Dell'den 'cambaz' dizüstü bilgisayarı

ömr-ü diyar

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Katılım
23 Nisan 2011
Mesajlar
3,345
Tepkime puanı
25
14cr09u.jpg


Dell'in çocuklu aileler, gençler ve öğrenciler için ürettiği çok özel bilgisayar Türkiye'de satışa sunuldu. Bir tablet bilgisayarın sadeliği ile tam bir klavyenin pratikliğini tek bir gövdede sunan yeni Dell Inspiron Duo dizüstü bilgisayarlar, dokunmatik tablet modundan klavyeli moda sadece birkaç saniye içinde geçebiliyor.

Üç farklı moda girebilen ve temel bilgisayar işlemlerinini yanı sıra eğlence olanaklarıyla da ön plana çıkan yeni Dell Inspiron Duo dizüstü bilgisayarlar satışa sunuldu. Parlak ve görkemli 10 inçlik ekranı dışarı dönükken dokunmatik tablet modunda olan Inspiron Duo, video, oyun ve müzik için mükemmel bir ortam sağlarken İnternet'e erişimi de kolaylaştırıyor.

Herkese hitap ediyor

Mükemmel bir dokunmatik oyun tableti olan Inspiron Duo sayesinde uzun yolculuklar artık çocuklar için can sıkıcı olamayacak. Sıradan bilgisayarlarda ders çalışmak istemeyen öğrenciler ister tablet ile ister tam klavye ile notlar alabilecek ve proje ödevlerini hazırlayabilecek. Beraber oynanabilecek oyunlar, izlenebilecek filmler ve tutulabilecek seyahat gülükleri sayesinde tüm aile bir arada olacak.

İş toplantıları için de ideal

Intel N550 işlemcisi, 2GB RAM'i, 1366x768 ekran çözünürlüğü, 10 inç ekran genişliği, entegre kamerası, 4 saate kadar şarj süresi ve yalnızca 1,3 kilogramlık ağırlığıyla Dell Inspiron Duo dizüstü bilgisayar, sadece ailece ve eğlence amaçlı kullanım için değil, aynı zamanda iş toplantıları için de önemli bir seçenek oluşturuyor. Dell'in standart olarak sahip olduğu Windows 7 Home Premium işletim sistemi ise herkesin kullanabileceği rahatlıkta.

Tek tuşla erişim ve paylaşım

Dell'in yeni arayüzü Duo Stage ise Inspiron Duo'yu tablet modunda kullanmayı seçenler için hayatı daha da kolaylaştırıyor. Dell Duo Stage, favori içeriklere ve yaratıcı uygulamalara hızlı bir şekilde ulaşmaya imkan sağlıyor. MusicStage ile şarkı, VideoStage ile video, BookStage ile e-kitap kolesksiyonları tek tuşla ekrana gelirken, PhotoStage ile kullanıcılar en son fotoğraf, video ve yazılarını istedikleri anda Facebook ve Flickr gibi paylaşım sitelerine yükleyebiliyor. Tüm bu özelliklere sahip Dell Inspiron Duo'nun fiyatı ise KDV dahil sadece 999 TL.

alıntıdır
 
Üst Alt