etmiş olamazsınız. Ben size bir şeyi haber vereyim mi? Onu yaptığınızda birbirinizi sevmiş olursunuz. Aranızda selamı yaygınlaştırınız.”(Müslim)..

acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gölgeler arasından izliyorum insanları, sadece suretlerden ibaret sanki herkes. Öylesine bir boşvermişlik sarmış herkesi..ama yine de bir telaş..

Bu Hayat ,değil,Beni bu telaşla birlikte zıt olan boşvermişlik öldürecek....
evet hep telaş ama anlamsız ,gayesiz bir telaş, geçip giderken koskoca bir ömrü,beyhude harcıyoruz sadece...

Ne doya doya dertleşebildim annemle, ne de evladımla nede tadına varabildim güzel dostlukların. Sürekli bir yere yetişme, bir koşuşturma halindeyiz hepimiz...

Mutlaka yapılacak daha önemli işler vardı önümüzde. ama en acısı bir şey yapmadık , yapamadık sanki zamanda,mekanda, kendimizde kaybolduk...telaş, içinde kendimi arıyorum....

tozduman

Moderatör
Moderatör
"Sanki zamanda,mekanda kendimizde kaybolduk" Şu iki kelime!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnce fikirli olmak ince ayrıntıları takılmak bazen iyi niyeti kötüye çeviriyor sizin mutlu olduğunuz küçücük bir lokmacık nimet başkalarını mutlu etmiyor farklılıklar yanlış anlaşılmaları doğurabiliyor malesef...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayat, tecrübelerimiz bize zamanla nakış nakış yaşamayı öğretiyor işte.
Bazen seviniyoz bazen de üzülüyoruz, Hep sevinseydik yine bıkardık; Zira bir anlamı olmazdı hayatın.
Arada üzüntüler de insana enerji verir, düşünmesi ,kendini muhasebe etmesi ve fırsatları görmesi için Kısaca hergün baklava yenmez. Arada tuzlu da çeker insanın canı.sırıtık.:,xxzzl..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ya sabir !
Alisigim da nerden geldiğini bildiğim yangınlara alışık bu gönlüm. .
Kuramı Kerim hariç hiçbir şey fayda
ETMIYOR!!!!

tozduman

Moderatör
Moderatör
Kendini sevmeyen bir insana,hicbirsey veremezssiniz!
Asıl sıkıntı iman, inanç, kalp ve akıl değil, temeli kendine verilmeyen sevgiyi başkalarına vermek.
Yine kendine veremediğin enerjiyi yanlış yerde hayatına vermeye çalışıp bir cümle okuduğunda dikkatinin dagilmasi.
Anlatabildim mi :) Ya da doğru bulmuşmuyum.
Karışık oldu biraz ..
Herşeyin temelinde yine kendine olan sevgi yatmiyor mu ?
İnsan kendisini sevse daha sağlıklı beslenir spor yapar.
İnsan kendisini sevse yine ibadet eder kötülüklerden korunur. Ahirete yine hizmet eder.
Kısaca insan kendini severse her türlü kötü durumlardan sakinir.

Kendimi seveyim, kendimle barışayım hayatta benimle barışsın :)

Gecen gun bir yerde yazı okudum " Ahmak insanlar hep üzgündur " yazıyordu.
Uzun uzun düşündum.

Doğru bence !
Alemde böyle yaratıcı var iken insan neden üzülür ve dert eder ki ?

"Bizi dünyaya getiren Allah biz ne istersek vermeye hazır iken "neden insan sürekli farklı şeylere yöneliyor ..
Ne arıyor insan ?
Hangi Akıl ?
Hangi Kalp ?
Hangi idrak ?
Uzaklarda aramanın bir anlamı yok artık ,sorun yine temelinde insanın kendine olan sevgisizligi ve inancsizligidir.
Kendine inanmadiktan sonra Allahın sana sunmuş olduğu lutuflari doğru degerlendiremezssin.
Kendine inanmayan insan başkalarına inanır ve başkalarını sever.
Bu kez insan kendi bireyliginin kıymetini anlayamaz yine depresiflesir.

Gönül sızım abla pskiyatri olan sizsizniz, siz daha iyi bilirsiniz.
Ben kendimde olan en büyük eksiği buldum sanırım.

Kendime olan sevgisizlik.
Kendime hiç değer vermeyisim.
Benim hayatımı ve günlük rutin işlerimi etkileyen tek sorun bu ..
Onu bunu idrak edeceğim, aklımı söyle kullanacagim, bakış açım söyle değiştirecegim diye boşuna boşu boşuna düşünüp durdum.
Kendini sevmeyen bir insan olaylara istediği kadar rahmet gözü ile baksın,
İstediği kadar poliyanacilik da yapsin. 3 gün veriyorum, 3 gün sonra yine o insan derin düşüncelere dalıp hüzüne bogulur.

Haydi ben spora gidiyorum :)

tozduman

Moderatör
Moderatör
Ya sabir !
Alisigim da nerden geldiğini bildiğim yangınlara alışık bu gönlüm. .
Kuramı Kerim hariç hiçbir şey fayda
ETMIYOR!!!!

Bunuda çözdüm :) o akşam nişanlim ile konuşurken farkında olmadan onu kirmisim.
Meğer o gece o çok üzülmus .
Bende o gece kavruluyordum. Sonuç ertesi gün çıktı ortaya.
Kalp bağı güzeldir.
Ama acıyı da mutluluğu ve üzüntüyude ortak yaşıyoruz.
Bunun için de bu kalp bağı içinde Allaha dua ettigimi animsiyorum ;)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Biz ki gördüğümüz kötü rüyaları bile hayra yormuşuz,
Yaşadığımız imtihanları mı şerre yoracağız?
Elbet onlarda da vardır bir hayır...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Eğer verdiyse rabbim bir lütuf,
Bil ki;
Bunu kalbindeki tevekküle borçlusun!!!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör